18.6 C
Α' ΕΠΣΠ - 2ΟΣ ΟΜΙΛΟΣ

Σκλάβος: «Χάσαμε δίκαια»

Απογοητευμένος από τη συνολική εμφάνιση των παικτών του παρουσιάστηκε ο τεχνικός του Ηφαίστου Μπάμπης Σκλάβος.

Την πρώτη του ήττα στο φετινό πρωτάθλημα με «θύτη» την Χαραυγή γνώρισε ο Ήφαιστος χάνοντας με 1-0 στο 91ο λεπτό

Η συνολική παρουσία της ομάδας, ωστόσο, δεν ήταν η αναμενόμενη, γεγονός το οποίο προκαλεσε την απογοήτευση του προπονητή Μπάμπη Σκλάβου:

«Η ήττα μας ήταν απόλυτα δικαίη. Δεν μπήκαμε στον ρυθμό του αγώνα, επιτρέποντας στην αντίπαλό μας να αναλάβει τα ηνία του.

Βέβαια, θα μπορούσαμε να είχαμε «κλέψει» το ματς στην φάση του 89ου λεπτού με τον Σιδηρόπουλο, αλλά δεν τα καταφέραμε να πετύχουεμ κάτι θετικό Γενικά πάντως και για να είμαστε απόλυτα δίκαιο ευτυχήσαμε να έχουμε σε πολύ σπουδαία ημέρα τον Γεωργόπουλο, ο οποίος με τις επεμβάσεις του κράτησε το σκορ στα επίπεδα του 1-0. Συνεχίζουμε και προχωράμε, με στόχο να βελτιώσουμε τις όποιες αδυναμίες παρουσιάσαμε καιαν φανούμε απόλυτα έτοιμοι για το πέομενο καθορισιτκό ματς με τον ΑΟ Κορυδαλλό»