21.3 C
23 Απριλίου, 2024
A' ΑΘΗΝΩΝ

Ο Φωστήρας Ηλιούπολης 1-0 το Χαϊδάρι

Ο Φωστήρας Ηλιούπολης επικράτησε του Χαϊδαρίου με 1-0 μπαίνοντας ιδανικά στη νέα σεζόν.

Το συγκρότημα του Θοδωρή Κουτσουδάκη πήρε αυτό που ήθελε από τον αγώνα και πλέον μπορεί να κοιτάζει τη συνέχεια με περισσότερη αισιοδοξία.

Στο 55′ το γκολ του Λεπτάκη (με σουτ και τη μπάλα να αλλάζει πορεία) έκρινε τον αγώνα και χάρισε τη νίκη στους γηπεδούχους.

Αξίζει να σημειωθεί ότι το Χαϊδάρι έπαιζε από το 54′ με δέκα παίκτες στο γήπεδο λόγω αποβολής του Χαραλάμπους με δεύτερη κιτρινη.

Όσον αφορά το παιχνίδι, ήταν ένας αγώνας-κέντρο με την ομάδα που θα έβαζε πρώτη γκολ να είχε το προβάδισμα, κάτι που συνέβη και νικητής ήταν ο Φωστήρας.

ΦΩΣΤΗΡΑΣ ΗΛΙΟΥΠΟΛΗΣ (Θοδωρής Κουτσουδάκης) Μωραϊτης, Τζήμας (67′ λ.τρ. Τσάκαλος), Χρήστου (2′ λ.τρ. Παπίκου (68′ Χατζής)), Σάχου, Τσαπικούνης, Μπαρδάκης, Φάρος, Τσικριτέας, Ασωνίτης Ν., Λεπτάκης (83 Κυριακόπουλος), Σπυρόπουλος .

ΧΑΪΔΑΡΙ (Γιώργος Κιούρκος) Μπακόλας, Χαλικιάς, Ροκάκης (82′ Καμπεράι) Τουλούπης, Κωνσταντίνου, Χριστούλης, Μουρεζίνης, Κοτσολάκος, Σακελλαρίου (68′ Δραμι), Κοπανάς (78′ Σκαραμπάκος), Χαραλάμπους.