3.9 C
Αθήνα
Ιανουάριος 18, 2021
Abola.gr
ΕΠΣ ΑΘΗΝΩΝ

Τα ζευγάρια από την κλήρωση του Κυπέλλου ΕΠΣΑ

Εγινε σήμερα Παρασκευή 1/9 στα γραφεία της ΕΠΣΑ η κλήρωση των δύο πρώτων γύρων του κυπέλλου της Ενωσης. Σε αυτές τις φάσεις μεττέχουν οι ομάδες της Β΄κα Γ΄κατηγορίας, καθώς και τα ερασιτεχνικά τμήματα των ΠΑΕ.

Την κλήρωση έκανε ο αντιπρόεδρος της ΕΠΣΑ και πρόεδρος της επιτροπής κυπέλλου Αγγελος Νικόπουλος έχοντας την πολύτιμη βοήθεια του πολύπειρου σε τέτοιες διαδικασίες Τάσου Κουνδουρόπουλου, ενώ παρών ήταν και ο σύμβουλος της Ενωσης Γιάννης Ρούσσος.

Δήλωσαν συμμετοχή 90 ομάδες. 46 της Β΄, 42 της Γ΄ καθώς και δύο ΠΑΕ (Απόλλων Σμύρνης, Πανιώνιος). Αναλυτικά, τα ζευγάρια του πρώτου γύρου είναι τα εξής:

1. ΑΕ Μεταμόρφωσης- Καλαμάκι

2. Αστέρας Εξαρχείων- ΑΕ Περιστερίου

3. Ιπποκράτης- Αρίωνας

4. Δάφνη Παλαιού Φαλήρου- Ατρόμητος Χαλανδρίου

5. Καματερό- Ανθούπολη

6. Κολωνός- Ιάσωνας

7. Ατλας Κυψέλης- Εθνικός Αστέρας

8. Αρμενική- Νεοπεντελικός

9. Λαρισα’ι’κός- Πράσινα Πουλιά

10. Δάσος Χα’ι’δαρίου- Λαύρα Αργυρούπολης

11. Αμπελόκηποι- Ορφέας Αιγάλεω

12. Γαλαξίας- Αστέρας Ζωγράφου

13. ΑΕ Ιλίου- Αίμος Πετρούπολης

14. Αρης Χολαργού- ΑΕ Αιγάλεω

15. Πατήσια- Θύελλα Αγίου Δημητρίου

16. Ιλίσσια 2004- Διαγόρας Αιγάλεω

17. Τριφυλλιακός- Μαρούσι

18. Αττικός- Ελευθερούπολη

19. Παγκράτι- Φοίνικας Περιστερίου

20. Βοτανικός- Χρυσούπολη

21. ΑΟ Ιλίου- Αλσούπολη

22. Πλάτωνας- Κηπούπολη

23. Παπάγος- ΑΟ Γλυφάδας

24. Αγία Ελεούσα- Ηρακλής Περιστερίου

25. Ατρόμητος Μεταμόρφωσης- Ερασιτέχνες Πανιωνίου

26. Χαλκηδονικός- Βριλήσσια

27. Προμηθέας- Ιεράπολη

28. Πανιώνιος Καισαριανής- ΠΑΣ Γαλάτσι

29. Κηφισιά 2010- Παράδεισος

30. ΑΟΝ Αργυρούπολης- Πέρα Κλούμπ

31. Νέα Σμύρνη- Γκυζιακός

32. Αίας Αθηνών- Υμηττός

33. Αγιος Δημήτριος- ΑΕ Γλυφάδας

34. Θεμιστοκλής- ΑΟ Κωφών

35. Ταταύλα- Βύρωνας

36. Μελίσσια- Αρης Καλαμακίου

37. Αναγέννηση Πετρούπολης- Αστέρας Χα’ι’δαρίου

38. Αγιαξ Ταύρου- Κορωνίδα

39. ΠΟΨ- Κοψαχείλα

40. Αμιλλα Περιστερίου- Κεραυνός Πετρούπολης

41. Πανθησειακός- Λέοντες

42. Δούρειος Ολυμπιακός Κυψέλης- Κρόνος Αθηνών

43. Ελπίδα Αγίων Αναργύρων- ΑΟΝΦ Ατταλος

44. ΓΣ Καισαριανής- Νίκη Αλίμου

45. Κεραμεικός- Ερασιτέχνες Απόλλωνα Σμύρνης

Στη συνέχεια έγινε η κλήρωση και του δεύτερου γύρου. Χωρίς αγώνα θα περάσει στον τρίτο γύρο ο νικητής τοτ ζευγαριού 41, ενώ θα αναμετρηθούν οι νικητές των εξής ζευγαριών:

1-40

30-23

15- 26

11-8

6-7

38- 28

4- 45

25- 20

10- 29

14- 12

24- 19

18- 13

27- 44

17- 43

22- 39

5- 32

36- 42

33- 21

16- 3

9-2

31- 35

34- 37

Οι αγώνες του πρώτου γύρου θα γίνουν 9 και 10 Σεπτεμβρίου και του δεύτερου 16 και 17 Σεπτεμβρίου.

 

Related posts

Νεοπεντελικός-Κορωνίδα 1-0

Abola Team

Μακριά από τη νίκη ΓΣ Αργυρούπολης και Πετράλωνα

Κωνσταντίνος Ράπτης

Φωτογραφία της Κ12 της Ηλιούπολης, με την Κ19 της Εθνικής Ελλάδος

Παντελίδης Mάνος