Abola.gr
Γ' ΕΘΝΙΚΗ

«Τσικουδιά» παραμονής για την ΑΕΕΚ ΙΝΚΑ, o Αγ. Ιερόθεος 1-0 την Προοδευτική-Τα αποτελέσματα της 28ης αγωνιστικής σε όλους τους ομίλους της Γ’ Εθνικής

Η Χανιώτικη ομάδα με ανατροπή επικράτησε στο Κρητικό ντέρμπι του ΠΟΑ με 1-2 στο Ατσαλένιο με «χρυσό» γκολ του Τσικουδάκη και έπιασε τον Ηλυσιακό στην ουρά της βαθμολογίας και την μάχη» της παραμονής.

Με 1-0 επικράτησε ο Άγιος Ιερόθεος της Προοδευτικής και κλείδωσε την τρίτη θέση.

Αυτή ήταν η 13η νίκη της ομάδας του Περιστερίου στο πρωτάθλημα και κρίθηκε χάρη στο γκολ που πέτυχε ο Καφαλίδης.

ΑΓΙΟΣ ΙΕΡΟΘΕΟΣ (Νίκος Κούστας): Ρουμπής, Κατσικιάς, Κάρδαρης, Μπριμπίλι, Καφαλίδης, Καραμέρης, Γκουτσούλας, Σούφλας (88′ Ζηκος), Νιζάμης (64′ Πανούσης), Σαγανάς, Θανόπουλος (83′ Λέσι)

ΠΡΟΟΔΕΥΤΙΚΗ (Νίκος Κωτσοβός): Μπαντίκος, Τσαραούσης, Καλαϊτζίδης, Ζίζηλας, Παπανικόλας, Ντάλλας, Πέππας (63′ Ζαχαράτος), Μπέλερης (73′ Ζελέκου), Κανελλόπουλος, Λέκκας, Ατματζίδης (90′ Γιακούμπι).

 

Στα ματς της 28ης αγωνιστικής και στους τέσσερις ομίλους της Γ’ Εθνικής σημειώθηκαν τα εξής αποτελέσματα:

 

 1ος όμιλος

Απόλλων Καλαμαριάς-ΑΟ Καρδίας ΑΝΑΒΟΛΗ

Δόξα Προσκυνητών-ΑΠΕ Λαγκαδά 2-2 

Καμπανιακός-Ορφέας Ξάνθης 0-3 

Απόλλων Παραλιμνίου-Αλμωπός Αριδαίας 2-0 

Νέστος Χρυσούπολης-Μακεδονικός Φούφα 1-0 

Δόξα Δράμας-ΑΕ Ποντίων 3-0 α.α

Νάουσα-Καβάλα 0-1 

Ρεπό: Εορδαϊκός

 

 

2ος όμιλος

Διαγόρας Σεβαστής-Απόλλων Λάρισας 2-1 

ΑΕ Ιστιαίας-Τηλυκράτης Λευκάδας 1-0 

ΑΕ Καραϊσκάκης-Νίκη Βόλου 2-0 

Αστέρας Πετρίτη-Πύδνα Κίτρους 2-4 

Μαύροι Αετοί Ελευθεροχωρίου-Εθνικός Φιλιππιάδας (Τετάρτη 10/5-17:00)

Θεσπρωτός-Αμβρακία Κωστακιών (Τετάρτη 10/5-17:00)

Ολυμπιακός Βόλου-Αχιλλέας Νεοκαισάρειας (Τετάρτη 10/5-17:00)

Ρήγας Φεραίος-Πιερικός 1-3 

 

 

3ος όμιλος

Αστέρας Αμαλιάδας-Τσικλητήρας Πύλου 0-0 

Αιολικός-Αχαϊκή 2-2 

Παναργειακός-ΑΟ Ζευγολατιού 1-0 

ΑΟ Λουτράκι-ΑΟ Θήβα 2-0 ΤΕΛΙΚΟ

Ένωση Ερμιονίδας-Δόξα Μεγαλόπολης 1-1

Παναχαϊκή-Φωστήρας 1-0 

ΑΟ Χαλκίς-ΠΑΟ Βάρδας 2-0 

Ρεπό: Παναρκαδικός

 

 

4ος όμιλος

Ιάλυσος-Ερμής Ζωνιανών 2-1 

Κηφισιά-Εργοτέλης 1-3 

Πανθηραϊκός-Θύελλα Ραφήνας 1-1 

Τριγλία Ραφήνας-Ηλυσιακός 1-1 

Άγιος Ιερόθεος-Προοδευτική 1-0 

Ατσαλένιος-ΑΕΕΚ ΙΝΚΑ 1-2 

Εθνικός-Ρόδος 1-2 

Ρεπό: Ιωνικός

Related posts

Ταχματζίδη και Ζαχαράκη πήρε ο Ασπρόπυργος

Abola Team 2

ΠΣΑΠ: Αντιδρά για την ακύρωση της συνεδρίασης, αναφέρθηκε και στη Γ’ Εθνική

Γιώργος Ανανίδας

Συνεχίζεται η προετοιμασία, συμμετοχή στο Κύπέλλο

Abola Team 2