18.5 C
Αθήνα
Οκτώβριος 18, 2021
Abola.gr
Γ' ΕΘΝΙΚΗ

Άνοδος για τον Εργοτέλη

Η ομάδα του Ηρακλείου επιβλήθηκε με 3-1 της Θύελλας Ραφήνας και πανηγύρισε την άνοδό της στην Football League.

 

 Ο Εργοτέλης είναι η ομάδα που έκοψε πρώτη το νήμα στον τέταρτο συγκλονιστικό όμιλο της Γ’ Εθνικής, και πανηγύρισε την άνοδό της στην Football League.. Η ομάδα της Κρήτης επικράτhsε στο ματς της τελευταίας αγωνιστικής της Θύελλας Ραφήνας με 2-1 και κατέκτησε την πρωτιά με 64 πόντους, αφήνοντας στην δεύτερη θέση τον Ιωνικό που περιορίστηκε στο 63.

   

Αναλυτικά:

 

 

Γ’ Εθνική – 30η αγωνιστική

 1ος Όμιλος

 

Ο Απόλλων Καλαμαριάς με την ευρεία νίκη του επί του Αλμωπού Αριδαίας με 3-0 ήταν η ομάδα που έκοψε πρώτη το νήμα στον πρώτο όμιλο της Γ’ Εθνικής. Οι «Πόντοι» ολοκλήρωσαν το πρωτάθλημα με 70 πόντους, αφήνοντας στη δεύτερη θέση την Δόξα Δράμας με 69.

Αντίθετα, υποβιβάζεται η ΑΕΠ Βατολάκκου

 

Αποτελέσματα

 

ΑΠΕ Λαγκαδά-Ορφέας Ξάνθης 0-3

Απόλλων Καλαμαριάς-Αλμωπός Αριδαίας 3-0

Δόξα Προσκυνητών-Μακεδονικός Φούφα 1-2

Εορδαϊκός-ΑΕ Ποντίων 3-0 α.α

Καμπανιακός-Καβάλα 0-1

Απόλλων Παραλιμνίου-Νάουσα 4-0

Νέστος Χρυσούπολης-Δόξα Δράμας 1-2

Ρεπό: ΑΟ Καρδίας

 

 

2ος Ομιλος

 

Προβιβάζεται ο Απόλλων Λάρισας, υποβιβάζονται Αχιλλέας Νεοκαισάρειας και Αστέρας Πετριτή

 

Αποτελέσματα

 

Νίκη Βόλου-Απόλλων Λάρισας 0-1

Τηλυκράτης Λευκάδας-Πύδνα Κίτρους 2-1

Διαγόρας Σεβαστής-Εθνικός Φιλιππιάδας 2-0 )

ΑΕ Ιστιαίας-Αμβρακία Κωστακιών 2-3 )

ΑΕ Καραϊσκάκης-Αχιλλέας Νεοκαισάρειας 4-2)

Αστέρας Πετρίτη-Πιερικός 3-1 )

Μαύροι Αετοί Ελευθεροχωρίου-Ρήγας Φεραίος 2-2

Θεσπρωτός-Ολυμπιακός Βόλου 1-2

 

 

3ος Όμιλος

 

Προβιβάζεται η Παναχαϊκή, υποβιβάζεται η Δόξα Μεγαλόπολης

 

 

Αχαϊκή-ΑΟ Ζευγολατιού 1-1

Αστέρας Αμαλιάδας-ΑΟ Θήβα 2-1

Αιολικός-Δόξα Μεγαλόπολης 4-0

Παναρκαδικός-Φωστήρας 1-0

Παναργειακός-ΠΑΟ Βάρδας 1-5

ΑΟ Λουτράκι-Χαλκίδα 1-2

Ένωση Ερμιονίδας-Παναχαϊκή 0-2

Ρεπό: Τσικλητήρας Πύλου

 

 

4ος Όμιλος

 

Προβιβάζεται ο Εργοτέλης υποβιβάζεται η ΑΕΕΚ ΙΝΚΑ

  

Εργοτέλης-Θύελλα Ραφήνας 3-1

Ιάλυσος-Ηλυσιακός 0-2

Κηφισιά-Προοδευτική 3-1

Ιωνικός-ΑΕΕΚ ΙΝΚΑ 2-0

Πανθηραϊκός-Ρόδος 1-1

Τριγλία Ραφήνας-Εθνικός 1-0

Άγιος Ιερόθεος-Ατσαλένιος 3-0

 

 

 

Related posts

Φιλικό 2-0 η Κηφισιά με την Τριγλία Ραφήνας

Abola Team 2

Συγκεντρωμένος για να επιστρέψει στις νίκες ο Διαγόρας

Abola Team 2

Τριπλή ανανέωση με Σεράνι, Κονδύλη και Εμμανουήλ στον Ηλυσιακό

Abola Team 2