15.4 C
19 Απριλίου, 2024
Β΄ ΕΠΣΑ - 3ΟΣ ΟΜΙΛΟΣ

Ελπίδα Αγ. Αναργύρων-Θύελλα Αγ. Δημητρίου 2-2

Δύο πολύτιμους πόντους “πέταξε” η Θύελλα Αγ. Δημητρίου στο εκτός έδρας ματς με την μαχητική Ελπίδα Αγ. Αναργύρων.

Η Ελπίδα μπήκε δυνατά στο ματς και προηγήθηκε στο 13 ‘όταν ο Γιαμάς με εξαιρετική μπαλιά βρήκε τον Πετανάι που απέφυγε τον γκολκίπερ και με ψύχραιμο πλασέ έκανε το 1-0. Στο 18 ‘έγινε με παρόμοιο τρόπο το 2-0, με τον Λάμπο αυτή τη φορά να βρίσκει τον Πετανάι που και πάλι απέφυγε τον γκολκίπερ και έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα. Η Θύελλα αντέδρασε και κατάφερε να μειώσει σε 2-1 με ωραίο σουτ του Ελευθεριάδη, σκορ με το οποίο έληξε το ημίχρονο.

Η Θύελλα στο δεύτερο 45λεπτο ανέβασε την απόδοση της και ισοφάρισε στο 51 ‘όταν ο Ταχιράι μετά από σύγχυση μέσα στην περιοχή έκανε το 2-2. Στο 55 ‘είχαμε 4λεπτη διακοπή λόγω έντασης.

ΕΛΠΙΔΑ ΑΓΙΩΝ ΑΝΑΡΓΥΡΩΝ: Ξυδόπουλος, Στεργίου (77 ‘Παύλου), Καλκάνης (88’ Μετχότζα), Αντωνίου, Πανταζής, Κάτρης, Παρασκευόπουλος, Γιαμάς, Στάθης, Πετανάι, Λάμπος.

ΘΥΕΛΛΑ ΑΓΙΟΥ ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ: Ζαγαρέλος, Ντούτσικας (29 ‘λ.τ, Μουχάμετ), Ζαχαράκης, Ρέτσος, Τζελέφας, Ταχιράι, Ελευθεριάδης, Κακιώρης (37’ Αγγελιδέλλης), Κιουρανάκης, Ακντι (80 ‘Ασημακόπουλος Αγγ.), Ασημακόπουλος Αντ.