21.4 C

Με Παυλίδη ο Άρης 3-0, τα αποτελέσματα στην Football League

Με σούπερ πρωταγωνιστή τον Μπάμπη Παυλίδη που σκόραρε δύο φορές, ο Άρης επικράτησε 3-0 της Αναγέννησης Καρδίτσας και επέστρεψε στις νίκες.

Επιστροφή στις νίκες για τον Άρη. Με μεγάλο πρωταγωνιστή τον Μπάμπη Παυλίδη που σκόραρε δις, οι «κίτρινοι» επικράτησαν 3-0 της Αναγέννησης Καρδίτσας και συνεχίζουν να βρίσκονται στο… κυνήγι των πρωτοπόρων.

Πριν καν συμπληρωθεί το πρώτο λεπτό ο Άρης άνοιξε το σκορ και έκανε πιο εύκολα τα πράγματα για την ομάδα του. Ο Ντούνης επωφελήθηκε από τις κόντρες και με σουτ μέσα από την περιοχή, άνοιξε το σκορ. Το γρήγορο γκολ έλυσε τα πόδια των γηπεδούχων που ήταν καλύτεροι, είχαν τον έλεγχο και στο 33’ έδειξαν να «κλειδώνουν» το τρίποντο. Ο Ίλιτς έδωσε στον Παυλίδη, με τον τελευταίο να σκοράρει με δυνατό σουτ και να δίνει προβάδισμα δύο τερμάτων στην ομάδα του.

Ο Άρης είχε πάρει σαφέστατο προβάδισμα, δεν έδειχνε αυτή τη φορά… αυτοκτονικές τάσεις, ενώ και η Αναγέννηση δεν ήταν ιδιαίτερα απειλητική. Δέκα λεπτά μετά την επανέναρξη δε, ο Παυλίδης πέτυχε το δεύτερο προσωπικό του τέρμα στο ματς και τρίτο για την ομάδα του, διαμορφώνοντας το τελικό 3-0.

Με αυτό το τρίποντο οι «κίτρινοι» ανέβηκαν στους 38 βαθμούς και συνεχίζουν να βρίσκονται στο κυνήγι των δύο πρωτοπόρων, του Απόλλωνα και της Λαμίας (έχουν από 46 βαθμούς), ενώ περιμένουν να δουν αν θα δικαιωθούν στην ένσταση κατά της Λαμίας.