Γ' ΕΠΣΑΝΑ

Ιδανικό ξεκίνημα για τους Νικητές!

Η ομάδα της Ανθούσας επικράτησε 2-1 της Δόξας Αγίας Αννας

ΝΙΚΗΤΕΣ ΑΝΘΟΥΣΑΣ – ΑΠΣ ΔΟΞΑ ΑΓ.ΑΝΝΑΣ 2-1

Θετική πρεμιέρα για την ομάδα των Νικητών, οι οποίοι επικράτησαν 2-1 της Δόξας Αγίας Αννας. Η ομάδα της Ανθούσας, που είχε ρεπό την πρώτη αγωνιστική, ξεκίνησε με το δεξί τις υποχρεώσεις της στο πρωτάθλημα, ύστερα από ένα καλό και ανοιχτό ματς.

Η ομάδα των Νικητών ξεκίνησε δυνατά και προηγήθηκε στο 6′ ύστερα από έξοχο συνδυασμό Σωτηρόπουλου, Γεράνη, Λεμονή Θ. και σκόρερ τον τελευταίο. Σε όλο το α’ ημίχρονο οι γηπεδούχοι δημιούργησαν ευκαιρίες με αποκορύφωμα αυτές των Καρναβιά και Παππά αλλά το σκόρ παρέμεινε 1-0.

Στην επανάληψη ο αγώνας ήταν πιο ισορροπημένος και η Δόξα ισοφάρισε στο 63′. Τελικά η ομάδα των Νικητών έκανε το 2-1 με γκολ του Μπλέτα στο 72′ και πήρε το τρίποντο. Βέβαια, η ανταγωνιστική Δόξα έχασε σημαντική ευκαιρία να κλέψει τον βαθμό με δοκάρι που είχε στο 83′.

Διαιτητές: ΠΑΠΑΔΙΩΤΗΣ Χ., ΔΟΥΛΓΕΡΑΚΗΣ Ε., ΓΚΟΥΒΑΣ Χ.

ΝΙΚΗΤΕΣ ΑΝΘΟΥΣΑΣ: Τοντισάκης, Τζούφης, Παπαπέτρου, Καρναβιάς, Παπανικολόπουλος, Κοσκολός, Σωτηρόπουλος, Γεράνης (89′ Κυρλάκης), Λεμονής Θ., Μπλέτα (91′ Σταθόπουλος), Παππάς (88′ Σέχου).