17 C
Αθήνα
Οκτώβριος 22, 2020
Abola.gr
ΕΠΣ ΠΕΙΡΑΙΑ

Οι διαιτητές στα ματς του Σαββατοκύριακου (11 & 12/3) και οι ποινές στον Πειραιά

Τα ματς του Σαββατοκύριακου (11 & 12/3) στον Πειραιά, θα διευθύνουν οι εξής διαιτητές:

Α Κατηγορία 1ος Όμιλος
(24η αγωνιστική)
  Αγώνας Γήπεδο Ημέρα Ημ/νία Ώρα Διαιτητές Αποτέλεσμα
1. ΟΔΗΓΗΤΡΙΑ – ΑΕ ΜΟΣΧΑΤΟΥ ΚΕΡΑΤΣΙΝΙΟΥ – ΑΓΕΤ ΧΑΡΑΥΓΗΣ Σάββατο 11/03/17 16:00 ΒΛΑΝΤΗΣ Χ., ΓΚΟΛΕΣ Π., ΒΟΥΛΓΑΡΗΣ Δ. (Παρατηρητής: ΠΑΡΑΚΟΙΛΙΩΤΗΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ)  
2. ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ ΠΕΙΡΑΙΑ – ΝΙΚΗ ΡΕΝΤΗ ΡΕΝΤΗ – ΣΤΑΥΡΟΣ ΜΕΛΙΣΣΟΥΡΓΟΣ Σάββατο 11/03/17 16:00 ΝΤΟΥΜΙΤΡΕΣΚΟΥ Ρ., ΓΙΑΝΝΙΚΟΣ Γ., ΚΕΦΑΛΙΑΚΟΣ Κ. (Παρατηρητής: ΜΕΛΙΣΣΟΠΟΥΛΟΣ ΜΗΝΑΣ)  
3. ΚΑΡΑΒΑΣ – ΚΥΠΡΟΣ ΚΟΡΥΔΑΛΛΟΥ ΡΕΝΤΗ – ΣΤΑΥΡΟΣ ΜΕΛΙΣΣΟΥΡΓΟΣ Κυριακή 12/03/17 13:30 ΚΑΛΗΜΕΡΗΣ Ν., ΦΑΓΚΡΙΔΑΣ Α., ΖΕΡΒΑΚΗΣ Γ. (Παρατηρητής: ΠΑΡΑΚΟΙΛΙΩΤΗΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ)  
4. ΕΡΜΗΣ ΚΟΡΥΔΑΛΛΟΥ – ΑΟ ΧΑΛΚΗΔΩΝ ΚΟΡΥΔΑΛΛΟΥ Κυριακή 12/03/17 16:00 ΚΟΥΖΟΥΜΗΣ Ι., ΚΩΝΣΤΑΝΤΟΠΟΥΛΟΣ Δ., ΣΓΟΥΡΑΚΗΣ Μ. (Παρατηρητής: ΤΡΥΦΩΝΑΣ ΧΡΥΣΑΝΘΟΣ)  
5. ΑΕ ΜΑΥΡΟΣ ΑΕΤΟΣ-ΟΛΥΜΠΙΑΔΑ – ΑΜΠΕΛΑΚΙΑΚΟΣ ΚΕΡΑΤΣΙΝΙΟΥ «ΣΙΤΑΠΟΘΗΚΕΣ» Κυριακή 12/03/17 16:00 ΤΣΑΜΟΥΡΗΣ Α., ΖΗΣΙΜΟΠΟΥΛΟΣ Δ., ΓΚΟΛΕΣ Π. (Παρατηρητής: ΔΑΟΥΤΗΣ ΑΝΑΣΤΑΣΙΟΣ)  
6. ΑΣ ΔΡΑΠΕΤΣΩΝΑΣ – ΑΕ ΧΑΡΑΥΓΗ ΑΣΤΕΡΑΣ ΔΡΑΠΕΤΣΩΝΑΣ «ΓΙΑΝΝΗΣ ΒΑΖΟΣ» Κυριακή 12/03/17 16:00 ΠΑΠΑΝΔΡΙΟΠΟΥΛΟΣ Γ., ΚΕΦΑΛΙΑΚΟΣ Κ., ΚΑΡΑΚΕΛΛΕΣ Ι. (Παρατηρητής: ΛΑΤΙΝΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ)  
