13.7 C
Β' ΕΠΣΑΝΑ

Στο φινάλε η Άνοιξη

Σε ένα ντέρμπι με τα όλα του, η Άνοιξη κατάφερε να αποδράσει με σκορ 1-2 από την έδρα του Σαρωνικού! Δύο πέναλτι στο φινάλε, από ένα για κάθε ομάδα.

Οι “πράσινοι” ξεκίνησαν δυνατά και κατάφεραν να προηγηθούν με κοντινή παρέμβαση του Δρακόπουλου μόλις στο 2′.   Στην συνέχεια πίεσαν και για δεύτερο γκολ, ωστόσο το ημίχρονο πέρα από την υπεροχή των φιλοξενούμενων δεν είχε άλλο γκολ.

Στην επανάληψη, οι γηπεδούχοι μπήκαν πιο δυνατά και εξαργύρωσαν αυτή την υπέροχη στο 56′ με τον Χαρίτο να σκοράρει ύστερα από ωραίο συνδυασμό.

Το φινάλε έμελλε να είναι δραματικό καθώς στο 90′ η Άνοιξη έκανε το 1-2 με τον Δρόσο να ευστοχεί από τα έντεκα…βήματα.

Παρόλα αυτά το παιχνίδι είχε και άλλο πέναλτι αυτή την φορά για τους γηπεδούχους των οποίων η προσπάθεια σταμάτησε στο οριζόντιο δοκάρι.

Έτσι η Άνοιξη επικράτησε με σκορ 1-2, σε μια δύσκολη έδρα και με απουσίες βασικών της μελών.

Τέλος, στον πάγκο των “πρασίνων” ήταν ο Κώστας Κουτρομάνος, καθώς ο Θαλής Τσιριμώκος είναι ακόμα τιμωρημένος.

Διαιτητές: Μαλαμάς – Παπαδιώτης, Σπίθας.

ΣΑΡΩΝΙΚΟΣ (Κοντός): Καραλής, Δήμας, Μαλατάνος (70’ Κετέογλου), Μεγαγιάννης, Κατσίκης, Παπαγιάνι, Κοντογιαννόπουλος (77’ Πρίφτης), Αλεξίου, Χαρίτος, Βελετάκος, Τσομπανάκης.

ΑΝΟΙΞΗ (Κουτρομάνος): Μουλάς, Δρόσος, Τρακάκης, Κυριάκης, Χουζούρης, Ράλλης, Γεωργούσης (84’ Γιάν. Αθανασόπουλος), Θεοδώρου (77’ Ελευθερίου), Δαρζέντας (70’ Σκούρας), Ειρ. Αθανασόπουλος, Δρακόπουλος.