17.6 C
A' ΑΘΗΝΩΝ

Αθηναϊδα-Χαϊδάρι 2-2

Έφθασε στην πηγή αλλά δεν ήπιε νερό η Αθηναϊδα η οποία παρότι μέχρι το 87′ ήταν μπροστά στο σκορ με 2-0 εντούτοις το ματς απέναντι στο Χαϊδάρι έληξε ισόπαλο με σκορ 2-2.

Στο 17′ ο Πλεξίδας έκανε το 1-0, με τον Τσουτσουδάκη να κάνει δυο τα τέρματα της ομάδας του στο 64′.

Οι φιλοξενούμενοι δεν κάθισαν με σταυρωμένα χέρια και αντέδρασαν και με τις αλλαγές που έγιναν από τον Γιώργο Κιούρκο κατάφεραν να πάρουν το βαθμό.

Στο 87′ ο Περλέσι με προβολή μετά από κεφαλιά του Γιανουλάκη μείωσε σε 1-2, με τον Καμπεράι στο δεύτερο λεπτό των καθυστερήσεων να διαμορφώνει το τελικό 2-2.

Στο 70′ το Χαϊδάρι είχε δοκάρι με τον Μουρεζίνη.

ΑΘΗΝΑΙΔΑ (Γαλινός Νικολαϊδης) Κοντογεώργος, Τσελίκας, Τζήμας, Τσουτσουδάκης, Τσολάνης, Λάππας, Ρηγόπουλος (85′ Κανδαλέπας), Χαλάς (63′ Κινδιλίδης), Νικολαϊδης, Πλεξίδας (78′ Μακρής), Μουκίδης (73′ Βαγγέλη).

ΧΑΪΔΑΡΙ (Γιωργος Κιουρκος) Μπακόλας, Χαλικιάς, Γιαννουλάκης, Γκουντελίτσας (54′ λ.τρ. Τουλούπης), Κωνσταντίνου, Χριστούλης, Κοτσολάκος (81′ Περλέσι), Μπακάμης (46′ Καμπεράι), Μουρεζινης, Σπυρόπουλος, Ντραμι (70′ Ρούπι)