15.4 C
Α' ΕΠΣΑΝΑ

Ο Ολυμπιακός Αγ. Στεφάνου 2-1 εκτός την Μαρκό

Πήρε φόρα και δεν σταματάει ο Ολυμπιακός Αγ. Στεφάνου.

Μετά την πρόκρισή του στο Κύπελλο επί του Αήττητου αυτή τη φορά, για το πρωτάθλημα, νίκησε εκτός έδρας τη Μαρκό με σκορ 2-1.

Το διπλό μάλιστα του Αγ. Στεφάνου επί της Μαρκό ήρθε με ολική ανατροπή στο σκορ.

Οι γηπεδούχοι προηγήθηκαν με ευνοϊκή κόντρα μέσα στη μικρή περιοχή. Τα γκολ του Αγίου Στεφανου ο Παπαντζήμας με εκπληκτικό σουτ στο γάμα εκτος περιοχης στο πρώτο ημίχρονο και ο Μπαλόκας Γιώργος στο δευτερο ημίχρονο με πλασέ μετα από απόκρουση του τερματοφύλακα.

Το παιχνίδι παρακολούθησαν παρά πολυ θεατές και διεξήχθη μέσα σε αθλητικά πλαίσια. Οι περισσότερες φάσεις και για τις δυο ομάδες έγιναν στο δεύτερο ημίχρονο. Παρά πολυ καλή η αμυντική γραμμή του Ολυμπιακού στα μέσα του δεύτερου ημιχρόνου όπου αυξήθηκε και η πίεση από τους γηπεδούχους.