11.8 C
Γ' ΑΘΗΝΩΝ

Παλικαρίσια νίκη για Πέρα Κλούμπ

Παρόλο τις δύο αποβολές και τον τραυματισμό του Γιώργου Ποριώτη στο 10′, η Πέρα Κλούμπ επικράτησε με 2-0 του Αριών, δείχνοντας μαχητική ψυχή.

Οι γηπεδούχοι μπήκαν πολύ δυνατά και άνοιξαν το σκορ στο 4′ με τον Μάρη. Στο 25′ ο Παυλόπουλος είδε την δεύτερη κίτρινη κάρτα και ένα λεπτό αργότερα ο Σιάσος την απευθείας κόκκινη. Μέσα σε δύο λεπτά η Πέρα έπαιζε με εννιά παίχτες.

Παρόλα αυτά δεν πτοήθηκαν οι γηπεδούχοι και με τον Μουρδουκούτα στο 31′ έκαναν το 2-0 κόντρα στην ροή του αγώνα.

Στο δεύτερο μέρος δεν άλλαξε κάτι και η ομάδα του Παυλόπουλου πήρε μια παλικαρίσια νίκη.

Πέρα Κλούμπ : Νάκος, Παυλόπουλος Αλ., Παλαμάρας (Ηλίου 84′), Κουβάρης, Παυλόπουλος Αθ., Σμυρνιωτάκης, Ποριώτης Γ.( Πετρόπουλος 10′), Κυρκασιάδης, Μάρης, Ποριώτης Α. (Μουρδουκούτας 31′), Σιάσος

Αρίων : Aρμένης, Κρούσκας (Πανώλης 69′), Κατωπόδης, Λαγός, Καριοφύλλης, Κομπαϊ, Βάσος, Δροσογιάννης (Σκορδάς 46′), Πελεκούδας, Οικονομόπουλος (Αναστασάτος 79′), Καρασπύρος