18 C
Β' ΕΠΣΑΝΑ

Νέα εκκωφαντική νίκη σε φιλικό για τα Καλύβια!

Σε εξαιρετική κατάσταση βρίσκονται τα Καλύβια, που διέσυραν με 7 γκόλ τους Νέους Ευγενείας!

Σε φιλικό που πραγματοποιήθηκε σήμερα στα Καλύβια, ο ΠΑΟ Καλυβίων διέσυρε με 7 γκόλ τους Νέους Ευγενείας, ομάδα της Β’ κατηγορίας της ΕΠΣ Πειραιά. Άξιο παρατήρησης είναι ότι τα Καλύβια στα δύο τελευταία φιλικά έχουν σκοράρει 12 γκόλ(!) και έχουν δεχθεί μόλις 2. Ας πάρουμε όμως το φιλικό απο την αρχή,εξαιρετικό στοιχείο ακόμη, είναι οτι τα 7 γκόλ σκόραραν 6 διαφορετικοί ποδοσφαιριστές των Καλυβίων, δείχνοντας έτσι έναν φοβερό πλουραλισμό! Στο 20′ λεπτό 1-0 του Χριστόπουλου μετά απο κόρνερ του Τσομπανάκη,2-0 στο 30′ λεπτό με σκόρερ αυτη τη τον Τσομπανάκη με άριστη εκτέλεση φάουλ, 3-0 στι 40′ λεπτό με όμορφο σούτ του Τσώκου, 4-0 στο 60′ λεπτό με σουτ στο “γάμα” απο τον Σκέρντι, 5-0 στο 70′ λεπτό με σκόρερ τον Τσούνη έπειτα απο κόρνερ του Μάτι, 6-0 στο 75′ λεπτό με ωραίο πλασέ του Οικονομίδη, για να γίνει το 7-0 και πάλι απο τον Σκέρντι με σούτ! Αν μη τι άλλο, τα Καλύβια με την έως τώρα αγωνιστική τους κατάσταση,αποδεικνύουν ότι είναι απο τα φαβορί για το φετινό πρωτάθλημα της Β’ΕΠΣΑΝΑ!

Η αρχική ενδεκάδα για τον ΠΑΟ Κάλυβιων:Τσουνάκης, Τσιριγώτης, Τσομπανάκης, Χριστόπουλος, Λευθερόχωρίτης, Χασουράκης, Χάσκα, Κετέογλου, Σκέρντι, Μάτι, Τσώκος.

*Την Τετάρτη το απογεύμα έχει οριστεί νέο φιλικό στην Παιανία, με τον Παμπαιανικό να υποδέχεται τον ΠΑΟ Καλυβίων.