24.1 C
ΕΠΣΑΝΑ

Πέρασε στο Κύπελλο ο Αετός Πικερμίου, 2-1 στην παράταση τον Γ. Παθιακάκη

Στην επόμενη φάση του Κυπέλλου της ΕΠΣΑΝΑ προκρίθηκε ο Αετός Πικερμίου, που επιβλήθηκε 2-1 στην παράταση του Παθιακάκη, ενώ στην κανονική διάρκεια οι δύο ομάδες έμειναν στο 1-1

Το σκορ άνοιξε για τους φιλοξενούμενους στο 71’ ο Κατσιγιάννης στην επαναφορά, μετά από σουτ του Ρόμπολα, απόκρουση του Βοτσίδη και πρόσκρουση της μπάλας στο δοκάρι.

Το 1-1 διαμορφώθηκε στο 83’ από το αυτογκόλ του Τζάου, μετά από πίεση του Μάργαρη πάνω στον τερματοφύλακα των φιλοξενούμενων.

Οι δύο ομάδες οδηγήθηκαν στην παράταση και στα πρώτα δευτερόλεπτά της, ο Τσέλα με κοντινό πλασέ διαμόρφωσε το τελικό 2-1.

Στην κανονική διάρκεια, δοκάρι είχε ο 16χρονος Πράπας στο 24’, ο οποίος ήταν και ένας από τους MVP του αγώνα.

Διαιτήτευσαν οι Τριγάζης, Πολυχρονιάδης, Χόικας.

ΑΕΤΟΣ ΠΙΚΕΡΜΙΟΥ: Βοτσίδης, Δημητρίου, Μπαξεβάνης, Φρίγγης, Κονταρίνης (54’ Μπαράκος), Νικηφοράκης (42’ λ. τρ. Νικηφοράκης), Ρακιπλάρι, Μαραγκουδάκης, Καραβατάκης (65’ Τσέλα), Μπομπέι, Πράπας

ΠΑΘΙΑΚΑΚΗΣ: Σπανός, Κατσός (64’ Θεοδώρου), Γερογιάννης, Τζάος, Ξενάκης, Φωτίκας, Κωστένογλου (66’ Παναγόπουλος), Αγγελίνας, Κατσιγιάννης, Ντάσης (58’ Διαμαντόπουλος), Ανεζύρης.