18.5 C
19 Μαρτίου, 2024

Ο Παναθηναϊκός 1-1 με Πανιώνιο στη Ν. Σμύρνη

Ο Παναθηναϊκός του Μαρίνου Ουζουνίδη παρότι έπαιζε με δέκα παίκτες από το 12’ λόγω αποβολής του Ζέκα, ενώ έχασε και τους Κουλιμπαλί (πριν το ματς), Βιγιαφάνιες (τραυματίστηκε την ώρα του αγώνα), κατάφερε να πάρει τον βαθμό της ισοπαλίας (1-1) κόντρα στον Πανιώνιο.

Ο Μπεργκ με εξαιρετικό πλασέ άνοιξε το σκορ στο 38ο λεπτό, ωστόσο ο Μασούρας στο 56’ με κεφαλιά μέσα από την περιοχή ισοφάρισε για το τελικό (1-1).

Διαμαρτύρονται για πέναλτι στο 79’ οι γηπεδούχοι σε μαρκάρισμα του Μολέδο στον Σιώπη, αλλά και οι φιλοξενούμενοι για αποβολή του Ρισβάνη στο 90ο λεπτό με δεύτερη κίτρινη κάρτα!

ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ (Β. Μιλόγεβιτς): Γιαννιώτης, Βλάχος, Ρισβάνης, Οικονόμου, Τασουλής, Σιώπης, Κόρμπος, Μπεν, Μασούντ (95’ Σαββίδης), Μασούρας (70’ Λάμπρου), Γεσίλ (81’ Ταπόκο).

ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ (Μ. Ουζουνίδης): Οδ. Βλαχοδήμος, Μέστο (75’ λ.τ. Ρέις), Κουτρουμπής, Μολέδο, Χουλτ, Βιγιαφάνιες (32’ λ.τ. Μαρινάκης), Ζέκα, Κουρμπέλης, Εμποκού, Κλωναρίδης (62’ Λέτο), Μπεργκ.

Διαιτητής: Δ. Στυλιαράς (Αιτωλ/νίας).