7. Ε.Π.Ο.ΣΑΛΑΜΙΝΟΜΑΧΩΝ – ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ ΚΕΡΑΤΣΙΝΙΟΥ ΑΜΠΕΛΑΚΙΩΝ Κυριακή 12/03/17 16:00 ΙΩΑΝΝΙΔΗΣ Κ., ΡΙΖΟΣ Ε., ΒΑΛΒΗΣ Κ. (Παρατηρητής: ΒΙΛΛΙΩΤΗΣ ΑΝΑΣΤΑΣΙΟΣ)  
Α Κατηγορία 2ος Όμιλος
(24η αγωνιστική)
  Αγώνας Γήπεδο Ημέρα Ημ/νία Ώρα Διαιτητές Αποτέλεσμα
8. ΑΠΟ ΚΕΡΑΤΣΙΝΙ – ΑΕΤΟΣ ΚΟΡΥΔΑΛΛΟΥ ΓΗΠΕΔΟ ΚΕΡΑΤΣΙΝΙΟΥ ΠΑΝ ΣΑΛΠΕΑ Σάββατο 11/03/17 16:00 ΛΑΜΠΑΔΑΡΙΟΥ Ε., ΧΑΛΒΑΤΖΑΚΟΣ Π., ΜΟΥΜΠΟΓΙΑΤΖΟΓΛΟΥ Ι. (Παρατηρητής: ΜΠΗΤΡΟΣ ΣΩΤΗΡΙΟΣ)  
9. ΑΡΜΕΝΙΚΗ – ΔΟΞΑ ΠΕΙΡΑΙΑ ΝΙΚΑΙΑΣ Σάββατο 11/03/17 16:00 ΟΡΦΑΝΟΣ Δ., ΚΟΥΡΟΜΙΧΕΛΑΚΗΣ Α., ΤΖΙΛΙΡΗΣ Δ. (Παρατηρητής: ΛΑΤΙΝΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ)  
10. ΑΕ ΑΙΓΙΝΑΣ – ΗΦΑΙΣΤΟΣ ΔΡΑΠΕΤΣΩΝΑΣ «ΓΙΑΝΝΗΣ ΒΑΖΟΣ» Κυριακή 12/03/17 12:00 ΦΙΛΑΚΟΥΡΗΣ Μ., ΑΝΑΣΤΑΣΙΟΥ Γ., ΚΕΦΑΛΙΑΚΟΣ Κ. (Παρατηρητής: ΓΙΑΝΝΑΡΟΣ ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ)  
11. ΑΕ ΘΥΕΛΛΑΣ -ΑΧΙΛΛΕΑ ΚΟΡΥΔΑΛΛΟΥ – ΑΕ ΙΚΑΡΟΥ ΚΑΛΛΙΘΕΑΣ ΚΟΡΥΔΑΛΛΟΥ Κυριακή 12/03/17 13:30 ΚΩΝΣΤΑΝΤΟΠΟΥΛΟΣ Κ., ΚΟΝΤΙΖΑΣ Ι., ΜΗΤΑΚΟΣ Ν. (Παρατηρητής: ΣΑΜΠΟΣ ΑΘΑΝΑΣΙΟΣ)  
12. ΦΑΛΗΡΙΚΟΣ – ΑΡΗΣ ΑΜΦΙΑΛΗΣ ΝΙΚΑΙΑΣ – Π. ΝΙΚΟΛΑΪΔΗΣ Κυριακή 12/03/17 13:30 ΜΠΑΛΑΧΟΥΤΗΣ Γ., ΚΟΥΡΟΜΙΧΕΛΑΚΗΣ Α., AΛΕΞΟΠΟΥΛΟΣ Π. (Παρατηρητής: ΜΑΛΟΥΧΟΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ)  
13. ΕΝΩΣΗ Α.Α. ΡΕΝΤΗ – ΑΟ ΑΓΙΟΥ ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ ΡΕΝΤΗ – ΣΤΑΥΡΟΣ ΜΕΛΙΣΣΟΥΡΓΟΣ Κυριακή 12/03/17 16:00 ΝΤΙΝΙΩΤΑΚΗΣ Γ., ΠΕΡΔΙΚΟΥΡΗΣ Γ., ΓΕΩΡΓΟΠΟΥΛΟΣ Β. (Παρατηρητής: ΠΡΟΒΑΤΑΣ ΒΑΣΙΛΗΣ)  
