19.1 C
24 Απριλίου, 2024

Θύελλα Ραφήνας-Ερμής Κυβερίου 2-2

Με την πικρία της ισοφάρισης στις καθυστερήσεις, έφυγε από την Ραφήνα ο Ερμής Κιβερίου, μετά από μια πολύ καλή εμφάνιση κι ενώ δικαιούταν την νίκη, έτσι όπως εξελισσόταν το παιχνίδι.

Μάλιστα θα μπορούσε να είχε κάνει το 1-3 και να μην είχε το άγχος των τελευταίων λεπτών.

Πάντως, η νεοφώτιστη ομάδα έχει 6 βαθμούς σε ισάριθμες αγωνιστικές, ενώ έχει κάνει το ρεπό της κι εντός έδρας έχει δώσει μόνο έναν αγώνα (με τον Ταμυναϊκό).

Πιο δυνατά μπήκαν στον αγώνα οι φιλοξενούμενοι στα πρώτα λεπτά.  Έδειξαν να επιδιώκουν να  αξιοποιήσουν τις ελλείψεις των γηπεδούχων.

Πρώτη καλή ευκαιρία για τον Ερμή με τον Αγγελόπουλο στο 7ο’. Το δυνατό σουτ του επιθετικού των γηπεδούχων έδιωξε ο Πάντος.

Στο 12’ δυνατό σουτ του Σένε από ασίστ του Χαρακτίδη απέκρουσε ο γκολκίπερ του Ερμή.

Στο 13’ η Θύελλα άνοιξε το σκορ με τον Μπουντάκη, σε πάσα του Σένε.

Στο 17’ σε σέντρα του Καραγκούνη, την κεφαλιά ο Αγγελόπουλος άουτ.

Στο 35’ φάουλ σε καλό σημείο για την Θύελλα. Το κέρδισε ο Μπουντάκης, το εκτέλεσε  ο Χαρακτίδης στο 35΄, η μπάλα λίγο  πάνω από τα δοκαρια της εστίας του Ερμή.

Στο 36’ το 1-1, με κεφαλιά του Μπιτζή. Ο σέντερ φορ των φιλοξενούμενων πήδηξε ανενόχλητος στην μικρή περιοχή της Θύελλας και εκμεταλλεύτηκε την μη έξοδο του Πάντου.

Στο 62’  κεφαλιά άουτ του Αγγελόπουλου σε κόρνερ του Καραγκούνη.

Στο 63’ η ανατροπή του σκορ για τον  Ερμή, που προηγήθηκε με τον Καραγκούνη!

Στο 65’ επικίδυνη πάσα του Χαρακτίδη προς τον Σένε έδιωξε σε κόρνερ ο Χατζόπουλος. Στη συνέχεια  η κεφαλιά του Μπουντάκη έφυγε άουτ, αφού δεν την πρόλαβε ο Γεραγωτέλλης.

Μεγάλη ευκαιρία να κάνει το 1-3 στο 72΄όταν σε κεφαλιά του Μπιτζή η μπάλα τράνταξε την οριζόντιο δοκό του Πάντου.

Στο 86’ εκπληκτική απόκρουση του Πάντου σε εκτέλεση φάουλ του Καραγκούνη.

Ο Ερμής πίεσε για τρίτο γκολ κι ένα καλό σουτ του Μπιτζή στο 87΄έδιωξε ο Πάντος.

Τα τελευταία λεπτά είχαμε μια συναρπαστική εικόνα, με τη μπάλα να πηγαίνει πάνω – κάτω.

Στο 92’ φάουλ υπέρ της Θύελλας, το εκτελεί ο Χαρακτίδης και ισοφαρίζει σε 2-2. Η μπάλα πέρασε από πολλά πόδια των γηπεδούχων και των φιλοξενούμενων.

Το επιπλέον δυσάρεστο στοιχείο είναι ότι την κόκκινη κάρτα για διαμαρτυρία στον διαιτητή αντίκρισε ο Χατζόπουλος μετά τη λήξη.

Οι συνθέσεις των ομάδων

Θύελλα (Στ.Ηλιόπουλος): Παντος, Αραπης, Παπαδοπουλος, Μεγας, Σωτηριαδης, Γεραγωτελλης, Χαρακτιδης, Ντοσκας, Μποτης, Σενε, Μπουντακης

Ερμής Κιβερίου (Γ.Διαμαντής): Παλιγγίνης- Ζίου, Σάκουλης, Χατζόπουλος, Λαζάρου- Παπαϊωαννου, Αγγελόπουλος (80’ Μαρίνης),  Γκάτσης (60’ Κουτσοδήμος), Μπιτζης, Καραγκουνης (86’ Σελλής),  Μουσταφά.