16.3 C
Αθήνα
Νοέμβριος 29, 2020
Abola.gr
ΕΠΣ ΠΕΙΡΑΙΑ

Ισοπαλία το Κερατσίνι, τραυματίστηκε ο Μαναριώτης

Ισόπαλο χωρίς τέρματα αναδείχθηκε το Κερατσίνι στο εκτός έδρας ματς με την Ένωση Ρέντη.

Στο ματς αυτό τραυματίστηκε ο άσος του Κερατσινίου Μαναριώτης.

Σε μαγνητική τομογραφία θα υποβληθεί ο 25χρονος επιθετικός του Κερατσινίου, ώστε να διαπιστωθεί η σοβαρότητα του τραυματισμού του στο αριστερό γόνατο.

 

Ραντεβού με την ατυχία είχε ο Βασίλης Μαναριώτης στην εκτός έδρας αναμέτρηση του Κερατσινίου με την Ένωση Ρέντη για την 30ή αγωνιστική του δευτέρου ομίλου της Α’ Κατηγορίας.

 

Σε μία ανύποπτη φάση στο 37οι λεπτό, ο ικανότατος φορ των νταμπλούχων Πειραιά, ο οποίος διένυε και περίοδο παρατεταμένης φόρμας, προσπάθησε να διεκδικήσει την μπάλα στην γραμμή του πλαγίου άουτ κι αισθάνθηκε να γυρίζει το αριστερό γόνατό του.

 

Αμέσως σήμανε συναγερμός στο ιατρικό επιτελείο των «ροσονέρι» κι αφού δόθηκαν οι πρώτες βοήθειες στον Μαναριώτη, αποφασίστηκε να γίνει αλλαγή και να παραχωρήσει τη θέση του στον Έντι Κιάφα».

 

Ο άτυχος επιθετικός ακολούθησε παγοθεραπεία και θα υποβληθεί σε μαγνητική τομογραφία τις επόμενες ημέρες, ώστε να διαγνωστεί η σοβαρότητα του τραυματισμού του.

Τα άλλα αποτελέσματα του Σαββάτου (29/4) στον Πειραιά:

ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ ΚΕΡΑΤΣΙΝΙΟΥ – ΑΟ ΧΑΛΚΗΔΩΝ ΚΕΡΑΤΣΙΝΙΟΥ «ΣΙΤΑΠΟΘΗΚΕΣ» Σάββατο 29/04/17 17:00 ΟΡΦΑΝΟΣ Δ., ΚΟΝΤΙΖΑΣ Ι., ΚΕΦΑΛΙΑΚΟΣ Κ. (Παρατηρητής: ΑΝΤΩΝΟΠΟΥΛΟΣ .) 0-1
2. ΑΕ ΧΑΡΑΥΓΗ ΑΣΤΕΡΑΣ – ΚΥΠΡΟΣ ΚΟΡΥΔΑΛΛΟΥ ΚΕΡΑΤΣΙΝΙΟΥ – ΑΓΕΤ ΧΑΡΑΥΓΗΣ Σάββατο 29/04/17 17:00 ΛΕΜΠΕΣΗΣ Π., ΠΑΓΟΥΡΤΖΗΣ Δ., ΚΕΦΑΛΙΑΚΟΣ Α. (Παρατηρητής: ΛΑΤΙΝΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ)  
3. ΑΜΠΕΛΑΚΙΑΚΟΣ – ΑΣ ΔΡΑΠΕΤΣΩΝΑΣ ΣΑΛΑΜΙΝΑΣ Σάββατο 29/04/17 17:00 ΚΟΥΖΟΥΜΗΣ Ι., AΛΕΞΟΠΟΥΛΟΣ Π., ΓΑΡΟΥΦΟΣ Π. (Παρατηρητής: ΠΟΥΤΟΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ) 1-1
4. ΝΙΚΗ ΡΕΝΤΗ – ΚΑΡΑΒΑΣ ΡΕΝΤΗ – ΣΤΑΥΡΟΣ ΜΕΛΙΣΣΟΥΡΓΟΣ Σάββατο 29/04/17 18:00 ΜΠΑΛΑΧΟΥΤΗΣ Γ., ΜΗΤΑΚΟΣ Ν., ΖΕΡΒΑΚΗΣ Γ. (Παρατηρητής: ΠΑΡΑΚΟΙΛΙΩΤΗΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ)  
5. ΑΕ ΜΟΣΧΑΤΟΥ – Ε.Π.Ο.ΣΑΛΑΜΙΝΟΜΑΧΩΝ ΜΟΣΧΑΤΟΥ Σάββατο 29/04/17 18:00 ΑΝΘΟΠΟΥΛΟΣ Χ., ΚΩΝΣΤΑΝΤΟΠΟΥΛΟΣ Δ., ΜΑΥΡΟΜΙΧΑΛΗΣ Ν. (Παρατηρητής: ΔΡΟΓΩΣΗΣ ΘΕΟΔΩΡΟΣ)  
6. ΕΛΛΑΣ ΠΟΝΤΙΩΝ – ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ ΠΕΙΡΑΙΑ ΟΡΥΖΟΜΥΛΩΝ –ΑΙΓΑΛΕΩ Σάββατο 29/04/17 18:00 ΤΣΑΜΟΥΡΗΣ Α., ΓΙΑΝΝΙΚΟΣ Γ., ΧΡΗΣΤΑΚΟΣ Π. (Παρατηρητής: ΦΕΛΛΑΣ ΚΩΣΤΑΣ)  
7. ΕΡΜΗΣ ΚΟΡΥΔΑΛΛΟΥ – ΟΔΗΓΗΤΡΙΑ ΚΟΡΥΔΑΛΛΟΥ Σάββατο 29/04/17 18:00 ΚΟΥΒΕΛΗΣ Ν., ΦΑΓΚΡΙΔΑΣ Α., ΠΑΡΙΣΣΟΠΟΥΛΟΣ .. (Παρατηρητής: ΣΑΜΠΟΣ ΑΘΑΝΑΣΙΟΣ)  
Α Κατηγορία 2ος Όμιλος
(30η αγωνιστική)
  Αγώνας Γήπεδο Ημέρα Ημ/νία Ώρα Διαιτητές Αποτέλεσμα
8. ΕΝΩΣΗ Α.Α. ΡΕΝΤΗ – ΑΠΟ ΚΕΡΑΤΣΙΝΙ ΡΕΝΤΗ – ΣΤΑΥΡΟΣ ΜΕΛΙΣΣΟΥΡΓΟΣ Σάββατο 29/04/17 15:45 ΚΩΝΣΤΑΝΤΟΠΟΥΛΟΣ Κ., ΠΕΡΔΙΚΟΥΡΗΣ Γ., ΚΟΡΩΝΑΣ Χ. (Παρατηρητής: ΦΩΚΙΔΗΣ ΜΙΛΤΙΑΔΗΣ) 0-0
9. ΑΕ ΙΚΑΡΟΥ ΚΑΛΛΙΘΕΑΣ – ΦΑΛΗΡΙΚΟΣ ΠΑΡΑΛΙΑ ΚΑΛΛΙΘΕΑΣ Σάββατο 29/04/17 17:00 ΔΑΜΙΑΝΑΚΗΣ Κ., ΓΚΟΛΕΣ Π., ΒΟΓΙΑΤΖΙΔΑΚΗ Χ. (Παρατηρητής: ΚΟΥΡΣΑΡΗΣ ΧΑΡΑΛΑΜΠΟΣ) 3-0
