24.2 C
24 Απριλίου, 2024
ΕΠΣΔΑ

Ο Πανελευσινιακός 3-1 τον Απόλλωνα Ποντίων

Ο Πανελευσινιακός ύστερα από καλή εμφάνιση και αφού εκμεταλλεύτηκε τα λάθη στην άμυνα του Απόλλωνα Ποντίων επικράτησε με 3-1 στα πλαίσια της 3ης αγωνιστικής της Α΄κατηγορίας στην Δυτική Αττική πετυχαίνοντας την πρώτη του νίκη στο πρωτάθλημα.

Στο τέλος οι φίλαθλοι που βρέθηκαν στις εξέδρες του σταδίου χειροκρότησαν τις προσπάθειες των σταχυοφόρων.

12’ Ο Παντελίδης μπήκε στην μικρή περιοχή του Πανελευσινιακού σούταρε άουτ.

22’ Ο Πιπέρης έβγαλε μια αριστουργηματική πάσα στον Πολεμαρχάκη αλλά βγήκε και μάζεψε ο τερματοφύλακας Σιδηρόπουλος.

26’ Φάουλ του Παντελίδη ο Πετσίτης έπιασε το σούτ και απέκρουσε ο Σαμπατάκος.

28’ Ο Πιπέρης έδωσε την ασίστ στο Νικολάου που σούταρε άουτ.

36’ Γκολλλλλ. Ο Πολεμαρχάκης κτύπησε το κόρνερ και ο Πιπέρης με φαλτσαριστή κεφαλιά έκανε το 1-0.

39’ Κόρνερ του Παντελίδη η μπάλα έφτασε στον ο Γ. Λαμπρινάτο έπιασε το σούτ από το ύψος της περιοχής άουτ.

41’ Ο Πολεμαρχάκης βγήκε στην αντεπίθεση τετ-α-τετ με τον τερματοφύλακα σούταρε άουτ.

47’ Ο Κουτσομύτης έπιασε το ψηλοκρεμαστό σούτ βρήκε εκτός θέσης τον τερματοφύλακα του Απόλλωνα πλάσαρε πάνω από τα δοκάρια.

52’ Ο Ζήλιος μπήκε στην μικρή περιοχή τετ-α-τετ με τον Σιδηρόπουλο πλάσαρε άουτ.

58’ Μπαλιά του Πιπέρη στον Μαρινόπουλο που μπήκε στην μικρή περιοχή σούταρε άουτ.

60’ Ξαφνικό σούτ του Κουτσομύτη πάνω από τα δοκάρια.

65’ Γκολλλλλ. Ο Πιπέρης με κεφαλιά και κακή συνενόηση της άμυνας του Απόλλωνα πέτυχε το 2-0.

72’ Γκολλλλλ. Ο Ηλίας Τυρλής με απευθείας φάουλ σημείωσε το 3-0.

83’ Γκολλλλλ. Ο Απόλλωνας μείωσε με ωραία ενέργεια του Ιούλιου Λαμπρινάτου 3-1

Πολύ καλή η διαιτησία του Αριστείδη Αλιάγα. Βοηθοί: Βαλκάνος-Κανταναλέων. Παρατηρητής Χαράλαμπος Ασλανίδης.

ΑΟ ΠΑΝΕΛΕΥΣΙΝΙΑΚΟΣ(Γιάννης Καλιτζάκης): Σαμπατάκος, Νικολάου, Μούκας (16’Μουράτι), Μπίμπας, Τυρλής Η, Χάντης, Μαρινόπουλος, Πολεμαρχάκης(75’Κωνσταντής), Πιπέρης(83’’Λυσσέας), Ζήλιος(65’Ζίου), Κουτσομύτης.

ΑΠΟΛΛΩΝ ΠΟΝΤΙΩΝ ΑΣΠΡΟΠΥΡΓΟΥ(προπονητής Νίκος Λαμπρινάτος): Σιδηρόπουλος, Δανιηλίδης (46’Συμεωνίδης), Ερχίδης, Ευσταθιάδης(58’Σοφιανίδης), Πετσίτης, Λακάι, Κομιώτης(46’Αμπαζάι), Λαμπρινάτος Ι,Παντελίδης (82’Μυρσίνιας), Γκαβαζίδης.