20.2 C
23 Απριλίου, 2024
ΕΡΓΑΣΙΑΚΟ

H UNION EUROBANK 2-0 τον αξιόμαχο ΑΟ Περδικακίου στην πρεμιέρα του πρωταθλήματος των ανεξάρτητων ομάδων

Ποδαρικό με νίκη έκανε η δημοφιλής ομάδας της UNION EUROBANK στο πρωτάθλημα των ανεξάρτητων ομάδων.

Στο πρώτο της παιχνίδι που έγινε στο γήπεδο της Βάρης, το απόγευμα της Κυριακής 12/11 η ομάδα της UNION EUROBANK με την καθοδήγηση του Γιώργου Αναγνωστόπουλου νίκησε με σ,ορ 2-0 την αξιόμαχη και άψογα οργανωμένη ομάδα του ΑΟ Περδικακίου.

Οι νικητές πέτυχαν από ένα γκολ σε κάθε ημίχρονο. Το σκορ άνοιξε ο αρχηγός Ακπαρίδης που έχει τον τρόπο να σκοράρει στα ματς ενώ το σκορ έκλεισε στο δεύτερο ημίχρονο ο Παπατούτσος που έγραψε το τελικό 2-0.

Και οι δύο ομάδες έπαιξαν σπουδαίο ποδόσφαιρο αρκετά ποιοτικό ενώ εκτός από τις καλές φάσεις κυριάρχησε το ήθος.

UNION EUROBANK (Κόουτς Γιώργος Αναγνωστόπουλος): Καραγιώργος, Χουζούρης, Μπατούνας, Ντοβλετάκης, Χωριανόπουλος, Δημητρίτσης, Ντρένοβα, Μαντέλος, Άλεξ. Παπαδόπουλος, Ίσσα, Ακπαρίδης ενώ έπαιξαν επίσης οι Χίσο, Παπατσούτσος, Σαχινίδης. Λιόλιος.

ΑΟ ΠΕΡΔΙΚΑΚΙΟΥ (Κόουτς Φώτης Ζάγκας): Ρέτκο, Προίκας, Ζώης Παπαδημητρίου, Μαρκετάκης, Τσατσαρώνης, Μαμασούλας, Τρυφέρης, Καρατζούνης, Γιώργος Κόρρας, Βαγγέλης Γιαννίκος, Ζάγκας ενώ έπαιξαν επίσης οι Κουρέτσης, Καπουλάς, Σιάτης, Τσακνής, Γιώργος Παπαδημητρίου, Ζούλας.