10. ΑΣ ΠΟΝΤΙΩΝ – ΑΡΜΕΝΙΚΗ ΔΡΑΠΕΤΣΩΝΑΣ «ΓΙΑΝΝΗΣ ΒΑΖΟΣ» Σάββατο 29/04/17 17:00 ΤΡΑΙΦΟΡΟΣ Α., ΛΙΑΚΩΝΗΣ Β., ΜΗΛΙΔΩΝΗΣ Χ. (Παρατηρητής: ΠΑΡΑΣΚΕΥΑΚΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ) 6-2
Β Κατηγορία 1ος Όμιλος
(26η αγωνιστική)
  Αγώνας Γήπεδο Ημέρα Ημ/νία Ώρα Διαιτητές Αποτέλεσμα
11. ΘΗΣΕΑΣ – ΑΜΦΙΑΛΗ ΝΙΚΑΙΑΣ Σάββατο 29/04/17 17:00 ΣΑΒΒΑΤΙΑΝΟΣ Δ., ΚΑΡΦΗΣ Δ., ΠΑΧΩΠΟΣ Μ. (Παρατηρητής: ΜΑΛΟΥΧΟΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ) 1-2
Γ Κατηγορία
(28η αγωνιστική)
  Αγώνας Γήπεδο Ημέρα Ημ/νία Ώρα Διαιτητές Αποτέλεσμα
12. ΑΣ ΚΩΦΩΝ – ΠΥΘΑΓΟΡΑΣ ΕΙΡΗΝΗΣ ΚΑΙ ΦΙΛΙΑΣ-ΣΕΦ Πέμπτη 27/04/17 17:45 ΚΙΚΗΣ Α., ΤΣΑΝΟΣ Ι., ΙΩΑΝΝΙΔΗΣ Ν. (Παρατηρητής: ΔΡΟΓΩΣΗΣ ΘΕΟΔΩΡΟΣ) 2-2
13. ΠΡΟΦΗΤΗΣ ΗΛΙΑΣ – ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΠΕΡΑΜΑΤΟΣ ΕΙΡΗΝΗΣ ΚΑΙ ΦΙΛΙΑΣ-ΣΕΦ Σάββατο 29/04/17 17:00 ΑΛΑΤΣΑΚΗΣ Γ., ΑΝΤΩΝΟΠΟΥΛΟΣ Σ., ΝΙΚΟΛΑΪΔΗΣ Α. (Παρατηρητής: ΓΕΩΡΓΙΟΥ .)  
Εφηβικό – Β Φάση – Α Κατηγορία 1ος Όμιλος
(13η αγωνιστική)
  Αγώνας Γήπεδο Ημέρα Ημ/νία Ώρα Διαιτητές Αποτέλεσμα
14. ΙΩΝΙΚΟΣ ΝΙΚΑΙΑΣ – ΑΕΤΟΣ ΚΟΡΥΔΑΛΛΟΥ ΝΙΚΑΙΑΣ – Π. ΝΙΚΟΛΑΪΔΗΣ Σάββατο 29/04/17 12:00 ΤΡΑΙΦΟΡΟΣ Α., ΠΕΤΡΙΔΗΣ Θ., ΚΙΚΗΣ Α. 1-0
15. ΗΦΑΙΣΤΟΣ – ΕΘΝΙΚΟΣ ΟΦΠΦ ΡΕΝΤΗ – ΣΤΑΥΡΟΣ ΜΕΛΙΣΣΟΥΡΓΟΣ Σάββατο 29/04/17 20:15 ΤΣΑΝΟΣ Ι., ΑΝΑΓΝΩΣΤΟΥ Β., ΛΕΚΑΡΑΚΟΣ Χ.  
Εφηβικό – Β Φάση – Α Κατηγορία 2ος Όμιλος
(13η αγωνιστική)
  Αγώνας Γήπεδο Ημέρα Ημ/νία Ώρα Διαιτητές Αποτέλεσμα
16. ΑΕ ΠΕΡΑΜΑΤΟΣ – ΑΠΟ ΚΕΡΑΤΣΙΝΙ ΠΕΡΑΜΑΤΟΣ Σάββατο 29/04/17 11:30 ΦΩΤΙΑΔΗΣ Κ., ΜΑΝΗΣ Α., ΚΑΛΕΓΙΑΣ .. 1-2
Προπαιδικό 1ος Όμιλος
(5η αγωνιστική)
  Αγώνας Γήπεδο Ημέρα Ημ/νία Ώρα Διαιτητές Αποτέλεσμα
17. ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ ΠΕΙΡΑΙΑ – ΝΕΟΙ ΕΥΓΕΝΕΙΑΣ ΡΕΝΤΗ – ΣΤΑΥΡΟΣ ΜΕΛΙΣΣΟΥΡΓΟΣ Σάββατο 29/04/17 09:00 ΤΣΑΝΟΣ Ι. 2-0
Προπαιδικό 2ος Όμιλος
