20.8 C

Το Κερατσίνι φιλικό 4-0 με Άρη Πετρούπολης

Μετά από εξαιρετική εμφάνιση, το Κερατσίνι επικράτησε  με 4-0  του Αρη Πετρούπολης  παίζοντας πολύ καλά, ειδικά στο πρώτο ημίχρονο.

Οι  «Ροσονέρι» ξεκίνησαν εντυπωσιακά και  μόλις στο 6 είχαν δοκάρι με τη σέντρα –σουτ του Γκιάτη  με τη μπάλα να χτυπάει στην οριζόντια δοκό και να φεύγει άουτ.

Στο 13ο λεπτό, έγινε το 1-0. Ο Ντούλιας, από αριστερά εκτέλεσε φάουλ και ο Μπατής με ψηλοκρεμαστή κεφαλιά άνοιξε το σκορ.

Οι γηπεδούχοι έπαιζαν πολύ καλά, βγάζοντας πολύ καλά δείγματα γραφής ,με καλή ανάπτυξη  από τα άκρα και στο 40 έκαναν το 2-0 με πέναλτι που έκανε ο Παναγιωτίδης  βάζοντας το χέρι του  σε σουτ του Ντούλια.

Με το Ντούλια να σκοράρει ,εύστοχα για το δεύτερο γκολ.

Στο 45, ο Καλογιάννης εκμεταλλεύτηκε την ασθενή απόκρουση του Εξαρχάκου σε σουτ του Διάκου και από κοντά σκόραρε για το 3-0.

Στην επανάληψη, ο ρυθμός δεν έπεσε, το Κερατσίνι συνέχιζε να πιέζει υπήρξαν αλλαγές και από τις δυο ομάδες και  τελικά γράφτηκε το 4-0 με ωραίο σουτ του Θωμαϊδη.

ΚΕΡΑΤΣΙΝΙ: Κούμπουλα-Σκεντεράι-Σιγάλας-Αγγελάκης-Μπατής-Γκιάτης-Ντούλιας-Διάκος-Μπερνιδάκης-Υποδοκιμή-Καλογιάννης

Επαιξαν και οι : Φραντζεσκάκης-Βαττής-Μουστάκας-Χονδρουδάκης Γ. –Θωμαιδης- Σιάνος-Παπασπύρου.