12.8 C
Α' ΠΕΙΡΑΙΑ

Σώθηκε με… εντυπωσιακή νίκη ο ΑΟ Κορυδαλλός

Με το δεξί μπήκε στα play out ο Φαληρικός και άμεσα κέρδισε την παραμονή του. Επικράτησε 3-0 της Νίκης Ρέντη στο ουδετέρο γήπεδο του ΑΓΕΤ στη Χαραυγή και έδωσε ραντεβού για τη νέα χρονιά στην Α’ Κατηγορία Πειραιά.

Επειτα από ένα «άσφαιρο» πρώτο ημίχρονο, οι τυπικά γηπεδούχοι άνοιξαν το σκορ στο 50ο λεπτό με τον Ξένο κάνοντας πιο εύκολη τη συνέχεια. Στο 68ο λεπτό, ο κεντρικός αμυντικός Ρούκα διπλασίασε τα τέρματα της ομάδας του, ενώ στο 76′ ο Θωμάς διαμόρφωσε το τελικό σκορ και ταυτόχρονα την παραμονή του Φαληρικού.

Διαιτητής: Κωνσταντόπουλος Κ., Ζερβάκης Γ., Λυτρίβης Ι.

Φαληρικός: Κρασσάς, Ραπτόπουλος, Αδαμίδης, Ρούκα, Κοτσιοβός, Κουρούνης, Ξένος, Κουφουδάκης (61′ Χανιώτης), Θωμάς (80′ Ρακιντζής), Μπαρλής, Σαραγάς (72′ Χατζημελετιάδης)

Νίκη Ρέντη: Zίλο, Τσελίκας, Καραγιαλάνης, Τσιρογιάννης Β., Πήλιουρης, Κερπάσι, Μάζης, Τσιρογιάννης Α. (80′ Σταθελάκης), Παπαδόπουλος, Λανάι (73′ Σιδεράς), Διβόλης (70′ Χουτζιούμης)