10.5 C
Αθήνα
Νοέμβριος 27, 2020
Abola.gr
ΕΠΣ ΠΕΙΡΑΙΑ

Αποφάσεις της Πειθαρχικής Επιτροπής και το αγωνιστικό πρόγραμμα του Σαββατοκύριακου 21/10 και 22/10 στον Πειραιά

Η Πειθαρχική Επιτροπή της ΕΠΣ Πειραιά πήρε τις εξής αποφάσεις:

Ποινές Ποδοσφαιριστών

Η Πειθαρχική Επιτροπή της  Ε.Π.Σ.ΠΕΙΡΑΙΑ αφού έλαβε υπόψη της τις  σχετικές διατάξεις του άρθρου 10 του Πειθαρχικού Κώδικα της Ε.Π.Ο., καθώς επίσης τα Φύλλα Αγώνων Πρωταθλήματος της 14 & 15.10.2017, διοργάνωσης της Ε.Π.Σ.ΠΕΙΡΑΙΑ, επιβάλλει ποινές σε ποδοσφαιριστές σωματείων ως εξής:

ΜΑΡΙΝΑΚΗΣ Γ.  ΑΕ ΜΑΥΡΟΣ ΑΕΤΟΣ/ΟΛΥΜΠΙΑΔΑ   ΜΙΑ (1) ΑΓ.ΗΜ.(Κ) ΑΠΟ 16.10.2017.

ΓΑΤΣΟΣ Ν.  ΑΕ ΜΑΥΡΟΣ ΑΕΤΟΣ/ΟΛΥΜΠΙΑΔΑ  ΠΕΝΤΕ (5) ΑΓ.ΗΜ. ΑΠΟ 16.10.2017 ΚΑΙ ΧΡΗΜ. ΠΟΙΝΗ 40€

ΜΠΑΖΙΝΑΣ Β-Σ  ΑΣ ΔΡΑΠΕΤΣΩΝΑΣ  ΜΙΑ (1) ΑΓ.ΗΜ.(Κ) ΑΠΟ 16.10.2017.

ΦΑΝΑΡΙΤΗΣ Δ.  ΘΥΕΛΛΑ ΜΟΣΧΑΤΟΥ  ΜΙΑ (1) ΑΓ.ΗΜ. ΑΠΟ 16.10.2017 ΚΑΙ ΧΡΗΜ. ΠΟΙΝΗ 10€

ΤΣΑΠΑΡΙΑΝ Α.  ΑΡΜΕΝΙΚΗ   ΜΙΑ (1) ΑΓ.ΗΜ.(Κ) ΑΠΟ 16.10.2017.

ΣΩΤΗΡΙΟΥ Μ.  ΑΟ ΚΑΣΤΕΛΛΑΣ   ΜΙΑ (1) ΑΓ.ΗΜ.(Κ) ΑΠΟ 15.10.2017.

DAUTI D.  ΝΕΟΙ ΕΥΓΕΝΕΙΑΣ  ΔΥΟ (2) ΑΓ.ΗΜ. ΑΠΟ 16.10.2017 ΚΑΙ ΧΡΗΜ. ΠΟΙΝΗ 20€

ΔΙΑΜΑΝΤΟΠΟΥΛΟΣ Π.  ΛΕΟΝΤΕΣ ΚΑΜΙΝΙΩΝ   ΜΙΑ (1) ΑΓ.ΗΜ.(Κ) ΑΠΟ 16.10.2017.

ΤΣΩΤΟΣ Δ.  ΗΡΑΚΛΗΣ ΝΙΚΑΙΑΣ   ΜΙΑ (1) ΑΓ.ΗΜ.(Κ) ΑΠΟ 16.10.2017.

ΤΣΑΓΡΗΣ Γ.   ΗΡΑΚΛΗΣ ΝΙΚΑΙΑΣ   ΜΙΑ (1) ΑΓ.ΗΜ.(Κ) ΑΠΟ 16.10.2017.