14. ΑΕ ΠΕΡΑΜΑΤΟΣ – ΑΣ ΠΟΝΤΙΩΝ ΠΕΡΑΜΑΤΟΣ Κυριακή 12/03/17 16:00 ΝΤΟΥΜΙΤΡΕΣΚΟΥ Ρ., ΜΑΥΡΟΜΙΧΑΛΗΣ Ν., ΒΟΓΙΑΤΖΙΔΑΚΗ Χ. (Παρατηρητής: ΓΕΩΡΓΙΟΥ .)  
15. ΠΑΝΤΖΙΤΖΙΦΙΑΚΟΣ ΚΑΡΠΑΘΟΣ – ΑΟ ΚΟΡΥΔΑΛΛΟΣ ΠΑΡΑΛΙΑ ΚΑΛΛΙΘΕΑΣ Κυριακή 12/03/17 16:00 ΔΑΜΙΑΝΑΚΗΣ Κ., ΓΑΡΟΥΦΟΣ Π., ΚΕΦΑΛΙΑΚΟΣ Α. (Παρατηρητής: ΚΟΥΝΙΑΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ)  
Κύπελλο ΜΙΛΤΙΑΔΗΣ ΜΑΡΙΝΑΚΗΣ
(7η φάση)
  Αγώνας Γήπεδο Ημέρα Ημ/νία Ώρα Διαιτητές Αποτέλεσμα
16. ΑΠΟ ΚΕΡΑΤΣΙΝΙ – ΑΕΤΟΣ ΚΟΡΥΔΑΛΛΟΥ ΓΕΩΡΓΙΟΣ ΚΑΡΑΪΣΚΑΚΗΣ Σάββατο 18/03/17 16:00    
Β Κατηγορία 1ος Όμιλος
(21η αγωνιστική)
  Αγώνας Γήπεδο Ημέρα Ημ/νία Ώρα Διαιτητές Αποτέλεσμα
17. ΑΟΚ ΦΑΛΗΡΟΥ – ΦΙΛΑΘΛΟΙ ΠΑΡΑΛΙΑ ΚΑΛΛΙΘΕΑΣ Σάββατο 11/03/17 15:30 ΙΩΑΝΝΙΔΗΣ Κ., ΖΕΡΒΑΚΗΣ Γ., ΔΟΥΛΗΣ Γ. (Παρατηρητής: ΛΟΥΚΑΚΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ)  
18. ΔΙΑΣ ΚΟΡΥΔΑΛΛΟΥ – ΝΕΟ ΙΚΟΝΙΟ ΚΟΡΥΔΑΛΛΟΥ Σάββατο 11/03/17 16:00 ΔΑΜΙΑΝΑΚΗΣ Κ., ΒΟΓΙΑΤΖΙΔΑΚΗ Χ., ΡΙΖΟΣ Ε. (Παρατηρητής: ΜΑΛΟΥΧΟΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ)  
19. ΘΗΣΕΑΣ – ΑΣΤΕΡΑΣ ΚΕΡΑΤΣΙΝΙΟΥ ΚΕΡΑΤΣΙΝΙΟΥ «ΣΙΤΑΠΟΘΗΚΕΣ» Σάββατο 11/03/17 16:00 ΜΠΑΛΑΧΟΥΤΗΣ Γ., ΣΓΟΥΡΑΚΗΣ Μ., ΠΑΓΟΥΡΤΖΗΣ Δ. (Παρατηρητής: ΣΤΡΑΤΗΣ ΑΝΔΡΕΑΣ)  
20. ΘΥΕΛΛΑ ΜΟΣΧΑΤΟΥ – ΑΟ ΚΑΣΤΕΛΛΑΣ ΜΟΣΧΑΤΟΥ Σάββατο 11/03/17 16:00 ΜΙΧΕΛΗΣ Σ., ΚΟΤΖΑΜΑΝΙΔΗΣ Η., ΚΑΡΑΚΕΛΛΕΣ Ι. (Παρατηρητής: ΔΡΟΓΩΣΗΣ ΘΕΟΔΩΡΟΣ)  
