18.6 C
Γ' ΑΘΗΝΩΝ

«Έχασε» Κριτσάλη και Θεοχαρίδη

Τις υπηρεσίες των δύο ποιοτικών του ποδοσφαιριστών θα στερηθεί το Δάσος Χαϊδαρίου ως το τέλος της σεζόν.

Οι σοβαροί τραυματισμοί των Γιώργου Κριτσάλη και Άκη Θεοχαρίδη «πόνεσαν» το Δάσος Χαϊδαρίου πολύ περισσότερο από την ήττα της περασμένης αγωνιστικής από τον Αίμο Πετρούπολης. Ο μεν Κριστάλης υπέστη τράβηγμα στον τετρακέφαλο κατά την διάρκεια της προθέρμανσης, με άμεση συνέπεια να τεθεί νοκ άουτ λίγη ώρα πριν την έναρξη του αγώνα, ενώ σε ό,τι αφορά τον Θεοχαρίδη, ο 34χρονος μέσος κι αρχηγός των «πρασινοκιτρίνων» εγκατέλειψε τον αγωνιστικό χώρο μόλις στο 24ο λεπτό της αναμέτρησης με βαρύ διάστρεμμα.

Οι δύο παραπάνω ατυχίες, όπως είναι φυσικό, επηρέασαν τα μέγιστα τους συμπαίκτες τους, με άμεση συνέπεια να έρθει η απώλεια συγκέντρωσης σε καθοριστικά σημεία του αγώνα και η ήττα. Χαρακτηριστικές είναι οι δηλώσεις του τεχνικού Σωτήρη Θεοδώρου στο «Abola.gr»

Οι τραυματισμοί των Κριστσάκη και Θεοχαρίδη, που είναι από τους ποιοτικότερους ποδοσφαιριστές μας, επηρέασαν τσε σημαντικό βαθμό τη ψυχολογία των κατά πολύ νεαρότερων συμπαικτών τους, με άμεση συνέπεια η λήξη του πρώτου ημιχρόνου να βρει τον Αίμο Πετρούπολης να προηγείται με 3-0.

Στο δεύτερο μέρος προσπαθήσαμε να αντιδράσουμε, δημιουργήσαμε κάποιες ευκαιρίες και τουλάχιστον μειώσαμε σε 4-1  Γενικότερα είχαμε ένα πολύ καλό πρώτο 20λεπτο, αλλά κι ένα θετικό τελευταίο ημίωρο, διάστημα όπου παρουσιάσαμε πολλές αρετές»