ΚΑΡΑΓΙΑΝΝΗΣ Χ.  ΑΟΚ ΦΑΛΗΡΟΥ  ΜΙΑ (1) ΑΓ.ΗΜ.(Κ) ΑΠΟ 16.10.2017.

ΝΙΚΑΣ Δ.  ΦΟΙΝΙΚΑΣ ΑΓΙΑΣ ΣΟΦΙΑΣ  ΜΙΑ (1) ΑΓ.ΗΜ. ΑΠΟ 15.10.2017 ΚΑΙ ΧΡΗΜ. ΠΟΙΝΗ 10€

ΤΡΙΑΝΤΑΦΥΛΛΟΥ Ν.  ΠΥΘΑΓΟΡΑΣ   ΜΙΑ (1) ΑΓ.ΗΜ.(Κ) ΑΠΟ 15.10.2017.

ΚΑΛΟΥΔΗΣ Θ.  ΠΥΘΑΓΟΡΑΣ  ΤΡΕΙΣ (3) ΑΓ.ΗΜ. ΑΠΟ 15.10.2017 ΚΑΙ ΧΡΗΜ. ΠΟΙΝΗ 30€

 

Ποινή Αξιωματούχου σωματείου

Η Πειθαρχική Επιτροπή της  Ε.Π.Σ.ΠΕΙΡΑΙΑ αφού έλαβε υπόψη της τις  σχετικές διατάξεις του άρθρου 10 του Πειθαρχικού Κώδικα της Ε.Π.Ο., καθώς επίσης τα Φύλλα Αγώνων Πρωταθλήματος της 14 &15.10.2017, διοργάνωσης της Ε.Π.Σ.ΠΕΙΡΑΙΑ, επιβάλλει ποινές σε αξιωματούχους σωματείων ως εξής:

ΜΑΣΤΡΟΓΙΑΝΝΟΥΔΗΣ Φ. – Εκπρόσωπος ΑΣ ΠΟΝΤΙΩΝ – (αγώνας ΑΟ ΚΑΡΑΒΑΣ – ΑΣ ΠΟΝΤΙΩΝ  της 15/10/2017) για ανάρμοστη συμπεριφορά , επιβάλλεται  ποινή  1 αγωνιστικής ημέρας και χρηματική ποινή 10 ευρώ ( άρθρο 10 παρ.β & 11 παρ. 2 του Πειθ. Κώδικα)

 

Κλήσεις σε απολογία

Από την Πειθαρχική Επιτροπή καλούνται σε έγγραφη απολογία τα σωματεία ΑΕ ΜΑΥΡΟΣ ΑΕΤΟΣ/ΟΛΥΜΠΙΑΔΑ (αγώνας της 15/10/2017 ΑΣ ΔΡΑΠΕΤΣΩΝΑΣ – ΑΕ ΜΑΥΡΟΣ ΑΕΤΟΣ/ΟΛΥΜΠΙΑΔΑ),  Α.Σ. ΠΟΝΤΙΩΝ (αγώνας της 15/10/2017 ΑΟ ΚΑΡΑΒΑΣ – ΑΣ ΠΟΝΤΙΩΝ) και ΗΡΑΚΛΗΣ ΝΙΚΑΙΑΣ (αγώνας της 15/10/2017 ΗΡΑΚΛΗΣ ΝΙΚΑΙΑΣ – ΑΟΚ ΦΑΛΗΡΟΥ).

Τα γραπτά υπομνήματα των σωματείων και των εκπροσώπων τους θα πρέπει να υποβληθούν έως και τρείς ημέρες μετά την ενημέρωση τους.

