19.3 C
18 Απριλίου, 2024
ΕΠΣΑΝΑ

Πρόκριση θρίλερ ο Ολυμπιακός Αγ. Στεφάνου με 7-8 στα πέναλτι επί της Μάχης Μαραθώνα

Σούπερ πρόκριση στο Κύπελλο ΕΠΣΑΝΑ στο εκτός έδρας ματς με την Μάχη Μαραθώνα πήρε ο Ολυμπιακός Αγ. Στεφάνου που επικράτησε εκτός έδρας στα πέναλτι με 7-8.

Στον αγώνα κυπέλλου του τρίτου γύρου ΕΠΣΑΝΑ η ομάδα του Ολυμπιακού Αγίου Στεφάνου επικράτησε εκτός έδρας στα πέναλτι 7-8 της Μάχης Μαραθώνα. Στην κανονική διάρκεια και την παράταση το σκορ παρέμεινε 0-0.

Η ομάδα του Αγίου Στεφάνου έκανε μία πολύ καλή εμφάνιση αλλά παρά τις πολλές ευκαιρίες δεν κατάφερε να σκοράρει στην κανονική διάρκεια του αγώνα και την παράταση σε αντίθεση με την ομάδα της Μάχης Μαραθώνα που είχε μόνο μία πολύ καλή ευκαιρία στο τρίτο λεπτό.

Η διαδικασία των πέναλτι ήταν συγκλονιστική, πέναλτι χτυπήσανε και οι δύο τερματοφύλακες και οι δύο στο δοκάρι! Η επιτυχής επέμβαση του  τερματοφύλακα του Αγίου Στεφάνου Dokotari Alex σε δύο πέναλτι στάθηκε καθοριστική για την πρόκριση.

Τα στοιχεία του αγώνα:

ΜΑΧΗ ΜΑΡΑΘΩΝΑ ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΑΓ.ΣΤΕΦΑΝ

0 – 0 (πέναλτυ: 7 – 8)

Διακύμανση Αποτελέσματος

Συμμετοχές

Γηπεδούχος   Φιλοξενούμενη
Αλλαγές Κάρτες Τέρματα ΜΑΧΗ ΜΑΡΑΘΩΝΑ   ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΑΓ.ΣΤΕΦΑΝ Τέρματα Κάρτες Αλλαγές
        ΠΑΠΠΑΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ (1991) 1 (1995) DOGOTARI ALEXANDRU
        ΣΕΝΕ ΚΕΙΣΙΑΝ (1998) 2 (1998) ΚΑΤΣΕΡΗΣ ΠΑΝΟΣ
        ΣΙΔΕΡΗΣ ΑΓΓΕΛΟΣ (1999) 3 (1998) ΜΠΑΛΩΜΕΝΟΣ ΑΠΟΣΤΟΛΟΣ
        ΒΟΥΣΟΥΛΑΣ ΑΝΑΣΤΑΣΙΟΣ (1991) 4 (1989) ΠΟΣΤΟΛΛΙ ΒΑΣΛΙΝΤ
        ΜΑΚΡΟΠΟΥΛΟΣ ΘΕΟΔΩΡΟΣ (1989) 5 (1987) ΜΠΕΡΜΠΑΝΤΗΣ ΧΡΙΣΤΟΔΟΥΛΟΣ
    Κίτρινη Κάρτα(60′)   ΚΑΡΑΛΗΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ (1995) 6 (1980) ΜΠΟΥΜΠΑΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ
76′   Κίτρινη Κάρτα(13′)   ΚΟΡΟΒΕΣΗΣ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ (1997) 7 (1999) ΜΠΑΛΟΚΑΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ ΤΗΛΕΜΑΧΟΣ     91′
60′       ΠΑΡΟΥΣΟΣ ΑΝΤΩΝΙΟΣ (1996) 8 (1984) ΠΑΠΑΝΤΖΙΜΑΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ     95′
        ΚΑΡΑΚΟΖΙΔΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ (1995) 9 (1983) ΜΑΣΤΡΟΓΙΑΝΝΗΣ ΣΤΥΛΙΑΝΟΣ-ΘΕΟΦΑΝΗΣ     72′
        ΜΙΧΑΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ (1976) 10 (1979) ΖΟΥΡΟΥΔΗΣ ΠΕΤΡΟΣ
        ΠΑΠΑΔΟΠΟΥΛΟΣ ΕΛΕΥΘΕΡΙΟΣ (1982) 11 (1991) ΜΠΟΣΙΟΣ ΙΑΣΩΝ
Αναπληρωματικοί
89′ 60′     ΑΝΑΓΝΩΣΤΟΠΟΥΛΟΣ ΧΡΥΣΟΣΤΟΜΟΣ (1996) 12 (1998) ΑΜΑΝΑΤΙΔΗΣ ΣΤΕΦΑΝΟΣ       91′
  89′     ΚΟΡΩΝΗΣ ΜΙΧΑΗΛ (1991) 13 (1994) ΠΑΠΙΔΑΚΗΣ ΕΛΕΥΘΕΡΙΟΣ       72′
  76′     ΦΛΩΡΟΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ (2001) 14 (1995) ΠΑΠΑΓΕΩΡΓΙΟΥ ΛΕΩΝΙΔΑΣ       95′