11.8 C

Ολυμπιάδα Υμηττού-Ατρόμητος 0-1 στο Κύπελλο Γυναικών

Στο δεύτερο λεπτό της παράτασης, στο 122′ κρίθηκε η πρόκριση στην επόμενη φάση του Κυπέλλου Γυναικών, στο παιχνίδι που έγινε στο γήπεδο Υμηττού, ανάμεσα στην Ολυμπιάδα Υμηττού και τον Ατρόμητο.

Στην κανονική του διάρκεια το ματς που είχε πολύ σασπένς και που παρακολούθησε πολύς κόσμος-ανάμεσά τους και ο βετεράνος άσος του Ολυμπιακού Γιώργος Βαϊτσης έληξε ισόπαλο χωρίς τέρματα. Στο 122′ φάση η οποία προκάλεσε τις έντονες διαμαρτυρίες των γηπεδούχων που υποστήριξαν ότι δεν έγινε καμία απολύτως παράβαση η ρέφερι Ελένη Κοταρά που είχε για βοηθούς τους Κοντογιαννίδη-Κελεπούρη (και οι τρεις από τον Σύνδεσμο Εύβοιας) υπέδειξε πέναλτι υπέρ του Ατρόμητου σε μαρκάρισμα που έγινε στην Συρμή. Το πέναλτι εκτέλεσε η Μυλωνά που έγραψε το τελικό 0-1. Στο 85′ σε μακρινό φάουλ της Σκουλικαρίτη των φιλοξενούμενων από τις οποίες έκανε πολύ καλή δουλειά η Καλδή η μπάλα αποκρούστηκε από το οριζόντιο δοκάρι και πέρασε άουτ. Στο 106′ σε φοβερό μακρινό σουτ της Κοσσόβου της Ολυμπιάδας απέκρουσε εκπληκτικά η γκολκίπερ Στεφανοπούλου η οποία έδιωξε την μπάλα πριν περάσει την γραμμή σε νέο μακρινό σουτ και πάλι της Κοσσόβου. Στο 114′ σε φοβερό σουτ της Βασιλακοπούλου της Ολυμπιάδας Υμηττού η μπάλα πέρασε ελάχιστα άουτ. Στο 118′ η Κριεμπάρδη που έφυγε μόνη της στην αντεπίθεση πλάσαρε αλλά η μπάλα πέρασε ελάχιστα άουτ. ΟΛΥΜΠΙΑΔΑ ΥΜΗΤΤΟΥ: Διατίφη, Ευσταθίου, Κολοκάθη, Μελισσού, Θέου, Νικολάου, Κεφαλά(26′ λ.τ. Γεωργίου), Κοσσόβα(60′ Τικοπούλου), Μανίτα, Φερλστέφφεν((46′ Κατωπόδη), Βασιλακοπούλου. ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ: Στεφανοπούλου, Βλασσοπούλου(114′ Μάλλιαρη), Συρμή, Αργυριάδη, Μυλωνά, Καλδή, Κριεζή(55′ Σκουλικαρίτη), Γατούδη, Γεωργοπούλου(73′ Κριεμπάρδη), Κοπέλου, Ζουμπουλάκη.