Εξάλλου, το αγωνιστικό πρόγραμμα του Σαββατοκύριακου 21/10 και 22/10 στον Πειραιά έχει ως εξής:

Α Κατηγορία 1ος Όμιλος
(5η αγωνιστική)
  Αγώνας Γήπεδο Ημέρα Ημ/νία Ώρα Διαιτητές Αποτέλεσμα
1. ΔΟΞΑ ΠΕΙΡΑΙΑ – ΑΣΤΕΡΙΑ ΔΡΑΠΕΤΣΩΝΑΣ ΝΙΚΑΙΑΣ Σάββατο 21/10/17 16:30    
2. ΕΝΩΣΗ Α.Α. ΡΕΝΤΗ – ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ ΠΕΙΡΑΙΑ ΡΕΝΤΗ – ΣΤΑΥΡΟΣ ΜΕΛΙΣΣΟΥΡΓΟΣ Κυριακή 22/10/17 13:00    
3. ΑΕ ΑΙΓΙΝΑΣ – ΠΑΝΝΕΑΠΟΛΙΚΟΣ ΔΡΑΠΕΤΣΩΝΑΣ «ΓΙΑΝΝΗΣ ΒΑΖΟΣ» Κυριακή 22/10/17 14:00    
4. ΑΕ ΙΚΑΡΟΥ ΚΑΛΛΙΘΕΑΣ – ΑΜΦΙΑΛΗ ΠΑΡΑΛΙΑ ΚΑΛΛΙΘΕΑΣ Κυριακή 22/10/17 16:30    
5. ΑΕ ΜΟΣΧΑΤΟΥ – ΕΡΜΗΣ ΚΟΡΥΔΑΛΛΟΥ ΜΟΣΧΑΤΟΥ Κυριακή 22/10/17 16:30    
6. ΑΕ ΜΑΥΡΟΣ ΑΕΤΟΣ-ΟΛΥΜΠΙΑΔΑ – ΠΑΝΤΖΙΤΖΙΦΙΑΚΟΣ ΚΑΡΠΑΘΟΣ ΚΕΡΑΤΣΙΝΙΟΥ «ΣΙΤΑΠΟΘΗΚΕΣ» Κυριακή 22/10/17 16:30    
7. ΑΕΤΟΣ ΚΟΡΥΔΑΛΛΟΥ – ΑΕ ΘΥΕΛΛΑΣ -ΑΧΙΛΛΕΑ ΚΟΡΥΔΑΛΛΟΥ ΚΟΡΥΔΑΛΛΟΥ Κυριακή 22/10/17 16:30    
Α Κατηγορία 2ος Όμιλος
(3η αγωνιστική)
  Αγώνας Γήπεδο Ημέρα Ημ/νία Ώρα Διαιτητές Αποτέλεσμα
8. ΑΕ ΧΑΡΑΥΓΗ ΑΣΤΕΡΑΣ – ΗΦΑΙΣΤΟΣ ΚΕΡΑΤΣΙΝΙΟΥ – ΑΓΕΤ ΧΑΡΑΥΓΗΣ Τετάρτη 18/10/17 16:30 ΛΑΜΠΑΔΑΡΙΟΥ Ε., ΤΖΙΛΙΡΗΣ Δ., ΧΡΗΣΤΑΚΟΣ Π. (Παρατηρητής: ΤΡΥΦΩΝΑΣ ΧΡΥΣΑΝΘΟΣ)  
9. ΑΣ ΠΟΝΤΙΩΝ – ΑΙΑΣ ΣΑΛΑΜΙΝΑΣ ΔΡΑΠΕΤΣΩΝΑΣ «ΓΙΑΝΝΗΣ ΒΑΖΟΣ» Σάββατο 21/10/17 16:30    
10. ΑΕ ΠΕΡΑΜΑΤΟΣ – ΚΑΡΑΒΑΣ ΚΕΡΑΤΣΙΝΙΟΥ «ΣΙΤΑΠΟΘΗΚΕΣ» Σάββατο 21/10/17 16:30    
11. ΑΣΤΥΠΑΛΑΙΑ ΚΟΡΥΔΑΛΛΟΥ – ΕΛΛΑΣ ΠΟΝΤΙΩΝ ΚΟΡΥΔΑΛΛΟΥ Σάββατο 21/10/17 16:30    
12. ΑΟ ΚΟΡΥΔΑΛΛΟΣ – ΗΦΑΙΣΤΟΣ ΚΟΡΥΔΑΛΛΟΥ Κυριακή 22/10/17 13:30    
