4.6 C
Αθήνα
Ιανουάριος 18, 2021
Abola.gr
Γ' ΕΘΝΙΚΗ

Οι 4 όμιλοι της νέας Γ’ Εθνικής

 

Εγκρίθηκε χωρίς τροποποιήσεις από το ΔΣ της ΕΠΟ το σχέδιο του Μιχάλη Τζανόπουλου.

 

Το πρώτο βήμα για τον σχηματισμό των προγραμμάτων στο πρωτάθλημα της Γ’ Εθνικής, διεκπεραιώθηκε με την έγκριση της συγκρότησης των τεσσάρων ομίλων.

Πριν από λίγη ώρα ψηφίστηκε από το ΔΣ της ΕΠΟ το σχέδιο του καταρτισμού των ομίλων που κατέθεσε ο Μιχάλης Τζανόπουλος, χωρίς μάλιστα να υπάρξουν τροποποιήσεις. Αξίζει να σημειωθεί ότι στους τρεις ομίλους που αποτελούνται από 15 σωματεία θα υποβιβαστεί μόλις μία (1) ομάδα και από τον 2ο όμιλο των 16 ομάδων θα σημειωθούν δύο (2) υποβιβασμοί. Επίσης, πριν την κεντρική διαδικασία της κλήρωσης που θα γίνει απόψε στις 21:00 στο ξενοδοχείο «Porto Rio» της Πάτρας, θα διεξαχθεί και η επιμέρους κλήρωση για την ομάδα της ΕΠΣ Αθηνών, μεταξύ των Άγιου Ιερόθεου, Ηλυσιακού, Κηφισιάς και Φωστήρα, που θα αποσχιστεί από την Ένωσή της για να τοποθετηθεί στον 3ο όμιλο.

Το pamebala.gr σας παρουσιάζει τους 4 ομίλους της Γ’ Εθνικής Ερασιτεχνικής Κατηγορίας για τη σεζόν 2016-2017:

1ος όμιλος (15 ομάδες)

1.Δόξα Προσκυνητών (ΕΠΣ Θράκης)

2.Ορφέας Ξάνθης (ΕΠΣ Ξάνθης)

3.ΑΟ Καβάλα (ΕΠΣ Καβάλας)
4.Νέστος Χρυσούπολης (ΕΠΣ Καβάλας)

5.Δόξα Δράμας (ΕΠΣ Δράμας)

6.Απόλλων Παραλιμνίου (ΕΠΣ Σερρών)

7.ΑΟ Καρδίας (ΕΠΣ Μακεδονίας)

8.ΑΠΕ Λαγκαδά (ΕΠΣ Μακεδονίας)

9.Απόλλων Καλαμαριάς (ΕΠΣ Μακεδονίας)
10.Καμπανιακός (ΕΠΣ Μακεδονίας)

11.Αλμωπός Αριδαίας (ΕΠΣ Πέλλας)

12.Νάουσα (ΕΠΣ Ημαθίας)

13.Εορδαϊκός (ΕΠΣ Κοζάνης)

14.Μακεδονικός Φούφα (ΕΠΣ Κοζάνης)

15.ΑΕ Ποντίων (ΕΠΣ Γρεβενών)

2ος όμιλος (16 ομάδες)

1.Αστέρας Πετρίτη (ΕΠΣ Κέρκυρας)

2.Θεσπρωτός (ΕΠΣ Θεσπρωτίας)

3.Εθνικός Φιλιππιάδας (ΕΠΣ Πρέβεζας/Λευκάδας)

4.Τηλυκράτης Λευκάδας (ΕΠΣ Πρέβεζας/Λευκάδας)

5.ΑΕ Καραϊσκάκης (ΕΠΣ Άρτας)

6.Αμβρακία Κωστακιών (ΕΠΣ Άρτας)

7.Μαύροι Αετοί Ελευθεροχωρίου (ΕΠΣ Τρικάλων)

8.Απόλλων Λάρισας (ΕΠΣ Λάρισας)

9.Νίκη Βόλου (ΕΠΣ Θεσσαλίας)

10.Ολυμπιακός Βόλου (ΕΠΣ Θεσσαλίας)

11.Ρήγας Φεραίος (ΕΠΣ Θεσσαλίας)

12.Αχιλλέας Νεοκαισάρειας (ΕΠΣ Πιερίας)

13.Διαγόρας Σεβαστής (ΕΠΣ Πιερίας)

14.Πιερικός (ΕΠΣ Πιερίας)

15.Πύδνα Κίτρους (ΕΠΣ Πιερίας)

16.ΑΕ Ιστιαίας (ΕΠΣ Εύβοιας)

3ος όμιλος (15 ομάδες)

1.ΑΟ Χαλκίδας (ΕΠΣ Εύβοιας)

2.Θήβα (ΕΠΣ Βοιωτίας)

3.Αιολικός (ΕΠΣ Λέσβου)

4.ΑΟ Ζευγολατιού (ΕΠΣ Κορινθίας)

5.ΑΟ Λουτράκι (ΕΠΣ Κορινθίας)

6.Αχαϊκή (ΕΠΣ Αχαΐας)

7.Παναχαϊκή (ΕΠΣ Αχαΐας)

8.Αστέρας Αμαλιάδας (ΕΠΣ Ηλείας)

9.ΠΑΟ Βάρδας (ΕΠΣ Ηλείας)

10.Δόξα Μεγαλόπολης (ΕΠΣ Αρκαδίας)

11.Παναρκαδικός (ΕΠΣ Αρκαδίας)

12.ΑΕ Ερμιονίδας (ΕΠΣ Αργολίδας)

13.Παναργειακός (ΕΠΣ Αργολίδας)

14.Τσικλητήρας Πύλου (ΕΠΣ Μεσσηνίας)

15.Ομάδα Α’ (ΕΠΣ Αθηνών)

4ος όμιλος (15 ομάδες)

1.Ομάδα Β’ (ΕΠΣ Αθηνών)

2.Ομάδα Γ’ (ΕΠΣ Αθηνών)

3.Ομάδα Δ’ (ΕΠΣ Αθηνών)

4.Εθνικός (ΕΠΣ Πειραιά)

5.Ιωνικός (ΕΠΣ Πειραιά)

6.Προοδευτική (ΕΠΣ Πειραιά)

7.Θύελλα Ραφήνας (ΕΠΣΑΝΑ)

8.Τριγλία Ραφήνας (ΕΠΣΑΝΑ)

9.Ιάλυσος (ΕΠΣ Δωδεκανήσου)

10.Ρόδος (ΕΠΣ Δωδεκανήσου)

11.Εργοτέλης (ΕΠΣ Ηρακλείου)

12.ΠΟ Ατσαλένιου (ΕΠΣ Ηρακλείου)

13.Ερμής Ζωνιανών (ΕΠΣ Ρεθύμνου)

14.ΑΕΕΚ ΙΝΚΑ (ΕΠΣ Χανίων)

15.Πανθηραϊκός (ΕΠΣ Κυκλάδων)

ΠΗΓΗ ΠΑΜΕ ΜΠΑΛΑ.

Related posts

Κράτησε τον Δημήτρη Θανόπουλο ο Αγ. Ιερόθεος

Abola Team 2

Τέσσερα «αγκάθια» για Ανδράλα στη Ρόδο

Abola Team 2

Κρίσιμη η σημερινή μέρα για το μέλλον της Γ’ Εθνικής!

Γιώργος Ανανίδας