20.4 C
Αθήνα
Ιούνιος 16, 2021
Abola.gr
ΚΥΠΕΛΛΟ ΕΛΛΑΔΑΣ

Εύκολη κλήρωση για ΟΣΦΠ και ΑΕΚ, πιο δύσκολη για ΠΑΟ και ΠΑΟΚ

Πραγματοποιήθηκε η κλήρωση των ομίλων του Κυπέλλου Ελλάδος το πρωί της Πέμπτης (29/09), με τους Ολυμπιακό και ΑΕΚ να έχουν εύκολη κλήρωση, ενώ η κληρωτίδα επιφύλασσε παγίδες τόσο για τον Παναθηναϊκό, όσο και για τον ΠΑΟΚ.

 

Συγκεκριμένα, οι “ερυθρόλευκοι” είναι στον 2ο όμιλο μαζί με δύο ομάδες των Χανίων (Πλατανιάς, ΑΟΧ), αλλά και την Σπάρτη του Δημήτρη Γιαννακόπουλου, η “Ένωση” βρίσκεται στον 6ο όμιλο μαζί με τις Κέρκυρα, Αναγέννηση Καρδίτσας και Λαμία.
Όσον αφορά τους άλλους δύο «μεγάλους», το “τριφύλλι” θα είναι στον 3ο όμιλο μαζί με τον Ηρακλή, τον ΟΦΗ και τον Απόλλωνα Σμύρνη, ενώ ο “Δικεφαλός του Βορρά” θα αντιμετωπίσει την ΑΕΛ του Άγγελου Αναστασιάδη, τα Τρίκαλα και τον Πανελευσινιακό ή τη Ζάκυνθο (εκκρεμεί η επικύρωση της βαθμολογίας της Football League).
 
Η πρώτη αγωνιστική είναι προγραμματισμένη για το τριήμερο 25-27/10. 

 

Oι οκτώ όμιλοι:

 

1ος όμιλος: ΠΑΟΚ, Λάρισα, Τρίκαλα και Ελευσίνα ή Ζάκυνθος (ανάλογα με την επικύρωση της βαθμολογίας της Football League)
2ος όμιλος: Ολυμπιακός, Πλατανιάς, Χανιά, Σπάρτη
3ος όμιλος: Παναθηναϊκός, Ηρακλής, ΟΦΗ, Απόλλων Σμύρνης
4ος όμιλος: ΠΑΣ Γιάννινα, Ξάνθη, Αγροτικός Αστέρας, Καλλονή
5ος όμιλος: Αστέρα Τρίπολης, Βέροια, Άρης, Αιγινιακός
6ος όμιλος: ΑΕΚ, Κέρκυρα, Αναγέννηση Καρδίτσας, Λαμία
7ος όμιλος: Ατρόμητος, Παναιτωλικός, Πανθρακικός, Καλλιθέα.
8ος όμιλος: Πανιώνιος, Λεβαδειακός, Κισσαμικός, Πανσερραϊκός
 

 

 

Πιο αναλυτικά το πρόγραμμα του Κυπέλλου Ελλάδος:

 

