23.7 C
29 Μαρτίου, 2024
Α' ΕΠΣΑΝΑ

Ο Παλληνιακός 3-1 τη Μάχη Μαραθώνα

Έκανε το καθήκον του ο Παλληνιακός του Βαγγέλη Χαντέ αφού επικράτησε της Μάχης Μαραθώνα με σκορ 3-1.

Οι γηπεδούχοι ήταν αυτοί που προηγήθηκαν στο σκορ στο 38’ με τον Ελ Γκαμάλ κι ενώ στο 12’, είχαν δοκάρι με τον Σάμιο. Στο 67’ όμως, οι φιλοξενούμενοι ισοφάρισαν με τον Φλώρο και έδωσαν νέο ενδιαφέρον στο ματς. Ωστόσο, στο 80’ ο Καλιαμπάκας, έδωσε ξανά το προβάδισμα για τους γηπεδούχους, με τον Μουστογιάννη στο τρίτο λεπτό των καθυστερήσεων, να «κλειδώνει» τους τρεις βαθμούς και να διαμορφώνει το τελικό σκορ. Διαιτητές ήταν οι Πανούτσος, Κουλοχέρης και Γκούβας.

ΠΑΛΛΗΝΙΑΚΟΣ: Φυλακτός, Χαλκιάς (67’ Γεωργουδάκης), Βλάχος, Ελ Γκαμάλ, Ανδρίκος, Μαλάι, Χρυσάφης (86’ Κολοτούρος), Σάμιος (75’ Μουστόγιαννης), Κετσετζόγλου, Καλιαμπάκας, Μπίτιλης (65’ Αλεξίου)

ΜΑΧΗ ΜΑΡΑΘΩΝΑ: Παππάς, Σένε (90′ Αναγνωστόπουλος), Κοροβέσης, Βούσουλας, Μακρόπουλος, Καραλής, Φλώρος, Παρούσος (46’ Κορώνης), Καρακοζίδης, Μίχας, Παπαδόπουλος