21. ΑΜΦΙΑΛΗ – ΑΕ ΝΙΚΑΙΑ ΚΕΡΑΤΣΙΝΙΟΥ «ΣΙΤΑΠΟΘΗΚΕΣ» Κυριακή 12/03/17 11:00 ΜΙΧΕΛΗΣ Σ., ΧΑΛΒΑΤΖΑΚΟΣ Π., ΚΟΡΩΝΑΣ Χ. (Παρατηρητής: ΔΗΜΑΚΑΚΟΣ ΑΝΤΩΝΙΟΣ)  
22. ΑΙΑΣ ΣΑΛΑΜΙΝΑΣ – ΑΟ ΠΕΙΡΑΙΑΣ ΣΑΛΑΜΙΝΑΣ Κυριακή 12/03/17 16:00 ΤΣΟΝΑΚΑΣ Ν., ΠΑΡΙΣΣΟΠΟΥΛΟΣ .., ΣΕΡΕΠΑΣ Α. (Παρατηρητής: ΠΕΡΔΙΚΟΥΡΗΣ .)  
23. ΝΕΟΙ ΕΥΓΕΝΕΙΑΣ – ΑΡΓΟΝΑΥΤΗΣ ΚΕΡΑΤΣΙΝΙΟΥ – ΑΓΕΤ ΧΑΡΑΥΓΗΣ Κυριακή 12/03/17 16:00 ΤΡΑΙΦΟΡΟΣ Α., ΣΤΕΡΙΩΤΗΣ Δ., ΝΙΚΟΛΑΪΔΗΣ Α. (Παρατηρητής: ΚΑΛΑΜΑΡΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ)  
Β Κατηγορία 2ος Όμιλος
(21η αγωνιστική)
  Αγώνας Γήπεδο Ημέρα Ημ/νία Ώρα Διαιτητές Αποτέλεσμα
24. ΑΣΤΕΡΙΑ ΔΡΑΠΕΤΣΩΝΑΣ – ΝΕΟΙ ΔΡΑΠΕΤΣΩΝΑΣ ΔΡΑΠΕΤΣΩΝΑΣ «ΓΙΑΝΝΗΣ ΒΑΖΟΣ» Σάββατο 11/03/17 16:00 ΚΟΥΒΕΛΗΣ Ν., ΚΟΝΤΙΖΑΣ Ι., ΚΟΡΩΝΑΣ Χ. (Παρατηρητής: ΑΝΤΩΝΟΠΟΥΛΟΣ .)  
25. ΠΑΝΦΑΛΗΡΙΚΟΣ – ΑΣΤΥΠΑΛΑΙΑ ΚΟΡΥΔΑΛΛΟΥ ΝΙΚΑΙΑΣ – Π. ΝΙΚΟΛΑΪΔΗΣ Σάββατο 11/03/17 16:00 ΠΕΤΡΟΥΜΙΑΝΌΣ Θ., ΠΕΡΔΙΚΟΥΡΗΣ Γ., ΜΗΤΑΚΟΣ Ν. (Παρατηρητής: ΠΑΠΑΔΟΓΙΑΝΝΗΣ .)  
26. ΜΙΘΡΙΔΑΤΗΣ – ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ ΚΕΡΑΤΣΙΝΙΟΥ ΡΕΝΤΗ – ΣΤΑΥΡΟΣ ΜΕΛΙΣΣΟΥΡΓΟΣ Κυριακή 12/03/17 11:00 ΚΟΥΒΕΛΗΣ Ν., ΛΙΑΚΩΝΗΣ Β., ΠΑΧΩΠΟΣ Μ. (Παρατηρητής: ΦΕΛΛΑΣ ΚΩΣΤΑΣ)  
27. ΑΣΤΕΡΑΣ ΝΙΚΑΙΑΣ – ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΜΟΣΧΑΤΟΥ ΚΟΡΥΔΑΛΛΟΥ Κυριακή 12/03/17 11:00 ΧΑΤΖΗΓΙΑΝΝΗΣ Κ., ΚΟΝΤΙΖΑΣ Ι., ΚΙΚΗΣ Α. (Παρατηρητής: ΜΟΥΡΑΤΟΓΛΟΥ .)  
28. ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΚΕΡΑΤΣΙΝΙΟΥ – ΦΟΙΝΙΚΑΣ ΑΓΙΑΣ ΣΟΦΙΑΣ ΚΕΡΑΤΣΙΝΙΟΥ – ΑΓΕΤ ΧΑΡΑΥΓΗΣ Κυριακή 12/03/17 13:30 ΑΛΑΤΣΑΚΗΣ Γ., ΖΕΡΒΑΣ Ν., ΔΟΚΙΜΑΚΗ Ε. (Παρατηρητής: ΑΝΑΓΝΩΣΤΟΥ ΛΑΜΠΡΟΣ)  
