21.1 C
23 Απριλίου, 2024

Με Αραούχο η ΑΕΚ 3-0 τον ΠΑΟΚ

Με τον Κάρλος Αραούχο να πιάνει υψηλές πτήσεις σε απόδοση, η ΑΕΚ στο ντέρμπι των Δικεφάλων σαφώς ανώτερη νίκησε με σκορ 3-0 τον ΠΑΟΚ.

Πιο συγκεκριμένα οι κιτρινόμαυροι με δύο γκολ του Αργεντινού (1’, 85’) και ένα του Αραβίδη (90+1′) συνέτριψαν τον ΠΑΟΚ με 3-0 σκορ στην Τούμπα στο πλαίσιο της 24ης αγωνιστικής και πήραν με τον πλέον θριαμβευτικό τρόπο το «τρίποντο», που τους επανέφερε στις θέσεις των πλέι οφ.

Με γκολ από τα αποδυτήρια ξεκίνησε το ματς με τον Αραούχο να βρίσκει δίχτυα πριν καν συμπληρωθεί το πρώτο λεπτό, Στη συνέχεια η ομάδα του Χιμένεθ είχε κι άλλες ευκαιρίες να σκοράρει, όπως και ο ΠΑΟΚ, ο οποίος όμως είχε την ατυχία να μείνει με 10 παίκτες, μετά την αποβολή του Μαλεζά.

Ο… μικρός το δέμας αλλά θαυματουργός Αραούχο βρήκε δίχτυα εκ νέου στο 85′ κλειδώνοντας τη νίκη για την ομάδα του για να έρθει στις καθυστερήσεις, ο οποίος αντικατέστησε τον Αργεντινό, να βάλει το κερασάκι στην τούρτα, διαμορφώνοντας το τελικό 3-0 στο πρώτο λεπτό των καθυστερήσεων.