20 Απριλίου, 2024
Α' ΠΕΙΡΑΙΑ

Εμεινε ζωντανός ο Αστέρας Νικαίας

Ανοιχτή παραμένει η παραμονή στην Α’ Κατηγορία…

Το γκολ του Πλιάγκα στις καθυστερήσεις του ματς κράτησε ζωντανό τον Αστέρα Νικαίας στην υπόθεση της παραμονής στην Α’ Κατηγορία, καθώς έμεινε στο 2-2 κόντρα στη Νίκη Ρέντη και θα παίξει τον… τελικό του την Τετάρτη κόντρα στον Φαληρικό.

Ο Αστέρας άνοιξε το σκορ στο 14’ με τον Δερβένη, για να κάνει την ολική ανατροπή η Νίκη Ρέντη στα τελευταία δέκα λεπτά με τους Τσιρογιάννη στο 80’ και Ζούβελο στο 87’, για να ισοφαρίσει και να κρατήσει στο παιχνίδι τους Νικαιώτες ο Πλιάγκας στις καθυστερήσεις με απευθείας εκτέλεση φάουλ.

Διαιτητής: Μιχελής, Φαγκρίδας, Περδικούρης

Νίκη Ρέντη: Αντζουλάκος, Καραγιαλάνης (62′ Σταθελάκης), Μάζης, Τσιρογιάννης Β., Πηλιούρης, Τσελίκας, Λιανάι, Τσιρογιάννης Α. (46′ Ζούβελος), Διβόλης (80′ Χιώτης), Δασκαλάκης, Παπαδόπουλος

Αστέρας Νικαίας: Γιώτης, Βικάτος, Μανωλιάς, Τσιτούρας, Καλογερόπουλος, Δρακόπουλος, Πλιάγκας, Ιωάννου, Φλαμπούρης (82′ Παπαδόγκωνας), Γκιόκα (70′ Ιωσηφίδης), Δερβένης