29. ΠΑΝΝΕΑΠΟΛΙΚΟΣ – ΑΕ ΝΕΑΠΟΛΗΣ ΝΙΚΑΙΑΣ – Π. ΝΙΚΟΛΑΪΔΗΣ Κυριακή 12/03/17 16:00 ΛΕΜΠΕΣΗΣ Π., ΧΡΗΣΤΑΚΟΣ Π., ΦΥΡΟΓΕΝΗΣ Ε. (Παρατηρητής: ΤΣΕΒΑΣ ΣΠΥΡΙΔΩΝ)  
Γ Κατηγορία
(22η αγωνιστική)
  Αγώνας Γήπεδο Ημέρα Ημ/νία Ώρα Διαιτητές Αποτέλεσμα
30. ΠΡΟΦΗΤΗΣ ΗΛΙΑΣ – ΑΕ ΣΑΛΑΜΙΝΑΣ ΕΙΡΗΝΗΣ ΚΑΙ ΦΙΛΙΑΣ-ΣΕΦ Σάββατο 11/03/17 16:00 ΙΩΑΝΝΙΔΗΣ Ν., ΡΑΠΤΗΣ Θ., ΛΕΚΑΡΑΚΟΣ Ν. (Παρατηρητής: ΓΕΡΑΚΗΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ)  
31. ΠΗΓΑΣΟΣ ΑΓΙΟΥ ΔΙΟΝΥΣΙΟΥ – ΑΣ ΚΩΦΩΝ ΚΕΡΑΤΣΙΝΙΟΥ – ΑΓΕΤ ΧΑΡΑΥΓΗΣ Κυριακή 12/03/17 11:00 ΑΝΤΩΝΟΠΟΥΛΟΣ Σ., ΓΑΡΟΥΦΟΣ Π., ΤΣΟΥΚΑΡΑΣ Π. (Παρατηρητής: ΣΤΕΛΛΑΤΟΣ .)  
32. ΔΑΦΝΗ ΤΑΜΠΟΥΡΙΩΝ – ΛΕΟΝΤΕΣ ΚΑΜΙΝΙΩΝ ΝΙΚΑΙΑΣ – Π. ΝΙΚΟΛΑΪΔΗΣ Κυριακή 12/03/17 11:00 ΑΝΘΟΠΟΥΛΟΣ Χ., ΠΕΤΡΙΔΗΣ Θ., ΜΗΛΙΔΩΝΗΣ Χ. (Παρατηρητής: ΦΩΚΙΔΗΣ ΜΙΛΤΙΑΔΗΣ)  
33. ΠΟΛΥΚΡΑΤΗΣ – ΠΕΙΡΑΙΚΟΣ ΜΟΣΧΑΤΟΥ Κυριακή 12/03/17 11:00 ΜΠΕΣΙΡΗΣ Δ., ΦΩΤΙΑΔΗΣ Κ., ΞΕΝΑΚΗΣ Ν. (Παρατηρητής: ΔΡΟΓΩΣΗΣ ΘΕΟΔΩΡΟΣ)  
34. ΠΥΘΑΓΟΡΑΣ – ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΠΕΡΑΜΑΤΟΣ ΠΕΡΑΜΑΤΟΣ Κυριακή 12/03/17 12:00 ΜΑΡΤΣΕΛΟΣ .., ΒΟΓΙΑΤΖΙΔΑΚΗ Χ., ΔΟΥΛΗΣ Γ. (Παρατηρητής: ΓΕΩΡΓΙΟΥ .)  
35. ΕΝΩΣΗ ΚΑΜΙΝΙΩΝ – ΑΝΩ ΝΕΑΠΟΛΗ ΚΕΡΑΤΣΙΝΙΟΥ «ΣΙΤΑΠΟΘΗΚΕΣ» Κυριακή 12/03/17 13:30 ΓΙΑΝΝΑΡΑΚΗΣ Ι., ΙΩΑΝΝΙΔΗΣ Ν., ΓΚΙΤΖΙΑΣ Φ. (Παρατηρητής: ΜΑΥΡΕΛΗΣ .)  
36. A.Σ.Χ. ΠΟΣΕΙΔΩΝ – ΑΕ ΝΕΟΥ ΦΑΛΗΡΟΥ ΕΙΡΗΝΗΣ ΚΑΙ ΦΙΛΙΑΣ-ΣΕΦ Κυριακή 12/03/17 16:00 ΒΛΑΝΤΗΣ Χ., ΠΕΤΡΙΔΗΣ Θ., ΤΣΑΝΟΣ Ι. (Παρατηρητής: ΚΟΥΡΣΑΡΗΣ ΧΑΡΑΛΑΜΠΟΣ)

