18.6 C
A' ΑΘΗΝΩΝ

Η Δόξα Βύρωνος 2-1 το Ρουφ

Τα πάντα κρίθηκαν στο δεύτερο ημίχρονο στην αναμέτρηση Δόξα Βύρωνος-Ρουφ που βρήκε νικήτρια την γηπεδούχο ομάδα με 2-1.

Στο δεύτερο 45λεπτο και στις τέσσερις συνολικά φάσεις στο ματς σημειώθηκαν τρία γκολ!

Στο 62′ ο Λούρμπας που έφυγε γρήγορα στην αντεπίθεση με δυνατό σουτ έκανε το 1-0 για το συγκρότημα του Γιάννη Χατζηπέτρου.

Στο 63′ σε δύσκολο σουτ του Λούρμπα και πάλι απέκρουσε εντυπωσιακά πέφτοντας στην γωνία του ο γκολκίπερ Κουνάδης.

Στο 76′ ο Παππάς με πλασέ μέσα από την περιοχή έφερε το ματς στα ίσια για την ομάδα του Γιάννη Σιλεβίστα.

Το τελικό 2-1 έγραψε στο 77′ με κεφαλιά μετά από εντυπωσιακό άλμα ο Σπυρόπουλος.

Άριστο το διαιτητικό τρίο Περράκης, Γενναίος, Γουδέλης.

ΔΟΞΑ ΒΥΡΩΝΟΣ: Αφουξενίδης, Καμαρινόπουλος, Βουρλούμης, Κοντοές(89′ Παπαχειμώνας), Σουρόπουλος, Κότοβ, Μιχαήλ, Βιεννάς(59′ Μπάγερ), Λούρμπας(78′ Μουσάι), Ατματσίδης, Τασιουλής(85′ λ.τ. Πιτσινός).

ΡΟΥΦ: Κουνάδης, Καραμπάς(46′ λ.τ. Ζήσης, 71′ Παππάς), Χατζηγιαννακός, Τριανταφύλλου, Μπέρτζος, Σαμαράς, Φωτόπουλος(62′ Συράκος), Καρυπίδης, Κουτσοβέλης, Νταβαρίνος(37′ λ.τ. Χατζής), Τομπουλίδης.

Από τους νικητές διακρίθηκαν οι Λούρμπας, Κότοβ, Μιχαήλ, Καμαρινόπουλος και από το Ρουφ οι Χατζηγιαννακός, Σαμαράς, Τομπουλίδης, Χατζής.

Το ματς παρακολούθησε και ο γνωστός τεχνικός Πέτρος Δημητρίου.