12.8 C
A' ΑΘΗΝΩΝ

Φιλικό 2-1 το Ρουφ με Αγ. Αναργύρους

Στο πρώτο φιλικό της φετινής σεζόν και για τις δύο ομάδες, το απόγευμα της Κυριακής 20/8 στο γήπεδο του Ρουφ, το Ρουφ νίκησε με σκορ 2-1 τους Αγ. Αναργύρους.

Όλα τα γκολ και των δύο ομάδων που έδειξαν καλά στοιχεία μπήκαν στο δεύτερο ημίχρονο. Το σκορ άνοιξε για το Ρουφ ο Παππάς με υπέροχο απευθείας φάουλ. Ισοφάρισαν οι Αγ. Ανάργυροι του Ισίδωρου Σταυριανού με πέναλτι του Κακλαμάνου. Το τελικό 2-1 για την ομάδα του Γιάννη Σιλεβίτα πέτυχε ο Καρυπίδης με φοβερό σουτ έξω από την περιοχή. Οι Ασλανίδης, Παππάς, Κουνάδης, Καρυπίδης ήταν οι καλύτεροι των νικητών. Στις αρχές του πρώτου ημιχρόνου ο γκολκίπερ Κουνάδης απέκρουσε εντυπωσιακά τετ-α-τετ πλασέ του Νταουτάι ο οποίος λίγο πριν είχε μακρινό σουτ στο οριζόντιο δοκάρι. Λίγο πριν την λήξη του πρώτου ημιχρόνου ο Νταουτάι που δεν χρειάστηκε να μεταφερθεί στο νοσοκομείο χτύπησε στο πρόσωπο με αποτέλεσμα να του τοποθετηθούν τρία ράμματα. Από τους Αγ. Αναργύρους πολύ καλός ήταν ο Κρητικός. Το ματς παρακολούθησε αρκετός κόσμος.

Και οι δύο προπονητές χρησιμοποίησαν όλους τους παίκτες που είχαν στην διάθεσή τους.

Το επόμενο φιλικό για το Ρουφ είναι την ερχόμενη Τετάρτη 23/8 εντός έδρας με το Περιστέρι.