19.3 C
16 Απριλίου, 2024
Γ' ΕΘΝΙΚΗ

Φιλικό 4-0 ο Αήττητος με την Κ20 του Απόλλωνα

Παρ όλο που πήρε διαστάσεις το σκορ οι Κ20 του Απόλλωνα έδωσαν τον καλύτερο τους εαυτό και στάθηκαν άξιοι αντίπαλοι απέναντι στον Αήττητο που από την αρχή μπήκε δυνατά και δεν άφησε πολλά περιθώρια αντίδρασης στον αντίπαλο και μάλιστα πίεζαν μέχρι το τελευταίο λεπτό τους αντιπάλους να πάρουν την μπάλα.

Όλες οι γραμμές κινήθηκαν σαν ένα καλοκουρντισμενο ρολόι και ειδικά στο α ημίχρονο εφάρμοσαν τα όσα ήθελε ο Πάρις Κωνσταντακόπουλος που Παρ
όλα αυτά σε αρκετά σημεία έβαλε τίς φωνές ακόμα και όταν το σκορ ήταν 4-0.
Στο 2′ το 1-0 από τον Κρητικό που εκμεταλλεύτηκε λάθος άμυνας και τερματοφύλακα και με πλασέ έκανε το 1-0.
19′ κ όπως είχαμε περιγράψει τις φάσεις του α ημιχρονου ο Σπεσιαλίστας Γκούμας έκανε με δυνατό σουτ το 2-0.
Το 3-0 από τον ΝΙΚΛΗΤΣΙΩΤΗ που συνεργάστηκαν καλά Φαρινολα, άφησε ο Κρητικός την μπάλα που έφτασε στα πόδια του και έκανε το 3-0 που ήταν και το σκορ του α ημιχρονου.
Στην επανάληψη στο 68′ ο Γκούμας διπλασίασε τα τέρματα του κάνοντας το 4-0 .
Καλές εντυπώσεις άφησε ο Αήττητος στο 4ο φιλικό κ πρώτο στο γήπεδο του επόμενο φιλικό την Τετάρτη στην Κηφισιά .
ΑΉΤΤΗΤΟΣ ΣΠΆΤΩΝ
ΜΙΧΕΛΗΣ, ΜΟΥΣΤΑΚΗΣ, ΒΙΔΑΛΗΣ, ΧΡΙΣΤΟΦΙΛΕΑΣ, ΚΩΣΤΌΠΟΥΛΟΣ, ΤΣΕΠΑΣ, ΝΙΚΛΗΤΣΙΩΤΗΣ, ΣΚΑΦΙΔΑΣ, ΚΡΗΤΙΚΟΣ, ΓΚΟΥΜΑΣ, ΦΑΡΙΝΟΛΑ ..
Στο 62′ πέρασαν οι ΚΑΤΣΙΚΟΓΙΆΝΝΗΣ-ΔΟΥΚΑΚΗΣ στην θέση των ΣΚΑΦΙΔΑ-ΦΑΡΙΝΟΛΑ
στο 68′ οι ΤΣΕΠΑΣ-ΝΙΚΛΗΤΣΙΩΤΗΣ έδωσαν την σκυτάλη στους, ΗΡΑΚΛΉ κ ΛΎΓΚΟΣ.
στο 70′ πέρασαν στον αγώνα οι, ΑΡΚΙΥΜΑΝΗΣ, ΜΩΥΣΙΑΔΗΣ, ΛΕΤΣΟ στην θέση των, ΚΩΣΤΌΠΟΥΛΟΥ, ΜΟΥΣΤΑΚΗ Κ ΜΙΧΕΛΉ.
Τελευταία αλλαγή στην θέση τού ΓΚΟΥΜΑ ο ΣΚΟΥΜΑΣ στο 77′ .