17.6 C
Β' ΑΘΗΝΩΝ

Με ολική ανατροπή στο σκορ η Ελευθερούπολη 2-1 εκτός την Κηπούπολη

Με ολική ανατροπή στο σκορ η Ελευθερούπολη νίκησε εκτός έδρας την Κηπούπολη με σκορ 2-1.

Προηγήθηκε η Κηπούπολη του Δημήτρη Φιλίππου στο σκορ στο καλό πρώτο ημίχρονο που είχε στο 5′ με κεφαλιά του Μαρτέκα από κόρνερ του Λαγού. Στο 33′ σε σουτ του Μαρτέκα και πάλι η μπάλα βρήκε χτύπησε στο κάθετο δοκάρι και κατέληξε άουτ. Στο 50′ ο Χαλκιαδάκης με σουτ και αφού η μπάλα χτύπησε στο κάθετο δοκάρι και κατέληξε στα δίχτυα έκανε το 1-1 για την ομάδα του Σπύρου Παπακανέλλου. Στο 60′ μετά από κεφαλιά-πάσα του Επταήμερου ο προωθημένος Γούπος με εξ’ επαφής σουτ έγραψε το τελικό 1-2. Στο 76′ σε φάουλ του Σωτηρόπουλου η μπάλα χτύπησε στο οριζόντιο δοκάρι και κατέληξε άουτ. Στο 25′ σε δυνατό σουτ τετ-α-τετ του Κατσούδα απέκρουσε με εκπληκτικό τρόπο ο γκολκίπερ Αγγελόπουλος. Στο 29′ σε απανωτά σουτ των Τζαμαλή και Μαρτέκα και στις δύο περιπτώσεις απέκρουσαν οι αμυντικοί πριν η μπάλα περάσει την γραμμή. Στο 86′ σε πλασέ του Σωτηρόπουλου η μπάλα πέρασε ελάχιστα άουτ. Στην έναρξη του αγώνα κρατήθηκε ενός λεπτού σιγή στην μνήμη του πρώην παίκτη της Κηπούπολης Βαγγέλη Τσιτούρα. Διαιτητικό τρίο Περράκης, Λασπάς, Μουρουνάκης. ΚΗΠΟΥΠΟΛΗ: Αγγελόπουλος, Ντούλας, Πολυζωγόπουλος(72′ Καλέμης), Αναγνώστου, Βλάσσης(32′ Λάππας), Μωραϊτης(55′ Τζαφέρος), Λαγός, Ζήσης, Μαρτέκας, Τζαμαλής(55′ Κάσσος), Ατματσίδης. ΕΛΕΥΘΕΡΟΥΠΟΛΗ: Ξυδιάς, Τζωρτζάτος(46′ Καρυπίδης), Χαλκιαδάκης(61′ Καπαγιάρογλου), Κατσούδας, Σπανός, Πολυτσέρης, Γούπος(67′ λ.τ. Συριόπουλος), Μπακέας, Κόκκινος(27′ Σωτηρόπουλος), Χούσος, Επταήμερος.

Διακρίθηκαν οι Μαρτέκας, Ζήσης, Λαγός, Ατματσίδης και Επταήμερος (κορυφαίος του γηπέδου), Χούσος, Μπακέας, Σπανός, Συριόπουλος και Σωτηρόπουλος.