19.1 C
Β' ΕΠΣΑΝΑ

Η Άνοιξη 3-1 τον Σαρωνικό Αναβύσσου

Ανώτερη η Άνοιξη σε όλη την διάρκεια του αγώνα νίκησε δίκαια με σκορ 3-1 τον Σαρωνικό Αναβύσσου.

Το πρώτο γκολ των νικητών που είχαν ένα τρομερό 15λεπτο στο β’ ημίχρονο πέτυχε στο 56′ ο Τσεβάς, το δεύτερο στο 68′ ο Γεωργούσης και τρίτο στο 70′ ο Δαρζέντας. Για τον Σαρωνικό Αναβύσσου μείωσε στο 90′ ο Παπαζάνι.

Το γκολ του Τσεβά ήταν ιδιαίτερα θεαματικό αφού κατέβασε την μπάλα με εντυπωσιακό τρόπο απέφυγε έναν αντίπαλο και με τρομερό σε δύναμη σουτ σκόραρε.

Από την Άνοιξη διακρίθηκαν οι Τσεβάς, Γεωργούσης, Δρακόπουλος.

Από τον Σαρωνικό ιδιαίτερα μαχητικός ήταν ο Χαρίτος.

ΑΝΟΙΞΗ: Μουλάς, Μπαξεβάνης, Τρακάκης, Κυριάκης, Ελούνα, Κεφάλας(40′ Οσμανάϊ), Δρόσος(68′ Δαρζέντας), Τσιούμας, Δρακόπουλος(77′ Γιομπαδαλής), Γεωργούσης, Τσεβάς.

ΣΑΩΝΙΚΟΣ: Καραλής, Μαρατάνος, Μπούκης(78′ Ναυπλιώτης), Μεγαγιάννης, Κετέογλου, Παπαζάνι, Αδαμίδης, Στουραϊτης(75′ Χρήστου), Χαρίτος, Τσομπανάκης, Χάσκα.