Σχετικά με τις ποινές της Πειθαρχικής Επιτροπής:

Με 18 αγωνιστικές και 180€ πρόστιμο τιμωρήθηκε ο ποδοσφαιριστής του Αργοναύτη Δήμος Ζηλάκος από την Πειθαρχική Επιτροπή της ΕΠΣΠ για τα όσα έγραψε σε βάρος του ο διαιτητής Λυτρίβης στον διακοπέντα αγώνα με την Αμφιάλη. Αναλυτικά οι  ποινές που επιβλήθηκαν σε ποδοσφαιριστές:

18 αγωνιστικές και 180€ : Ζηλάκος ( Αργοναύτης)

5 αγωνιστικές και 40€ :Γκάρας( Πήγασος)

2 αγωνιστικές και 10€ :Μόλακας ( Σπίθα )

Μια(1) αγωνιστική και πρόστιμο 10€: Νίκας ( Φοίνικας Αγ. Σοφίας ) , Χαρίσης ( Ολυμπιακός Κερ.)

Μια(1) αγωνιστική: Μπινιχάκης, Συράκος ( Ατρόμητος Πειρ.) , Παπαδόπουλος, Μαυράκης( Αμπελακιακός) , Ξυραφόπουλος ( Νίκη Ρέντη) , Ζερβός ( Σαλαμινομάχοι) Αϊβατίδης( Δίας Κορ.) , Δημητρόπουλος( Φοίνικας Αγ. Σοφίας) , Κανταρτζόπουλος( Αστέρας Νίκαιας).

Αποφάσεις Πειθαρχικής Επιτροπής

 

1.Στον κ. ΑΛΑΙΣΚΑ Α. β’ προπονητή του σωματείου ΑΜΠΕΛΑΚΙΑΚΟΣ επιβάλλεται ποινή απαγόρευσης εισόδου στους αγωνιστικούς χώρους για μία (1) αγωνιστική ημέρα και χρηματική ποινή 10€ (αγώνας ΑΜΠΕΛΑΚΙΑΚΟΣ – ΚΥΠΡΟΣ ΚΟΡΥΔΑΛΛΟΥ στις 18.2.2017).

2.Στον κ. ΓΑΛΟΥΝΗ Χ.  προπονητή του σωματείου ΑΕ ΠΕΡΑΜΑΤΟΣ επιβάλλεται ποινή απαγόρευσης εισόδου στους αγωνιστικούς χώρους για μία (1) αγωνιστική ημέρα και χρηματική ποινή 10€ (αγώνας ΑΕ ΠΕΡΑΜΑΤΟΣ – ΦΑΛΗΡΙΚΟΣ  στις 18.2.2017).

