22.3 C

Η Λαμία 3-1 τον Πανσερραϊκό στην Football League

Την 13η συνεχή νίκη πρόσθεσε στο ενεργητικό της η Λαμία.

Ανοίγοντας το σκορ με γκολ στο οποίο πέντε παίκτες ήταν σε εμφανέστατη θέση οφσάιντ, η ομάδα του Μπάμπη Τεννέ επικράτησε 3-1 του Πανσερραϊκού και έπιασε τον Απόλλωνα Σμύρνης -που έχει ένα ματς λιγότερο- στην κορυφή.

Πριν καν συμπληρωθούν έξι λεπτά, οι γηπεδούχοι άνοιξαν το σκορ. Μετά από εκτέλεση φάουλ του Αυγενικού, πέντε παίκτες ήταν εκτεθειμένοι, μεταξύ αυτών και ο Μπουλούλης ο οποίος έστειλε την μπάλα στα δίχτυα, γράφοντας το 1-0. Οι γηπεδούχοι είχαν πάρει το προβάδισμα, κάνοντας πιο εύκολο το έργο τους. Στο 39’ ο Καψάλης έστειλε άθελά του την μπάλα στα δίχτυα της ομάδας του, κάνοντας το 2-0, ωστόσο τέσσερα λεπτά αργότερα ο Τσελεπίδης μείωσε για τον Πανσερραϊκό. Πριν… βγει, όμως, το ημίχρονο η Λαμία έκανε τρία τα τέρματά της με τον Καραγιάννη. Το σκορ δεν άλλαξε στην επανάληψη, οι γηπεδούχοι έριξαν ρυθμό και έφτασαν σε ένα σπουδαίο τρίποντο!

Λαμία-Πανσερραϊκός 3-1

(6′ Μπουλούλης, 39′ Καψάλης αυτ., 45’+1′ Καραγιάννης / 43′ Τσελεπίδης)