17.2 C
Αθήνα
Οκτώβριος 23, 2020
Abola.gr
ΕΠΣ ΑΘΗΝΩΝ

Οι πρώτοι σκόρερ στα πρωταθλήματα της ΕΠΣΑ

Αλλαγές σημειώθηκαν στους πίνακες των αρχισκόρερ και στις τρεις κατηγορίες της ΕΠΣΑ.

Ιδού πως έχει διαμορφωθεί η κατάσταση:

Οι πρώτοι σκόρερ στην ΕΠΣΑ

Α’ κατηγορία

1ος όμιλος

12 γκολ: Μπότης (Ήφαιστος)

11: Κακλαμάνος (Θρίαμβος Χαϊδ.)

10: Γκρεβτσίδης (ΓΣ Αργυρούπολης)

8: Φάρος (Φωστήρας Ηλ.)

9: Αναστασόπουλος (Χαραυγιακός), Αποστολόπουλος (Θρίαμβος Χαϊδ.), Βουλτσίδης (Ηλιούπολη)

7: Νταουτάϊ (Ρουφ), Ρέντζο (Παπάγος), Αρώνης (Θρίαμβος Αθ.)

2ος όμιλος

11: Αντωνιάδης (Πανερυθραϊκός), Καζαντζής (Σούρμενα)

10: Δημογιάννης (Σούρμενα), Πλούμης (Δόξα Βύρωνα)

8: Γεμιστός (Ηλιούπολη)

7: Βέρμπης (Αιγάλεω), Κυριαζής (Άρης Πετρ.), Μπρίλης (Πανερυθραϊκός)

5. Ερμάλ (Άγιαξ Ταύρου), Γεωργουδάκης (Δόξα Βύρωνα)

Β’ κατηγορία

1ος όμιλος

16: Χαραλάμπους (Αθηναϊδα)

10: Νικολαΐδης (Αθηναϊδα)

9: Γεωργίου (Χρυσούπολη), Πουλάκης (Βριλήσσια), Τσάκαλος (Βύρων)

8: Μιχαλακέλης (Ανθούπολη), Μαϊστόροβιτς (Βύρων)

7: Χράς (Κεραυνός Πετρ.)

6: Αρβανιτάκης (Ένωση Βοτανικού), Επταήμερος (Λυκόβρυση)

2ος όμιλος

10: Αθανασιάδης (Ολυμπιακός Λιοσίων), Δρόσης (Ατρόμητος Χαλ.)

9: Φέκας (Άτταλος)

8: Γεωργατζέλης (Μελίσσια), Κωνσταντινίδης-Μοδεστάτο, Ντόνε (Παλ. Φάληρο), Πατσιαβούρας (Ιάσων)

7: Γκαβζίδης (Ολυμπιακός Λιοσίων), Θωμάκος (Αλσούπολη)

3ος όμιλος

18: Μάκρας (ΑΟ Ιλίου)

11: Δεληγιάννης (Αρμενική)

10: Δαμασκηνός (ΑΟ Ιλίου)

9: Ρόκο, Καρούμπαλης (Πετράλωνα), Πυργής (Άφοβος), Σκουμπουρδής (Τερψιθέα)

8: Θύμιος (Αγ. Θωμάς), Κοτζαμάνης (Τερψιθέα), Παπαδόπουλος (Αμπελόκηποι)

Γ’ ΕΠΣΑ

1ος όμιλος
13: Ανδρεάκενας (Φοίνικας Καλλιθέας)

12: Φαλάγγας (Κεραμεικός)

8: Σινομάτι (Άτλας Κυψέλης)

7: Πλατανίτης (ΑΕ Αιγάλεω)

6: Δουλίογλου (ΑΕ Αιγάλεω), Παναγιωτακόπουλος (Ιπποκράτης),

5: Θεοδωράκης (Νέα Σμύρνη), Αλεξ. Κολάγκι (Κεραμεικός), Μάρης (Πέρα Κλουμπ)

2ος όμιλος

21: Μαρτέκας (Κηπούπολη)

17: Καλλιμάνης (Λαύρα Αργ.)

16: Λιβέρης (Ιεράπολη)

13: Σώντας (Κηφισιά 2010)

9: Ζαχαρόπουλος (Κηπούπολη)

11: Δημητριάδης (Ελαφρά Ταξιαρχία-Αετός Καλλιθέας)

10: Χαλάς (Λέοντες)

9: Ζαχαρόπουλος (Κηπούπολη)

8: Πέττας (Ιεράπολη), Τζαμαλής (Κηπούπολη)

7: Καραγκούνης (Πράσινα Πουλιά)

3ος όμιλος

17: Ταλιούρας (Αίμος Πετρ.)

15: Μαντατζής (ΑΕ Μεταμόρφωσης)

14: Μάρκος (Χαλκηδονικός)

10: Κακαμπάκος (Νέα Ζωή Μετ/σης), Νικολάου (ΑΕ Μεταμόρφωσης), Παππάς (Χαλκηδονικός)

9: Δαρδαμάνης (Αίμος Πετρ.), Νάτσιος (Αίμος Πετρ.)

8: Πανάκης (Πανιώνιος Καισ/νής)

6: Ντιέκσι  (ΑΕ Μεταμόρφωσης)

4ος όμιλος

16: Διαμαντίδης (Γκυζιακός)

12: Ράπτης (Αστέρας Χαϊδαρίου)

9: Κύλογλου (Υμηττός), Παπαδημητράκης (Αναγέννηση Πετρ.)

8: Διαμαντόπουλος, Τοροσιάδης (Αστέρας Χαϊδαρίου)

7: Βέκιο (Μαρούσι), Βέλκος (Υμηττός), Ντάνας(Αναγέννηση Πετρ/λης), Στούμπος (Γκυζιακός)

ΦΩΤΗΣ ΚΑΤΣΟΥΦΗΣ

 

 

Related posts

Ο δεκάλογος της προπόνησης από τον Σ.Π.Π.Α.!

Κωνσταντίνος Ράπτης

Οι διαιτητές στα ματς του Σαββατοκύριακου (25 και 26/11) στην ΕΠΣΑ

Abola Team 3

Οι αλλαγές στη διοίκηση της Δάφνης Π. Φαλήρου