13. ΝΙΚΗ ΡΕΝΤΗ – ΘΥΕΛΛΑ ΜΟΣΧΑΤΟΥ ΡΕΝΤΗ – ΣΤΑΥΡΟΣ ΜΕΛΙΣΣΟΥΡΓΟΣ Κυριακή 22/10/17 16:00    
14. ΑΕ ΧΑΡΑΥΓΗ ΑΣΤΕΡΑΣ – ΚΥΠΡΟΣ ΚΟΡΥΔΑΛΛΟΥ ΚΕΡΑΤΣΙΝΙΟΥ – ΑΓΕΤ ΧΑΡΑΥΓΗΣ Κυριακή 22/10/17 16:30    
15. ΑΟ ΧΑΛΚΗΔΩΝ – ΦΑΛΗΡΙΚΟΣ ΝΙΚΑΙΑΣ – Π. ΝΙΚΟΛΑΪΔΗΣ Κυριακή 22/10/17 16:30    
Β Κατηγορία 1ος Όμιλος
(5η αγωνιστική)
  Αγώνας Γήπεδο Ημέρα Ημ/νία Ώρα Διαιτητές Αποτέλεσμα
16. ΑΟ ΑΓΙΟΥ ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ – ΝΕΟΙ ΔΡΑΠΕΤΣΩΝΑΣ ΝΙΚΑΙΑΣ – Π. ΝΙΚΟΛΑΪΔΗΣ Σάββατο 21/10/17 16:30    
17. ΠΡΟΦΗΤΗΣ ΗΛΙΑΣ – ΑΡΜΕΝΙΚΗ ΡΕΝΤΗ – ΣΤΑΥΡΟΣ ΜΕΛΙΣΣΟΥΡΓΟΣ Σάββατο 21/10/17 16:30    
18. ΑΣΤΕΡΑΣ ΚΕΡΑΤΣΙΝΙΟΥ – ΑΝΩ ΝΕΑΠΟΛΗ ΚΕΡΑΤΣΙΝΙΟΥ – ΑΓΕΤ ΧΑΡΑΥΓΗΣ Σάββατο 21/10/17 16:45    
19. ΔΙΑΣ ΚΟΡΥΔΑΛΛΟΥ – ΝΕΟΙ ΕΥΓΕΝΕΙΑΣ ΚΟΡΥΔΑΛΛΟΥ Κυριακή 22/10/17 11:00    
20. ΠΑΝΦΑΛΗΡΙΚΟΣ – ΑΡΗΣ ΑΜΦΙΑΛΗΣ ΜΟΣΧΑΤΟΥ Κυριακή 22/10/17 11:00    
21. ΑΕ ΝΙΚΑΙΑ – ΑΟ ΚΑΣΤΕΛΛΑΣ ΝΙΚΑΙΑΣ – Π. ΝΙΚΟΛΑΪΔΗΣ Κυριακή 22/10/17 13:30    
22. ΑΣΤΕΡΑΣ ΝΙΚΑΙΑΣ – ΛΕΟΝΤΕΣ ΚΑΜΙΝΙΩΝ ΝΙΚΑΙΑΣ Κυριακή 22/10/17 16:30    
Β Κατηγορία 2ος Όμιλος
(5η αγωνιστική)
  Αγώνας Γήπεδο Ημέρα Ημ/νία Ώρα Διαιτητές Αποτέλεσμα
23. ΑΡΓΟΝΑΥΤΗΣ – ΗΡΑΚΛΗΣ ΝΙΚΑΙΑΣ ΜΟΣΧΑΤΟΥ Σάββατο 21/10/17 16:30    
24. ΦΟΙΝΙΚΑΣ ΑΓΙΑΣ ΣΟΦΙΑΣ – ΑΕ ΧΑΤΖΗΚΥΡΙΑΚΕΙΟΥ ΝΙΚΑΙΑΣ – Π. ΝΙΚΟΛΑΪΔΗΣ Κυριακή 22/10/17 11:00    
25. ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΜΟΣΧΑΤΟΥ – ΣΠΙΘΑ ΝΙΚΑΙΑΣ ΜΟΣΧΑΤΟΥ Κυριακή 22/10/17 13:30    
26. ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ ΚΕΡΑΤΣΙΝΙΟΥ – ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ ΚΕΡΑΤΣΙΝΙΟΥ ΚΕΡΑΤΣΙΝΙΟΥ «ΣΙΤΑΠΟΘΗΚΕΣ» Κυριακή 22/10/17 13:30    
27. ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΚΕΡΑΤΣΙΝΙΟΥ – ΘΗΣΕΑΣ ΚΕΡΑΤΣΙΝΙΟΥ – ΑΓΕΤ ΧΑΡΑΥΓΗΣ Κυριακή 22/10/17 13:30    
28. ΑΟΚ ΦΑΛΗΡΟΥ – ΠΕΙΡΑΙΚΟΣ ΠΑΡΑΛΙΑ ΚΑΛΛΙΘΕΑΣ Κυριακή 22/10/17 14:00    
29. Ε.Π.Ο.ΣΑΛΑΜΙΝΟΜΑΧΩΝ – ΝΕΟ ΙΚΟΝΙΟ ΑΜΠΕΛΑΚΙΩΝ Κυριακή 22/10/17 16:00    
Γ Κατηγορία
(4η αγωνιστική)
  Αγώνας Γήπεδο Ημέρα Ημ/νία Ώρα Διαιτητές Αποτέλεσμα
30. ΑΕ ΣΑΛΑΜΙΝΑΣ – ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΠΕΡΑΜΑΤΟΣ ΣΑΛΑΜΙΝΑΣ Σάββατο 21/10/17 16:00    
31. ΠΗΓΑΣΟΣ ΑΓΙΟΥ ΔΙΟΝΥΣΙΟΥ – ΠΟΛΥΚΡΑΤΗΣ ΔΡΑΠΕΤΣΩΝΑΣ «ΓΙΑΝΝΗΣ ΒΑΖΟΣ» Κυριακή 22/10/17 10:30    
32. ΑΟ ΠΕΙΡΑΙΑΣ – A.Σ.Χ. ΠΟΣΕΙΔΩΝ ΡΕΝΤΗ – ΣΤΑΥΡΟΣ ΜΕΛΙΣΣΟΥΡΓΟΣ Κυριακή 22/10/17 10:30    
33. ΦΙΛΑΘΛΟΙ – ΔΑΦΝΗ ΤΑΜΠΟΥΡΙΩΝ ΝΙΚΑΙΑΣ Κυριακή 22/10/17 13:30    
34. ΑΣ ΚΩΦΩΝ – ΕΝΩΣΗ ΚΑΜΙΝΙΩΝ ΕΙΡΗΝΗΣ ΚΑΙ ΦΙΛΙΑΣ-ΣΕΦ Κυριακή 22/10/17 16:00

Related posts

Εντυπωσιακά δείγματα έδωσε ο Πειραϊκός στο πρώτο του τεστ, κόντρα στον Πήγασο Αγ. Διονυσίου.

Abola Team 2

Με επιτυχία πραγματοποιήθηκε το 1ο τουρνουά στη Λίμνη Πλαστήρα της MEGASPORT-Συμμετείχαν μεταξύ άλλων οι Ακαδημίες και Σχολές Ολυμπιακού Θεσσαλονίκης: Γράφει η Βασιλική Νικολάκου (Όλο το ΦΩΤΟΡΕΠΟΡΤΑΖ)

Abola Team 3

Την Τετάρτη 30/8 στην ΕΠΣ Πειραιά η κλήρωση του κυπέλλου και ο διαχωρισμός των ομίλων

Abola Team 3