21.4 C
Α' ΕΠΣΠ - 2ΟΣ ΟΜΙΛΟΣ

«Συνεχίζουμε την προσπάθειά μας»

Το σύνθημα για την μαθηματική εξασφάλιση του τίτλου έδωσε ο τεχνικός του Κερατσινίου Βασίλης Σπάθας.

Στην εξαιρετική εμφάνιση του δευτέρου ημιχρόνου εστίασε ο τεχνικός του Κερατσινίου Βασίλης Σπάθας τους λόγους, που οδήγησαν τους Κυπελλούχους Πειραιά την νίκη επί του Παντζιτζιφιακού

Ο αρχιτέκτονας της φετινής ξέφρενης πορείας των «ροσονέρι» με δηλώσεις του στην επίσημη ιστοσελίδα του συλλόγου δεν παρέλειψε να εκφράσει την χαρά του για την εικόνα των ποδοσφαιριστών του στο δεύτερο μισό του αγώνα:

«Στο πρώτο ημίχρονο, είχαμε την πρωτοβουλία των κινήσεων, όμως ήμασταν φλύαροι στην τελική προσπάθεια, με άμεση συνέπεια να μείνουμε στο 0-0.

Στο δεύτερο μέρος μπήκαμε αρκετά πιο συγκεντρωμένοι. Ανεβάσαμε αισθητά την απόδοσή μας κι ευτυχήσαμε να πετύχουμε τρία όμορφα γκολ, τα οποία μας οδήγησαν στην νίκη. Συνεχίζουμε την προσπάθειά μας, με σκοπό να κατακτήσουμε και μαθηματικά τον τίτλο»