(5η αγωνιστική)
  Αγώνας Γήπεδο Ημέρα Ημ/νία Ώρα Διαιτητές Αποτέλεσμα
18. ΑΕ ΘΥΕΛΛΑΣ -ΑΧΙΛΛΕΑ ΚΟΡΥΔΑΛΛΟΥ – ΚΥΠΡΟΣ ΚΟΡΥΔΑΛΛΟΥ ΚΟΡΥΔΑΛΛΟΥ Σάββατο 29/04/17 12:00 ΙΩΑΝΝΙΔΗΣ Ν., ΛΟΓΟΘΕΤΗΣ .., ΠΕΡΟΥΛΗΣ .. 0-6
Προπαιδικό 3ος Όμιλος
(5η αγωνιστική)
  Αγώνας Γήπεδο Ημέρα Ημ/νία Ώρα Διαιτητές Αποτέλεσμα
19. ΠΡΟΜΗΘΕΑΣ – ΑΜΦΙΑΛΗ ΡΕΝΤΗ – ΣΤΑΥΡΟΣ ΜΕΛΙΣΣΟΥΡΓΟΣ Σάββατο 29/04/17 13:15 ΒΟΓΙΑΤΖΙΔΑΚΗ Χ. 0-7
20. A.Σ.Χ. ΠΟΣΕΙΔΩΝ – ΕΘΝΙΚΟΣ ΟΦΠΦ ΕΙΡΗΝΗΣ ΚΑΙ ΦΙΛΙΑΣ-ΣΕΦ Σάββατο 29/04/17 14:30 ΑΝΤΩΝΟΠΟΥΛΟΣ Σ.  
Προπαιδικό 4ος Όμιλος
(5η αγωνιστική)
  Αγώνας Γήπεδο Ημέρα Ημ/νία Ώρα Διαιτητές Αποτέλεσμα
21. ΠΥΘΑΓΟΡΑΣ – ΑΟ ΧΑΛΚΗΔΩΝ ΠΕΡΑΜΑΤΟΣ Σάββατο 29/04/17 09:15 ΦΩΤΙΑΔΗΣ Κ. 1-6
22. ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΜΟΣΧΑΤΟΥ – ΑΟ ΚΟΡΥΔΑΛΛΟΣ ΜΟΣΧΑΤΟΥ Σάββατο 29/04/17 14:00 ΓΕΩΡΓΟΠΟΥΛΟΣ Β. 6-0
Προπαιδικό 5ος Όμιλος
(5η αγωνιστική)
  Αγώνας Γήπεδο Ημέρα Ημ/νία Ώρα Διαιτητές Αποτέλεσμα
23. ΑΕ ΜΟΣΧΑΤΟΥ – ΝΕΟ ΙΚΟΝΙΟ ΜΟΣΧΑΤΟΥ Σάββατο 29/04/17 12:00 ΓΙΑΝΝΑΡΑΚΗΣ Ι., ΤΖΙΩΤΗΣ .., ΓΟΓΟΛΟΣ .. 2-1
24. ΑΠΟ ΚΕΡΑΤΣΙΝΙ – ΟΔΗΓΗΤΡΙΑ ΚΕΡΑΤΣΙΝΙΟΥ – ΑΓΕΤ ΧΑΡΑΥΓΗΣ Σάββατο 29/04/17 14:45 ΜΗΛΙΔΩΝΗΣ Χ.  
Προπαιδικό 6ος Όμιλος
(5η αγωνιστική)
  Αγώνας Γήπεδο Ημέρα Ημ/νία Ώρα Διαιτητές Αποτέλεσμα
25. ΑΕ ΝΙΚΑΙΑ – ΑΡΗΣ ΑΜΦΙΑΛΗΣ ΝΙΚΑΙΑΣ – Π. ΝΙΚΟΛΑΪΔΗΣ Σάββατο 29/04/17 10:00 ΚΙΚΗΣ Α.  
26. ΑΕ ΙΚΑΡΟΥ ΚΑΛΛΙΘΕΑΣ – ΙΩΝΙΚΟΣ ΝΙΚΑΙΑΣ ΠΑΡΑΛΙΑ ΚΑΛΛΙΘΕΑΣ Σάββατο 29/04/17 15:15 ΡΙΖΟΣ Ε., ΚΑΡΑΠΑΝΟΣ .., ΤΟΡΝΟΣ .. 3-7

 

 

 

Related posts

ΕΠΣ Πειραιά: Το πρόγραμμα του ερχόμενου σαββατοκύριακου (13-14/4)

Nάσος Φακίδης

Χαμός στον Πειραιά με το γκολ που μέτρησε ενώ η μπάλα έφυγε άουτ και πέρασε μέσα από μια τρύπα που είχαν τα δίχτυα!

Abola Team 2

Οι διαιτητές και οι παρατηρητές στα ματς του Σαββατοκύριακου (2 και 3/12) στον Πειραιά

Abola Team 3