17.2 C
Αθήνα
Οκτώβριος 23, 2020
Abola.gr
ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ

Ισοπαλία ο Πανελευσινιακός, τα αποτελέσματα στην εμβόλιμη (17η) αγωνιστική στην Football League

Μετά από ένα παιχνίδι με λίγες φάσεις για την 17η  εμβόλιμη αγωνιστική της φούτμπολ λίγκ οι δυό σταχυοφόροι Αγροτικός Αστέρας και Πανελευσινιακός μοιράστηκαν βαθμούς και εντυπώσεις αφού το σφύριγμα της λήξης του Μήτσιου από την Ηπειρο βρήκε τις δύο ομάδες ισόπαλες χωρίς γκόλ.

Μορφή του αγώνα ήταν ο τερματοφύλακας της ομάδας της Δυτικής Αττικής Ηλίας Μακρυωνίτης (στην ΦΩΤΟ αριστερά) που έκανε σπουδαίες επεμβάσεις.

Η ομάδα του Γιώργου Βαζάκα πήρε ένα σπουδαίο βαθμό σε μία δύσκολη έδρα και έχασε και κάποιες ευκαιρείς με τους Πρίντεμπς 38′ διπλή προσπάθεια και Κωνσταντινίδη 41′. Ομως με καλή άμυνα κατάφερε και πήρε τον ένα βαθμό στην προσπάθεια που κάνει για παραμονή στην κατηγορία.

Διαιτητής: Μήτσιος (Ηπείρου) Βοηθοί: Πασχάλης (Ηπείρου), Παρασίου (Ημαθίας).

ΑΓΡΟΤΙΚΟΣ ΑΣΤΕΡΑΣ(Βαρδάκης – Θεοφάνους): Γουναρίδης, Αργυρίου, Ουνγιαλίδης, Κουκόλης, Γκότοβος, Βαφέας, Έππας(66’Φελίπε), Τεγούσης, Μέρντοβιτς(78Πάλλας), Γκέσιος, Πάτο.

ΠΑΝΕΛΕΥΣΙΝΙΑΚΟΣ (προπονητής Γιώργος Βαζάκας): Μακρυωνίτης, Κωνσταντινίδης(46′ Μουστάκης), Αρναούτογλου, Κολόκας, Καμπούρης, Γραικός, Κρισμάρεβιτς, Σιλιγαρδάκης, Νίασον(88’Κωστόπουλος), Πρίντεμπς, Ακούζιε(69’Τσούπρος).

 

17H EMBOΛIMH AΓΩΝΙΣΤΙΚΉ
 
ΑΠΟΛΛΩΝ ΣΜ.-ΠΑΝΘΡΑΚΙΚΟΣ  3-0(α.α)
ΚΑΛΛΙΘΕΑ- ΧΑΝΙΑ  3-1
ΣΠΑΡΤΗ- ΑΡΗΣ 0-0 
ΠΑΝΑΙΓΙΑΛΕΙΟΣ – ΤΡΙΚΑΛΑ 1-0 
ΑΓΡΟΤΙΚΟΣ ΑΣΤΕΡΑΣ-ΠΑΝΕΛΕΥΣΙΝΙΑΚΟΣ 0-0 
ΑΙΓΙΝΙΑΚΟΣ-ΟΦΗ 0-1
ΠΑΝΣΕΡΡΑΪΚΟΣ -ΚΑΛΛΟΝΗ 3-1 
ΚΙΣΣΑΜΙΚΟΣ-ΑΧΑΡΝΑΪΚΟΣ 1-0

Το Αναγέννηση Καρδίτσας-Λαμία θα διεξαχθεί την Πέμπτη (23/2)

Στο μεταξύ ξεκινά ο β’ γύρος με τους αγώνες στην φουτμπόλ λιγκ με την 18η αγωνιστική.

Αναλυτικά το πρόγραμμα:

Σάββατο 25 Φεβρουαρίου

 

Καλλιθέα – Απόλλων Σμύρνης (15:00 ΕΡΤ3, Δημ. Στάδιο Καλλιθέας)

 

 

Κυριακή 26 Φεβρουαρίου

 

 

Χανιά – Παναιγιάλειος (15:00)

Άρης – Αν. Καρδίτσας (15:00 ΕΡΤ3, «Κλεάνθης Βικελίδης»)

Τρίκαλα – Αγροτικός Αστ. (15:00, Δημ. Στάδιο Τρικάλων)

Λαμία – Αιγινιακός (15:00, ΔΑΚ Λαμίας)

Πανελευσινιακός – Πανσερραϊκός (15:00, Δημ. Στάδιο Ελευσίνας)

ΟΦΗ – Κισσαμικός (15:00, «Θ. Βαρδινογιάννης«)

Καλλονή – Αχαρναϊκός (15:00, Δημ. Στάδιο Μυτιλήνης)

Πανθρακικός – Σπάρτη 0-3(α.α).

 

 

Related posts

Υπερψηφίστηκε η τροπολογία για το γήπεδο της ΑΕΚ

Abola Team 3

Κέρκυρα-Λάρισα 1-1

Abola Team 2

To ποδόσφαιρο των ρομπότ… στην ζωή των Ελλήνων

Abola Team 2