13.7 C
ΕΠΣ ΑΘΗΝΩΝ

Ο Αθηναϊκός 3-1 τον Πανερυθραϊκό στο Κύπελλο ΕΠΣΑ

Ο Αθηναϊκός επικράτησε με 3-1 του Πανερυθραϊκού και εξασφάλισαν την πρόκριση στην επόμενη φάση της διοργάνωσης.

Στο 36′ ο Πετριτάι έκανε το 1-0, με τον Σουμελίδη στο 44′ να ισοφαρίζει σε 1-1.

Στο 49′ ο Τσοχαντάρης που είχε περάσει αλλαγή στο ημίχρονο με φάουλ έκανε το 2-1, με τους φιλοξενούμενους να φτάνουν κοντά στην ισοφάριση στο επόμενο λεπτό, όμως ο Σουμελίδης είχε δοκάρι.

Στο 71′ ο Σκόρβο με φάουλ διαμόρφωσετ το τελικό 3-1, με τους ‘κόκκινους’ να ολοκληρώνουν τον αγώνα με παίκτη λιγότερο λόγω αποβολής του Κατσάρα στο 73′ με δευτερη κίτρινη.

ΑΘΗΝΑΪΚΟΣ (Κώστας Τσαβαλιάς) Κορμπάκης, Βασιλείου, Σικας, Αδαμίδης, Ρισβαν, Λεβεντάκος, Βασίλης (61′ Σκόρβο), Πολύζος, Κοντός (51′ Αθανασιάδη), Χελιώτης (72′ Ζαχαρόπουλος), Πετριτάι (46′ Τσοχαντάρης).

ΠΑΝΕΡΥΘΡΑΪΚΟΣ (Αντώνης Τσιμπάκης) Μαλλιαρίτσης, Σουμελίδης, Γλυνός, Γεωργακόπουλος, Νταλένγκα (61′ Γκριτζάς), Κατσάρας, Δημαράς, Μπαμπαλούκας, Μπρίλης, Αναγνώστης (52′ Αντωνιάδης), Αδραχτάς.