3. Στον κ. ΛΙΑΝΟ Γ.  εκπρόσωπο του σωματείου ΠΕΙΡΑΪΚΟΣ  επιβάλλεται ποινή απαγόρευσης εισόδου στους αγωνιστικούς χώρους για μία (1) αγωνιστική ημέρα και χρηματική ποινή 10€ (αγώνας ΠΕΙΡΑΪΚΟΣ – ΑΝΩ ΝΕΑΠΟΛΗ  στις 18.2.2017).

4. Στον κ. ΔΙΑΜΑΝΤΟΠΟΥΛΟ Κ.  εκπρόσωπο του σωματείου ΑΝΩ ΝΕΑΠΟΛΗ  επιβάλλεται ποινή απαγόρευσης εισόδου στους αγωνιστικούς χώρους για μία (1) αγωνιστική ημέρα και χρηματική ποινή 10€ (αγώνας ΠΕΙΡΑΪΚΟΣ – ΑΝΩ ΝΕΑΠΟΛΗ  στις 18.2.2017).

*Έναρξη όλων των ποινών από 9.3.2017

 

Απόφαση Επιτροπής Υποδομών

 

Η Επιτροπή Διοργάνωσης Πρωταθλημάτων Υποδομών κατά την συνεδρίαση της 9.3.2017 αναφορικά με την ένσταση του σωματείου ΙΩΝΙΚΟΣ κατά του σωματείου ΑΜΠΕΛΑΚΙΑΚΟΣ  για τον μεταξύ τους αγώνα του Πρωταθλήματος Παιδικού Πρωταθλήματος   της  13/2/2017 ομόφωνα αποφάσισε τα εξής:

1.Κάνει δεκτή τυπικά και στην ουσία  της την ένσταση του σωματείου Α.Ο ΙΩΝΙΚΟΣ  κατά του σωματείου ΑΜΠΕΛΑΚΙΑΚΟΣ  για τον μεταξύ τους αγώνα του Παιδικού Πρωταθλήματος  της  11/2/2017.

2.Προβαίνει στην κατακύρωση του αγώνα   ΑΜΠΕΛΑΚΙΑΚΟΣ – Α.Ο.ΙΩΝΙΚΟΣ που έγινε στο Δημοτικό γήπεδο Παραλίας Σαλαμίνας  στις 11/2/2017 για το Παιδικό Πρωτάθλημα της Ε.Π.Σ. Πειραιά υπέρ του σωματείου Α.Ο.ΙΩΝΙΚΟΣ με τέρματα τρία  (3) έναντι μηδέν (0) και βαθμούς τρείς( 3) έναντι μηδέν(0) της ομάδας του σωματείου ΑΜΠΕΛΑΚΙΑΚΟΣ  (άρθρο  23 παρ.11 του ΚΑΠ Ερασιτεχνικών Ομάδων της ΕΠΟ).

3.Από το σωματείο ΑΜΠΕΛΑΚΙΑΚΟΣ  επίσης αφαιρούνται  πέντε (5) βαθμοί  από τον πίνακα βαθμολογίας, ενώ του  επιβάλλεται και χρηματική ποινή 50 ευρώ (άρθρο  23 παρ.12 του ΚΑΠ Ερασιτεχνικών Ομάδων της ΕΠΟ).

4.Στον κ. ΠΕΡΣΙΔΗ Λ.( εκπρόσωπο του σωματείου ΑΜΠΕΛΑΚΙΑΚΟΣ) επιβάλλεται ποινή απαγόρευσης οποιαδήποτε ποδοσφαιρικής δραστηριότητας μέχρι τέλος της  ποδοσφαιρικής περιόδου 2016-2017.

5.Εντέλλεται την κατάπτωση του καταβληθέντος παράβολου υπέρ του σωματείου Α.Ο.ΙΩΝΙΚΟΣ ( αρ. παρ. Νο 2916).

 

 

Related posts

Το ποινολόγιο της ΕΠΣΠ

Παντελίδης Mάνος

ΕΠΣ Πειραιά: Το σημερινό (2/3) πρόγραμμα

Nάσος Φακίδης

Οι παρατηρητές στα ματς του Σαββατοκύριακου (1 &2/4) στον Πειραιά

Abola Team 3