18.6 C

Ο Απόλλων 2-0 εκτός τον Αχαρναϊκό στην Football League

Ακόμα πιο κοντά στην επιστροφή του στην Σούπερ Λίγκα βρέθηκε ο Απόλλων Σμύρνης κάθε αγωνιστική που περνάει.

Η Ελαφρά Ταξιαρχία επικράτησε 2-0 στην έδρα του Αχαρναϊκού, παρέμεινε μόνη πρώτη και αήττητη στην Football League και δείχνει πως κανείς δεν μπορεί να την σταματήσει στην προσπάθεια ανόδου της στην πρώτη κατηγορία!

Ο Σιατραβάνης στο 14ο λεπτό άνοιξε το σκορ και τον δρόμο του Απόλλωνα για την εκτός έδρας επικράτηση, με τον Αλμπάνη είκοσι λεπτά αργότερα να «κλειδώνει» το τρίποντο για τους «κυανόλευκους». Το 2-0 δεν άλλαξε μέχρι το φινάλε, με τους παίκτες του Άκη Μάντζιου να πανηγυρίζουν ακόμη μια νίκη και να πλησιάζουν τόσο την άνοδο, αλλά και την κατάκτηση του πρωταθλήματος.

Στο άλλο ματς που ξεκίνησε την ίδια ώρα, τα Τρίκαλα επικράτησαν 2-0 της Αναγέννησης στην Καρδίτσα. Μεγάλος πρωταγωνιστής του ματς ο Κουσκουνάς, που σκόραρε και τα δύο τέρματα της ομάδας του, χαρίζοντάς της ακόμη μία νίκη στο πρωτάθλημα.