19.7 C

Ο Πλατανιάς 3-0 τον Αστέρα Τρίπολης, ισόπαλοι Κέρκυρα-Παναιτωλικός

Σαρωτικός ο Πλατανιάς νίκησε με σκορ 3-0 τον Αστέρα Τρίπολης!

Με τον Γιώργο Γιακουμάκη να έχει μεγάλα κέφια και πάλι, οι Κρητικοί επικράτησαν 3-0 στα Περιβόλια στο πλαίσιο της 22ης αγωνιστικής της Super League. O 22χρονος επιθετικός έδειξε τον δρόμο προς τη νίκη με τα δύο τέρματα που σημείωσε (24’, 51’) και ο Μουνάφο έβαλε τη σφραγίδα του στο 63ο λεπτό με ωραίο γκολ.

Έτσι, οι Αρκάδες δεν κατάφεραν να κρατήσουν το μηδέν ούτε στο ενδέκατο εκτός έδρας ματς τους στο πρωτάθλημα και είναι έξι βαθμούς πάνω από την επικίνδυνη ζώνη, ενώ ο Πλατανιάς παραμένει σε τροχιά πλέι οφ.

Βραβεύτηκε ο Γιώργος Παράσχος πριν την έναρξη της αναμέτρησης για τη συμπλήρωση 500 ματς στην πρώτη κατηγορία.

“Λευκή” ισοπαλία για Κέρκυρα-Παναιτωλικό

Στο 0-0 έμειναν Κέρκυρα και Παναιτωλικός στο νησί, σε ένα δίκαιο αποτέλεσμα που προς το παρόν κρατά και τις δύο ομάδες σε απόσταση ασφαλείας από την επικίνδυνη ζώνη. Έχασαν πέναλτι οι γηπεδούχοι.

Μοιρασμένες οι καλές στιγμές για τις δύο ομάδες, με τον Παναιτωλικό να έχει δοκάρι και την Κέρκυρα να χάνει πέναλτι με τον Τουράμ. Προσπάθησαν παραπάνω στο τελευταίο δεκάλεπτο οι Αγρινιώτες, αλλά ο Κουτζαβασίλης όποτε χρειάστηκε φώναξε «παρών».