9.7 C
Αθήνα
Νοέμβριος 28, 2020
Abola.gr
Γ' ΕΘΝΙΚΗ

Ο Ηρακλής 1-0 τον Πιερικό, όλα τα αποτελέσματα και στους οκτώ ομίλους της Γ’ Εθνικής

Επιστροφή στις νίκες για τον Ηρακλή.

Ο «Γηραιός» επικράτησε 1-0 στην έδρα του Πιερικού χάρη σε εκτέλεση φάουλ του Παναγιωτούδη, αν και καρδιοχτύπησε στο φινάλε.

Ο «Γηραιός» επέστρεψε στις επιτυχίες (μετά την ισοπαλία με τον Αλμωπό), επικρατώντας 1-0 στην έδρα του Πιερικού, χάρη σε εκτέλεση φάουλ του Παναγιωτούδη στο 37ο λεπτό της αναμέτρησης. Έτσι, έφθασε τις δύο νίκες στο πρωτάθλημα και τους οκτώ βαθμούς σε πέντε ματς, ενώ παρά τις απώλειες που έχει ήδη, κατάφερε να διατηρηθεί σε επαφή με τις top θέσεις του δεύτερου ομίλου της Γ’ Εθνικής. 

 

Η ομάδα του Σάκη Αναστασιάδη δεν απειλήθηκε ιδιαίτερα από τον αντίπαλο της κατά τη διάρκεια της αναμέτρησης, αλλά καρδιοχτύπησε στο τέλος, αλλά ο Γιούδης με καλή επέμβαση τον κράτησε όρθιο λίγα λεπτά πριν το φινάλε. 

Αναλυτικά, τα αποτελέσματα των οκτώ ομίλων των Γ’ Εθνικής: 

 

1ος όμιλος (4η αγωνιστική) 

Καβάλα-ΑΕ Διδυμότειχου 1-0 

Μέγας Αλέξανδρος Καρπερής-Ορφέας Ξάνθης 1-0 

Δόξα Νέου Σιδηροχωρίου-Ελπίς Σκουτάρεως 1-2 

Νέστος Χρυσούπολης-Μέγας Αλέξανδρος Ξηροποτάμου 0-0 

Απόλλων Παραλιμνίου-Δόξα Προσκυνητών 4-0 

Άρης Αβάτου-Αετός Ορφανού 1-0 

 

2ος όμιλος (5η αγωνιστική) 

Άρης Παλαιοχωρίου-ΑΕ Καρίτσας 3-0 

Πιερικός-Ηρακλής 0-1 

Αγροτικός Αστέρας-Εδεσσαϊκός 4-3 

Νάουσα-Κιλκισιακός 1-0 

Αλμωπός Αριδαίας-ΑΠΕ Λαγκαδά 1-1 

Μέγας Αλέξανδρος Τρικάλων-Φίλιππος Αλεξάνδρειας 2-0 

Μακεδονικός-ΑΟ Καρδίας 1-0 

Ρεπό: Καμπανιακός 

 

3ος όμιλος (5η αγωνιστική) 

ΑΕΠ Καραγιαννίων-Μακεδονικός Φούφα 0-1 

ΑΕ Λευκίμμης-Πανλευκάδιος 1-0 

Δόξα Κρανούλας-Καστοριά 1-0 

Θεσπρωτός-Εθνικός Φιλιππιάδας 2-2 

Ερμής Αμυνταίου-Σκουφάς Κομποτίου 0-0 

Τηλυκράτης Λευκάδας-Αστέρας Παραποτάμου 2-0 

Ρεπό: Νέος Αμφίλοχος 

 

4ος όμιλος (5η αγωνιστική) 

Οπούντιος Μαρτίνου-Νίκη Βόλου 0-3 (Άνευ αγώνα) 

Αστέρας Ιτέας-ΓΣ Αλμυρού 3-1 

Αμβρυσσέας Δίστομου-Αχιλλέας Φαρσάλων 2-0 

 

Ολυμπιακός Βόλου-ΑΟ Σελλανών 2-1 

ΝΠΣ Βόλος-Θήβα 2-1 

Διγενής Νεοχωρίου-ΑΠΟΚ Βελούχι 1-0 

Ρεπό: Ρήγας Φεραίου 

 

5ος όμιλος (4η αγωνιστική) 

Αστέρας Αμαλιάδας-Τσικλητήρας Πύλου 2-1 

Διαγόρας Βραχνέικων-Λεωνίδιο 4-0 

ΠΑΟ Βάρδας-Ζάκυνθος 1-0 

Παλληξουριακός-Πανηλειακός 0-4 

Παναρκαδικός-Αχαϊκή 2-0 

Αστέρας Βλαχιώτη-Καλαμάτα 0-0 

 

6ος όμιλος (4η αγωνιστική) 

Πέλοπας Κιάτου-Προοδευτική 0-2 

ΑΟ Λουτράκι-ΑΟ Ζευγολατιού 1-0 

Εθνικός-Ασπρόπυργος 4-0 

Ιωνικός-Ιάλυσος 1-1 

Διαγόρας-Κερατσίνι 2-0 

Ρεπό: Ρόδος 

 

7ος όμιλος (4η αγωνιστική) 

Παναργειακός-Αήττητος Σπάτων 0-0 

Διαγόρας Αγίας Παρασκευής-Ένωση Ερμιονίδας 1-0 

Χαλκίδα-Ερμής Κιβερίου 3-0 

Πανθηραϊκός-Ταμυναϊκός 2-0 

Θύελλα Ραφήνας-Αιολικός 1-0 

Ρεπό: Τριγλία Ραφήνας 

 

8ος όμιλος (4η αγωνιστική) 

Ερμής Ζωνιανών-Ηρόδοτος 2-5 

Ηλυσιακός-Αιγάλεω 3-0 

Ατσαλένιος-ΑΕ Μυλοποτάμου 2-0 

ΟΦ Ιεράπετρας-Φωστήρας 0-0 

Άγιος Ιερόθεος-ΑΟ Παλαιόχωρας 1-3

 

Related posts

Ανανέωσε με τον Κανάρη Νενήτων Χίου ο Σκούφαλος

Abola Team 2

Κάλεσμα στον κόσμο της η Παλαιόχωρα για το ματς με την Κηφισιά

Abola Team 2

«Υπογράφει» στην Ρόδο ο Πότσι

Abola Team 3