22.9 C

Πήρε το διπλό η Χαλκίδα!

Με 1-0 επικράτησε του Φωστήρα η ομάδα της Χαλκίδας. Η Χαλκίδα χτες στο δεύτερο ημίχρονο με το γκολ του Καραμπά κατάφερε να πάρει το διπλό απέναντι στον Φωστήρα στο ιστορικό γήπεδο του Ταύρου.  Ο αρχηγός της Χαλκίδας άνοιξε το σκορ με ένα δυνατό σουτ λίγο έξω από τη μεγάλη περιοχή και έδωσε την πολυπόθητη νίκη στην ομάδα του.

Ο Φωστήρας προσπάθησε τα τελευταία λεπτά του αγώνα να ανατρέψει το εις βάρος του σκορ, χωρίς ωστόσο να τα καταφέρει.

Στο πρώτο ημίχρονο έγινε ένα κακό παιχνίδι ανάμεσα στις δυο ομάδες. Ωστόσο, η στιγμή που ξεχώρισε ήταν το ακυρωθέν γκολ του Βεζιρτζόγλου, καθώς νωρίτερα είχε υποδειχθεί σε θέση οφ σάιντ ο Μπαλού.

Φωστήρας: Κουρεπίνης, Κόπελας, Μανδύλης, Μεντής, Ρόκας, Μίτκας, Καλημέρης, Κρόλ, Δωροβίνης, Σκάρος, Παραράς

ΑΟ Χαλκίς: Ντουμάνης, Στεργιανός, Θωμάς, Μπακομήτρος, Καραμπάς, Emeka, Ντελέκο, Βαλκάνος, Βεζιρτζόγλου, Ανέστης, Balu.