Β' ΕΠΣΠ - 2ΟΣ ΟΜΙΛΟΣ

Σκλάβος: «Σε κάθε παιχνίδι για το καλύτερο»

Την ικανοποίησή του για το «τρίποντο» επί της Νίκης Ρέντη και την συνολική εμφάνιση των παικτών του εξέφρασε ο τεχνικός του Ηφαίστου Μπάμπης Σκλάβος.

Την εξαιρετική τπου πορεία στον δεύτερο όμιλο της Α’ Κατηγορίας συνέχισε ακάθεκτος ο Ήφαιστος με την ευρεία του επικράτηση επί της γειτονικής Νίκης Ρέντη με 4-1. Γεγονός, που του επέτρεψε να διατηρηθεί  στην κορυφή του βαθμολογικού πίνακα

Ο τεχνικός των «ερυθροκίτρινων» Μπάμπης Σκλάβος μιλώντας στην επίσημη ιστοσελίδα του συλλόγου εξέφρασε την ικανοποίησή του για την εν γένει εικόνα της ομάδας του

«Δεν ξεκινήσαμε καλά στα πρώτα λεπτά, διάστημα στο οποίο δεν είχαμε την κατοχή της μπάλας, αλλά με την πάροδο του χρόνου ανεβάσαμε ρυθμό κι απόδοση. Ευτυχήσαμε να προηγηθούμε μετά από ένα κλέψιμο στην περιοχή των αντιπάλων, που επέφερε το πέναλτι, στοιχείο το οποίο όπλισε την αυτοπεποίθησή μας για τη συνέχεια

Στο δεύτερο ημίχρονο ανεβάσαμε ακόμη περισσότερο την απόδοσή μας.

Επίσης, ευτυχήσαμε να πετύχουμε δύο γρήγορα γκολ στα πρώτα λεπτά της επανάληψης, που μας έδωσαν πολύ σημαντικό προβάδισμα νίκης. Γενικότερα κρατάω το γεγονός ότι δείξαμε σοβαρότητα και ήμασταν πολύ συγκεντρωμένοι στο μεγαλύτερο κομμάτι της αναμέτρησης Προσπαθούμε σε κάθε παιχνίδι για το καλύτερο και με αυτή τη φιλοσοφία θα εξακολουθήσουμε να πορευόμαστε στην κρίσιμη συνέχεια που μας περιμένει, ώστε να διαχειριστούμε το γεγονός ότι βρισκόμαστε στην κορυφή»