21.1 C
23 Απριλίου, 2024
Α' ΕΠΣΠ - 2ΟΣ ΟΜΙΛΟΣ

«Απέδρασε» στο 93’ ο ΑΣ Ποντίων

Με γκολ του Τσίντζου στο τρίτο λεπτό των καθυστερήσεων ο ΑΣ Ποντίων επικράτησε 0-1 του Άρη Αμφιάλης στις Σιταποθήκες

Τεράστια σε αξία εκτός έδρας νίκη επί του Άρη Αμφιάλης με 1-0 στις Σιταποθήκες πανηγύρισε ο ΑΣ Ποντίων, δίνοντας συνέχεια στην αξιομνημόνευτη φετινή του πορεία στον δεύτερο όμιλο της Α’ Κατηγορίας ΕΠΣ Πειραιά.

Το γκολ, που έκρινε την αναμέτρηης, το πέτυχε ο Θεόφιλος Τσίντζος στο 93’

Οι νικητές από το 66’ αγωνίζονταν με παίκτη λιγότερο λόγω αποβολής του τερματοφύλακαά του Λαζαρόπουλου.

Οι γηπεδούχοι που μπλέχτηκαν σε περιπέτειες είχαν δοκάρι με τον Γαβριηλίδη στο 60’

ΑΡΗΣ ΑΜΦΙΑΛΗΣ: Τριανταφύλλου, Γαβριηλίδης, Χατζησεβαστός, Πολιάς, Γιατσάι, Βαλσαμίδης (88’ Καρακυριτσίδης), Κασάρας, Σπύρου, Χρισστοφής (85’Πλατσίδας), Φδροχούτος, Ευθυμιάδης (77’Πατσιάβας).

ΑΣ ΠΟΝΤΙΩΝ: Λαμπρόπουλος, Ρηνιώτης, Τσίντζος, Τσίντζιρας, Γιαζιτζόγλου, Μενδρινός, Ντέρτζιο (75’ Νίκανδρος), Θωμαϊδης (89’ Ππαδόπουλος Ν.), Κουρτίδης, Λουκάνι (66’ Αϊβαλιώτης).