11.3 C
Αθήνα
Ιανουάριος 23, 2021
Abola.gr
Γ' ΕΘΝΙΚΗ

Ο Ηρακλής 2-1 στη Νάουσα-Όλα τα αποτελέσματα του Σαββατοκύριακου (18 και 19/11) και στους οκτώ ομίλους της Γ’ Εθνικής

Νίκησε και στη Νάουσα ο Ηρακλής. Ο «Γηραιός» πέρασε με 2-1 από την απόρθητη -μέχρι σήμερα- σήμερα έδρα και μέτρησε την 6η σερί νίκη του στο πλαίσιο της 10ης αγωνιστικής του 2ου ομίλου της Γ Εθνικής 

Την ασταμάτητη πορεία του συνέχισε και στη δέκατη αγωνιστική της Γ’ Εθνικής ο Ηρακλής, ο οποίος «έσπασε» με 2-1 την έδρα της Νάουσας και μέτρησε την έκτη σερί φετινή του νίκη. 

 

Παρότι στο ματς κυριάρχησε η ένταση, ο Γηραιός βρήκε τον τρόπο να γίνει ουσιαστικός και πήρε πολύτιμη νίκη, με σκόρερ τους Πτηνόπουλο (28’) και Ρόβα (42’), ενώ η Νάουσα μείωσε στο 48’ με τον Κωτσόπουλο. 

 

Τις… άγριες διαθέσεις του έδειξε από νωρίς ο Ηρακλής, με τον Παπαδόπουλο να απειλεί με κεφαλιά που πέρασε λίγο άουτ, ενώ στο 28’ ο Πτηνόπουλος άνοιξε το σκορ με μακρινό σουτ. 

 

Στο 38’ ο Ρόβας έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα, όμως το γκολ δεν μέτρησε καθώς υποδείχτηκε σε θέση οφσάιντ, όμως λίγο πριν το φινάλε του ημιχρόνου ευστόχησε από κανονική θέση και έστειλε τον Ηρακλή στα αποδυτήρια με το υπέρ του 2-0. 

 

Η Νάουσα μπήκε πιο δυνατά στο δεύτερο μισό και μείωσε από νωρίς (48’) με κεφαλιά του Κωτσόπουλου, ενώ στην αμέσως επόμενοι φάση οι «κυανόλευκοι» καρδιοχτύπησαν, αφού ο ίδιος έχασε τρομερή ευκαιρία. 

 

Οι γηπεδούχοι πίεσαν στο μεγαλύτερο μέρος του δεύτερου ημιχρόνου, όμως ο Ηρακλής αμύνθηκε υποδειγματικά και κράτησε τη νίκη.’ 

Αναλυτικά, τα αποτελέσματα των οκτώ ομίλων της Γ’ Εθνικής: 

 

1ος όμιλος – 7η αγωνιστική 

Άρης Αβάτου-Ορφέας Ξάνθης 1-0 

Αετός Ορφανού-Καβάλα 1-0 

Απόλλων Παραλιμνίου-Μέγας Αλέξανδρος Καρπερής 1-0 

Νέστος Χρυσούπολης-Δόξα Νέου Σιδηροχωρίου 3-0 

ΑΕ Διδυμότειχου-Μέγας Αλέξανδρος Ξηροποτάμου 1-1 

Δόξα Προσκυνητών-Ελπίς Σκουτάρεως 0-2 

 

2ος όμιλος – 10η αγωνιστική 

Καμπανιακός-Άρης Παλαιοχωρίου 0-2 

Μέγας Αλέξανδρος Τρικάλων-Αλμωπός Αριδαίας 0-1 

Νάουσα-Ηρακλής 1-2 

Αγροτικός Αστέρας-Πιερικός 0-1 

Μακεδονικός-ΑΠΕ Λαγκαδά 2-0 

ΑΟ Καρδίας-Φίλιππος Αλεξάνδρειας 2-1 

Εδεσσαϊκός-Κιλκισιακός 1-1 

Ρεπό: ΑΕ Καρίτσας 

 

3ος όμιλος – 9η αγωνιστική 

Σκουφάς Κομποτίου-Δόξα Κρανούλας 0-0 

Ερμής Αμυνταίου-ΑΕ Λευκίμμης 2-1 

ΑΕΠ Καραγιαννίων-Τηλυκράτης Λευκάδας 4-2 

Νέος Αμφίλοχος-Θεσπρωτός 0-1 

Αστέρας Παραποτάμου-Καστοριά 0-1 

Πανλευκάδιος-Εθνικός Φιλιππιάδας 1-2 

Ρεπό: Μακεδονικός Φούφα 

 

4ος όμιλος – 9η αγωνιστική 

Οπούντιος Μαρτίνου-Αμβρυσσέας Διστόμου 1-1 

Ρήγας Φεραίος-Αστέρας Ιτέας 0-0 

Ολυμπιακός Βόλου-ΝΠΣ Βόλος 0-2 

ΑΟ Σελλάνων-Διγενής Νεοχωρίου 3-0 

 

Αχιλλέας Φαρσάλων-ΑΠΟΚ Βελούχι 3-0 

Θήβα-ΓΣ Αλμυρός 0-1 

Ρεπό: Νίκη Βόλου 

 

5ος όμιλος – 7η αγωνιστική 

Τσικλητήρας Πύλου-Ζάκυνθος 0-0 

Αχαϊκή-Λεωνίδιο 2-1 

Παλληξουριακός-Καλαμάτα 1-1 

Πανηλειακός-Αστέρας Αμαλιάδας 1-0 

Παναρκαδικός-Αστέρας Βλαχιώτη 1-2 

ΠΑΟ Βάρδας-Διαγόρας Βραχνέικων 1-0 

 

6ος όμιλος – 7η αγωνιστική 

Ρόδος-Κερατσίνι 1-0 

Λουτράκι-Ασπρόπυργος 0-0 

ΑΟ Ζευγολατιού-Πέλοπας Κιάτου 0-1 

Ιωνικός-Διαγόρας 0-2 

Προοδευτική-Ιάλυσος 3-2 

Ρεπό: Εθνικός 

 

7ος όμιλος – 7η αγωνιστική 

Αήττητος Σπάτων-Ένωση Ερμιονίδας 2-0 

Τριγλία Ραφήνας-Αιολικός 3-1 

Χαλκίδα-Ταμυναϊκός 1-0 

Ερμής Κιβερίου-Παναργειακός 1-1 

Διαγόρας Αγίας Παρασκευής-Θύελλα Ραφήνας 1-0 

Ρεπό: Πανθηραϊκός 

 

8ος όμιλος – 7η αγωνιστική 

Ηρόδοτος-Φωστήρας 1-0 

Κηφισιά-Αιγάλεω 2-3 

Ατσαλένιος-ΑΟ Παλαιόχωρας 0-0 

ΑΕ Μυλοποτάμου-Ερμής Ζωνιανών 1-1 

ΟΦ Ιεράπετρας-Ηλυσιακός 2-2 

Ρεπό: Άγιος Ιερόθεος

 

Related posts

Έμεινε ο Κανελλόπουλος στην Προοδευτική

Abola Team 2

Οι τιμές των εισιτηρίων στο ματς του Εργοτέλη με τον Εθνικό

Abola Team 3

Τεράστιο μεταγραφικό μπαμ με Φαρινόλα ο Αήττητος Σπάτων!

Abola Team 3