21.4 C
Β' ΕΠΣΑΝΑ

Η Άνοιξη 3-0 τον Κουβαρά

Σε παράσταση με ένα πρωταγωνιστή εξελίχθηκε η αναμέτρηση της Άνοιξης με τον Κουβαρά. Το συγκρότημα του Θαλή Τσιριμώκου που είχε πολλές ακόμα ευκαιρίες και δοκάρια επικράτησε με 3-0.

Πολλές οι φάσεις και οι ευκαιρίες για την Άνοιξη.

Στο 6′ δυνατό σουτ Δρακοπουλος στο οριζόντιο δοκάρι

7′ σέντρα Τσιούμας απο αριςτερα στο δεύτερο δοκάρι Γεωργούσης πλασέ μοκις αουτ

9′ αλλεπάλληλα σουτ μέσα στη περιοχή έδιωξαν όπως όπως οι αμυντικοί την μπάλα.

11′ Ο ΟΣΜΑΝΑΙ με την μπάλα στο κέντρο πέρασε όποιον βρήκε μπροστά του και με πλασέ έκανε το 1-0

13′ σέντρα στο 2ο δοκάρι ο Ραλλης κεφαλιά ασίστ ο Δρακοπουλος στον Δαρζεντα πλασέ ο δεύτερος και έκανε το 2-0

16′ σουτ απο τη μεγάλη περιοχή ο Δρόσος δύσκολα σε κόρνερ ο αντ’ίπαλος γκολκίπερ.

18′ σέντρα Τρακακης κεφαλιά Δαρζέντας λίγο άουτ.

21′ φάουλ σχεδόν από το κέντρο ο Λιάπης του Κουβαρά, απ´ευθείας η μπάλα λίγο άουτ.

24′ μακρινή μπαλιά Δαρζέντας στοπαρει ο Γεωργούσης πιάνει το σουτ αποκρούει ο γκολκίπερ επαναφορά στο Δρόσο συρτό δυνατό σουτ του τελευταίου εντυπωσιακά απέκρουσε ο γκολκίπερ Καραογλάνης.

32′ σουτ ΟΣΜΑΝΑΙ έξω από τη μεγάλη περιοχή σουτ η μπάλα λίγο άουτ.

35′ σέντρα σουτ Γεωργούσης απο αριστερά μολις αουτ η μπάλα πάνω από την συμβολή των δοκών.

43′ κάθετη μπαλιά ο Δαρζεντας στον Τσιούμα σέντρα στο δεύτερο δοκάρι πλασέ ο Δρακόπουλος απέκρουσε ο γκολκίπερ Καραογλάνης.

52′ εκπληκτική κούρσα από αριστερά ο Τσιούμας πέρασε δύο αμυντικούς πλάσαρε πάνω από τον αντίπαλο γκολκίπερ ο επερχόμενοςς Δρακόπουλος με καρφωτή κεφαλιά το 3-0

55′ απ ευθείας φάουλ ο Τσιούμας η μπάλα μόλις άουτ.

68′ εκπληκτική μπαλιά Οσμανάϊ στον Τσιούμα παράλληλη πάσα του δεύτερου στο ύψος του πέναλτι σουτ στην συνέχεια στην κίνηση από τον Δρακόπουλου εκπληκτική απόκρουση του τερματοφύλακα Καραογλάνη.

75′ Το ένα δύο έπαιξαν Δαρζέντας-ΟΣΜΑΝΑϊ στο κέντρο εκπληκτική μπαλιά στον Τσιούμα πλασέ π’ανω από το τερματοφύλακα του τελευταίου η μπάλα αποκρούστηκε από το οριζόντιο δοκάρι

82′ σουτ ο Γεωργούσης εντός περιοχής δύσκολα σε κόρνερ απέκρουσε ο γκολκίπερ Καραογλάνης.

Διακριθέντες Οσμαναι, Τσιούμας, Ραλλης από την Άνοιξη, πολύ καλός ο τερματοφυλακας Καραογλάνης του Κουβαρά.

Τρομερός ο αρχηγός των νικητών ΒΛΑΣΣΗΣ Δαρζεντας ο οποίος σκοράρει για τρίτο συνεχόμενο ματς.

Κρατήθηκε 1′ σιγή στη μνήμη του Γιώργου Νίκα, πρώην ποδοσφαιριστή της ομάδας της Άνοιξης, αδελφού του γραμματέα της ομάδας Αλεξάνδρου Νίκα. Η νίκη της Άνοιξης μάλιστα αφιερώθηκε στη μνήμη του Γιώργου Νίκα που χάθηκε άδικα την Παρασκευή απο την επάρατη νόσο σε ηλικία μολις 51 ετών.

ΑΝΟΙΞΗ: Μουλάς, Γεωργούσης, Τρακάκης, Κυριακής, Ελούνα(46′ Λαζαρίδης), Ράλλης, Οσμανάϊ(82′ Γιομπαδαλής), Τσιούμας, Δρακόπουλος, Δρόσος, Δαρζέντας(75′ Βενετικίδης).

ΚΟΥΒΑΡΑΣ: Καραογλάνης, Βουλισμάς(49′ Σωφρονάς), Μικιρδιτσιάν(64′ Νικολακόπουλος), Λιάπης, Σύρος, Πρίφτης, Παρσαμογιάννης, Χατζής(60′ Ρέρρας), Σταμάτης, Σερμπεμάδης, Μπουλούμασης, .