11.5 C
Αθήνα
Νοέμβριος 25, 2020
Abola.gr
ΕΠΣ ΑΘΗΝΩΝ

Οι αρχισκόρερ στα πρωταθλήματα της ΕΠΣΑ

Ο πίνακας με τους πρώτους σκόρερ στα πρωταθλήματα της ΕΠΣΑ έχει διαμορφωθεί ως εξής:

Οι πρώτοι σκόρερ στα πρωταθλήματα της ΕΠΣΑ

Α’ κατηγορία

1ος όμιλος

16 γκολ: Μπότης (Ήφαιστος)

12: Κακλαμάνος (Θρίαμβος Χαϊδαρίου), Μπεκατώρος (Ρουφ)

11: Αποστολόπουλος (Θρίαμβος Χαϊδαρ.)

10: Ρέντζο (Παπάγος), Βουλτσίδης (Φωστήρας Ηλ.), Γκρεβτσίδης (ΓΣ Αργυρούπολης), Ψαραδέλης (Μικρασιατικός)

9: Αναστασόπουλος (Χαραυγιακός), Καλαμπαλίκης (Χαϊδάρι)

2ος όμιλος

14: Βέρμπης (Αιγάλεω)

11: Καζαντζής (Σούρμενα)

11: Αντωνιάδης (Πανερυθραϊκός), Δημογιάννης (Σούρμενα), Πλούμης (Δόξα Βύρωνος)

10: Κυριαζής (Άρης Πετρ/λης)

8: Ερμάλ (Άγιαξ Ταύρου), Γεμιστός (Ηλιούπολη), Μπρίλης (Πανερυθραϊκός), Τζώρτζης (Χαλάνδρι)

Β’ κατηγορία

1ος όμιλος

20: Χαραλάμπους (Αθηναϊδα)

17: Νικολαΐδης (Αθηναϊδα), Τσάκαλος (Βύρων)

11: Μιχαλακέλης (Ανθούπολη), Πρισιμιτζής (Νέα Ιωνία)

9: Γεωργίου (Χρυσούπολη), Κοκλίδης (Αγ. Δημήτριος), Πουλάκης (Βριλήσσια), Ραυτόπουλος (Λυκόβρυση)

2ος όμιλος

16: Γαλανόπουλος (Απόλλων Χαλανδρίου)

13: Αθανασιάδης (Ολυμπιακός Λιοσίων), Ντόνε (Παλ. Φάληρο), Φέκας (Άτταλος)

11: Δρόσης (Ατρόμητος Χαλανδρίου), Μοντεσάντο (Παλ. Φάληρο), Πατσιαβούρας (Ιάσων), Χαλάς (Ελευθερούπολη)

9: Γκαβζίδης (Ολυμπιακός Λιοσίων), Μήτρου (Απόλλων Χαλανδρίου)

3ος όμιλος

26: Μάκρας (ΑΟ Ιλίου)

17: Πυργής (Άφοβος)

13: Δεληγιάννης (Αρμενική)

12: Βασιλόπουλος (Τριφυλλιακός), Σκουμπουρδής (Τερψιθέα)

11: Ρόκο (Πετράλωνα)

10: Αγγελιδέλλης (Θύελλα Αγ. Δημητρίου), Δαμασκηνός (ΑΟ Ιλίου), Θεοδωρακάτος (ΠΑΣ Γαλάτσι), Καρούμπαλης (Πετράλωνα)

Γ’ κατηγορία

1ος όμιλος

18: Ανδρεάκενας (Φοίνικας Καλλιθέας)

15: Φαλάγγας (Κεραμεικός)

10: Μανσούρ (Πέρα Κλουμπ)

9: Σινομάτι (Άτλας Κυψέλης), Μουρδουκούτας (Άτλας Κυψέλης), Πατσέλης (Ιπποκράτης), Πλατανίτης (ΑΕ Αιγάλεω)

7: Δουλιόγλου (ΑΕ Αιγάλεω), Καραγιάννης (Κρόνος Αιγάλεω), Μάρης (Πέρα Κλουμπ)

2ος 

32: Μαρτέκας (Κηπούπολη)

20: Καλλιμάνης (Λαύρα Αργυρούπολης)

19: Λιβέρης (Ιεράπολη)

17: Σώντας (Κηφισιά 2010)

15: Δημητριάδης (Ελαφρά Ταξιαρχία-Αετός Καλλιθέας)

12: Τζαμαλής (Κηπούπολη)

11: Καραγκούνης (Πράσινα Πουλιά)

10: Ζαγκόβας (Πλάτων), Χαλάς (Λέοντες)

9: Ζαχαρόπουλος (Κηπούπολη)

3ος όμιλος

24: Ταλιούρας (Αίμος Πετρ/λης)

15: Μαντατζής (ΑΕ Μεταμόρφωσης), Μάρκος (Χαλκηδονικός), Νάτσιος (Αίμος Πετρ/λης)

13: Κακαμπάκος (Νέα Ζωή Μετ/σης), Πανάκης (Πανιώνιος Καισ/νής)

12: Παππάς (Χαλκηδονικός)

10: Θάνος (Λαρισαϊκός), Νικολάου (ΑΕ Μεταμόρφωσης)

9: Δαρδαμάνης (Αίμος Πετρ/λης)

4ος

19: Διαμαντίδης (Γκυζιακός)

12: Βέκιο (Μαρούσι), Ράπτης (Αστέρας Χαϊδαρίου)

11: Στούμπος (Γκυζιακός)

10: Παπαδημητράκης (Αναγέννηση Πετρ/λης)

9: Βέλκος, Διαμαντόπουλος, Κύλογλου (Υμηττός)FV

ΦΩΤΗΣ ΚΑΤΣΟΥΦΗΣ

 

 

8: Ντάνας (Αναγέννηση Πετρ/λης), Τοροσιάδης (Αστέρας Χαϊδαρίου)

Related posts

Πρόγραμμα Αγώνων Περιόδου 2018-2019 Α Κατηγορία 2ος Όμιλος

Ρένος Γιαμπουράς

Η κλήρωση του κυπέλλου ΕΠΣΑ

Abola Team

Οι διαιτητές στον Κυριακάτικο αγώνα (3/6) για τα μπαράζ παραμονής στην Β’ ΕΠΣΑ Άμιλλα Περιστερίου-Αμπελόκηποι

Abola Team 3