1oς Όμιλος
ΠΑΟΚ
ΑΕΛ
ΑΟ Τρίκαλα
Ελευσίνα ή Ζάκυνθος
1η αγωνιστική (25-27/10)
ΠΑΟΚ – ΑΕΛ 
Πανελευσιακός ή Ζάκυνθος – Τρίκαλα
2η αγωνιστική (29-30/11 και 01/12)
Τρίκαλα – ΠΑΟΚ 
ΑΕΛ – Πανελευσιακός ή Ζάκυνθος
3η αγωνιστική (13-15/12)
Τρίκαλα – ΑΕΛ
Πανελευσιακός ή Ζάκυνθος – ΠΑΟΚ
2ος Όμιλος
Ολυμπιακός
Πλατανιάς
ΑΟ Χανιά
Σπάρτη
1η αγωνιστική (25-27/10)
Ολυμπιακός – Πλατανιάς 
Σπάρτη – ΑΟ Χανιά
2η αγωνιστική (29-30/11 και 01/12)
ΑΟ Χανιά – Ολυμπιακός 
Πλατανιάς – Σπάρτη
3η αγωνιστική (13-15/12)
ΑΟ Χανιά – Πλατανιάς
Σπάρτη – Ολυμπιακός
3ος Όμιλος
Παναθηναϊκός
Ηρακλής
ΟΦΗ
Απόλλων Σμύρνης
1η αγωνιστική (25-27/10)
Παναθηναϊκός – Ηρακλής 
Απόλλων Σμύρνης – ΟΦΗ
2η αγωνιστική (29-30/11 και 01/12)
ΟΦΗ – Παναθηναϊκός 
Ηρακλής – Απόλλων Σμύρνης
3η αγωνιστική (13-15/12)
ΟΦΗ – Ηρακλής
Απόλλων Σμύρνης – Παναθηναϊκός
4ος Όμιλος
ΠΑΣ Γιάννινα
Ξάνθη
Αγροτικός Αστ.
Καλλονή
1η αγωνιστική (25-27/10)
ΠΑΣ Γιάννινα – Ξάνθη 
Καλλονή – Αγροτικός Αστέρας
2η αγωνιστική (29-30/11 και 01/12)
Αγροτικός Αστέρας – ΠΑΣ Γιάννινα 
Ξάνθη – Καλλονή
3η αγωνιστική (13-15/12)
Αγροτικός Αστέρας – Ξάνθη
Καλλονή – ΠΑΣ Γιάννινα
5ος Όμιλος
Αστ. Τρίπολης
Βέροια
Άρης
Αιγινιακός
1η αγωνιστική (25-27/10)
Αστέρας Τρίπολης – Βέροια 
Αιγινιακός – Άρης
2η αγωνιστική (29-30/11 και 01/12)
Άρης – Αστέρας Τρίπολης 
Βέροια – Αιγινιακός
3η αγωνιστική (13-15/12)
Άρης – Βέροια
Αιγινιακός – Αστέρας Τρίπολης
6ος Όμιλος
ΑΕΚ
Κέρκυρα
Αν. Καρδίτσας
Λαμία
1η αγωνιστική (25-27/10)
ΑΕΚ – Κέρκυρα 
Λαμία – Αναγέννηση Καρδίτσας
2η αγωνιστική (29-30/11 και 01/12)
Αναγέννηση Καρδίτσας – ΑΕΚ 
Κέρκυρα – Λαμία
3η αγωνιστική (13-15/12)
Αναγέννηση Καρδίτσας – Κέρκυρα
Λαμία – ΑΕΚ
7ος Όμιλος
Ατρόμητος
Παναιτωλικός
Καλλιθέα
Πανθρακικός
1η αγωνιστική (25-27/10)
Ατρόμητος – Παναιτωλικός 
Πανθρακικός – Καλλιθέα
2η αγωνιστική (29-30/11 και 01/12)
Καλλιθέα – Ατρόμητος 
Παναιτωλικός – Πανθρακικός
3η αγωνιστική (13-15/12)
Καλλιθέα – Παναιτωλικός
Πανθρακικός – Ατρόμητος
8ος Όμιλος
Πανιώνιος
Λεβαδειακός
Κισσαμικός
Πανσερραϊκός
1η αγωνιστική (25-27/10)
Πανιώνιος – Λεβαδειακός 
Πανσερραϊκός – Κισσαμικός
2η αγωνιστική (29-30/11 και 01/12)
Κισσαμικός – Πανιώνιος 
Λεβαδειακός – Πανσερραϊκός
3η αγωνιστική (13-15/12)
Κισσαμικός – Λεβαδειακός
Πανσερραϊκός – Πανιώνιος
ΠΗΓΗ: soccerplus.gr

Related posts

Κύπελλο Ελλάδας: Οι αγώνες της 5ης φάσης

Abola Newsroom

Σε ουδέτερη έδρα ο τελικός Κυπέλλου

Kώστας Παλαιολόγος

ΠΑΟΚ-Λεβαδειακός 2-1: Βρίσκει ρυθμό (vid)

Abola Newsroom